0

پنج نکته طلایی (Apr-23)

گزارش های افزایش مالیات جو بایدن بازارهای ناآرامی را به وجود آورد، اما معاملات آتی سهام امروز مقداری به روند اصلی خود باز می گردد. قیمت کریپتو ها در حال سقوط است، بیت کوین به زیر ۵۰،۰۰۰ دلار رسید. اولین گزارش سه ماهه پت گلسینگر به عنوان مدیر عامل اینتل (NASDAQ: INTC) ناامید کننده بود. داده های فروش مسکن جدید همراه با درآمد حاصل از هانیول، کیمبرلی-کلارک  و شلومبرگر ارائه می شود. و روسیه به آخرین بانک مرکزی در حال ظهور بازار بزرگ تبدیل می شود که برای مهار تورم نرخ های بهره را به شدت افزایش می دهد.

 

۱- بازارها با گزارش افزایش مالیات کنار نیامدند

سهام در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده قصد دارد مالیات بر درآمد سرمایه گذاران ثروتمندتر را در بسته بعدی اقدامات اقتصادی خود افزایش دهد، دچار تزلزل شد.

بلومبرگ گزارش داد که نرخ حاشیه ای مالیات بر عایدی سرمایه می تواند تا ۳۹٫۶٪ در مقایسه با نرخ پایه فعلی ۲۰٪ افزایش یابد و فقط برای کسانی که سالانه بیش از ۱ میلیون دلار درآمد دارند اعمال می شود.

رئیس جمهور جو بایدن سال گذشته در بستر مالیات بر میزان کار و سرمایه به طور مساوی مبارزه کرده بود و قصد دارد یک عنصر اصلی کاهش مالیات خود را در سال ۲۰۱۷ تغییر دهد، تعجب آور نیست. با این وجود آنها ترس از این را داشتند که سرمایه گذاران می توانند سهام فعلی سهام را در کوتاه مدت تا میان مدت تصفیه کنند تا نرخ مالیات کمتری را در سود خود داشته باشند.

به گفته بلومبرگ، پیامد دیگری از برنامه ها، پایان سود به اصطلاح حمل شده برای سهام خصوصی بود، که ممکن است توانایی PE را برای ارائه خریدهای بزرگ به شرکت های دولتی ضعیف کند.

 

۲- گزارش اینتل اشاره به راه طولانی بازگشت دارد

سهام اینتل پس از گزارش ناامیدکننده سه ماهه فعلی ، که اشاره به از دست دادن سهم بازار در بخش اصلی تراشه های مرکز داده داشت، سهام اینتل سقوط کرد.

این شرکت برای اولین بار در زمان مدیر عامل جدید پت گلسینگر گزارش داد که انتظار دارد فقط ۱٫۰۵ دلار در هر سهم درآمد کسب کند، به جای پیش بینی متوسط ​​۱٫۰۹ دلار، این یک طعم فشار بر حاشیه است زیرا اینتل هزینه های زیادی برای ایجاد ظرفیت جدید می کند.

این شرکت مجددا با هشدارهای شرکت ساخت نیمه هادی تایوان مبنی بر اینکه کمبود جهانی تراشه حداقل تا سال ۲۰۲۲ روبرو خواهد شد، روبرو شد.

در میان خریداران تراشه، به آئودی ، ولوو و هیوندای هشدار داد که احتمالاً کمبود تولید خودروهای جدید را تهدید می کند. با این حال، احتمال افزایش هزینه های ورودی باعث نشد Daimler آلمان (OTC: DDAIF) هدف حاشیه عملیاتی خود را از ۸٪ – ۱۰٪ به ۱۰٪ – ۱۲٪ افزایش دهد.

 

۳- سهام باید کمی بالاتر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است جمعه با بازدهی متوسط ​​بالاتر باز شود و بازار پس از “شوک” افزایش مالیاتها، کمی آرامش خود را به دست آورد.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز، معاملات آتی S&P 500 و معاملات آتی Nasdaq 100 بعداز افت تقریباً ۱ درصدی در روز پنجشنبه، در حدود ۰٫۲٪ رشد کردند.

هانیول (NYSE: HON) ، کیمبرلی-کلارک و گروه خدمات میادین نفتی Schlumberger (NYSE: SLB) همراه با  American Express (NYSE: AXP) و Royal Caribbean (NYSE: RCL) قبل از باز شدن بازار گزارش درآمد خود را منتشر می کنند. Celanese و Verisign نیز پس از گزارش روز پنجشنبه در مرکز توجه قرار خواهند گرفت.

تقویم داده ها با داده های فروش خانه جدید و شاخص مدیران خرید IHSMarkit برای PMI های اروپایی ایالات متحده که قبلا منتشر شد، با بخش خدمات قوی تر از انتظار است سیگنال رشد برای اولین بار از ماه سپتامبر.

 

۴- با سقوط رمز ارزها، بیت کوین به زیر ۵۰،۰۰۰ دلار رسید

به دلیل واکنش های ناشی از قطع برق هفته گذشته در سین کیانگ و ترس از افزایش مالیات بر سود سرمایه، حرکت ارز رمزنگاری شده را بیشتر تضعیف می کند و قیمت بیت کوین برای اولین بار از اوایل ماه مارس به زیر ۵۰،۰۰۰ دلار کاهش یافت.

تا ساعت ۱۵۰۰، بیت کوین ۴۹،۲۷۷ دلار معامله شد که نسبت به اواخر روز پنجشنبه ۹٫۳٪ کاهش و بیش از ۲۳٪ افت نسبت به اوج خود بود. سایر دارایی های دیجیتال نیز تحت تأثیر قرار گرفتند و اتریوم با کاهش ۱۰٫۵٪ به ۲۲۴۷ دلار و ریپل با افت ۱۵٫۶٪ به ۱٫۰۷۶۳ دلار رسید. Dogecoin نیز ۱۰٪ افت داشت.

این نوسانات یادآوری تازه ای از کاستی های رمزنگاری با توجه به هر سه عملکرد سنتی یک ارز است: فعالیت به عنوان ذخیره ارزش، وسیله مبادله و واحد حساب. بدون شک یک وبلاگ تحقیقاتی کاملاً خودپرداز که توسط شرکت کتی وود (ARK) برای توجیه شدت انرژی استخراج بیت کوین ارائه شده، به تصویر کلاس دارایی کمک نکرده است.

 

۵- روسیه نرخ ها را افزایش می دهد تا تورم را مهار کند

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین شروع به عقب نشینی نیروها از مرز این کشور با اوکراین کرد و ترس از حمله و کشمکش جدید را کاهش داد.

به گفته منابع اروپایی، روسیه هفت سال پس از الحاق کریمه و تأسیس دو کشور جداشده در شرق اوکراین، بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ سرباز در مرز خود جمع کرده بود.

روبل برای اولین بار در طی یک ماه زیر ۷۵ دلار به دلار معامله شد، همچنین به افزایش نرخ بهره بیش از حد انتظار از بانک مرکزی روسیه، که نرخ اصلی آن را از ۵/۴٪ به ۵٪ رساند، کمک کرد. بانک روسیه برخلاف بانک های اقتصاد پیشرفته به استثنای کانادا، جدیدترین بانک مرکزی در حال ظهور است که برای مهار تورم اقدام کرده است.

شاخص سهام RTS نیز ۰٫۴٪ رشد کرد و به بالاترین سطح در یک ماه گذشته رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.