0

پنج نکته طلایی (Apr-22)

ایالات متحده تعهدات بلندپروازانه جدید آب و هوایی را پیش از نشست به مناسبت روز زمین تعیین می کند. انتظار می رود در پی سقوط شدید هفته گذشته، ادعاهای بیکاری اندکی افزایش یابد. گزارش درآمدهایی وجود دارد  که شرکت های هواپیمایی قبل از بازار، برجسته ترین آنها بوده و اینتل پس از بسته شدن در کانون توجه است. بانک مرکزی اروپا آخرین جلسه سیاست خود را برگزار می کند و با بدتر شدن بحران COVID-19 در هند، نفت به کمترین نرخ خود در یک هفته گذشته رسید.

 

۱٫ در جستجوd تکرار گزارش ادعاهای بیکاری

آیا می توان بهبود در بازار کار ایالات متحده را حفظ کرد؟ ادعاهای اولیه بیکاری هفته گذشته با شدیدترین نرخ در چند ماه گذشته به پایین ترین سطح از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کاهش یافت، و این نشان می دهد که سرانجام سیل اخراج کارگران ناشی از Covid-19 به طور قاطع، کند می شود.
تعداد این هفته طبق معمول در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام می شود و انتظار می رود اندکی افزایش نسبت به هفته گذشته از ۵۷۶،۰۰۰ به ۶۱۷،۰۰۰ برسد. با این حال، این هنوز یک پیشرفت نسبت به روزهای تاریک زمستان است.
این اعداد مهمترین نسخه اقتصادی یک هفته هستند که بیشتر تحت تأثیر درآمد قرار دارد. داده های فروش مسکن های موجود در ماه مارس (که همچنین انتظار می رود از ماه فوریه به دلیل افزایش نرخ وام مسکن کمی ضعیفتر شده باشد) دز ساعت ۱۸:۳۰ و نظرسنجی ماهانه فدرال رزرو کانزاس سیتی در ساعت ۱۹:۳۰ دنبال می شوند.

 

۲- تعهدات جدید آب و هوایی ایالات متحده 

دولت آمریكا قصد دارد برنامه هایی را برای كاهش انتشار دی اکسید كربن این كشور نسبت به سطح ۲۰۰۵ در حدود ۵۰ درصد تنظیم كند تا تلاش كند پس از دولت دونالد ترامپ، رهبری جهانی برنامه های زیست محیطی را پس بگیرد.
رئیس جمهور جو بایدن در اجلاس سیاست های آب و هوایی به مناسبت “روز زمین” میزبان ۴۰ کشور خواهد بود که روسای جمهور روسیه و چین نیز در آن حضور خواهند داشت.
اهداف جدید به معنای دور شدن سریع از موتورهای احتراق داخلی در حمل و نقل و کربن زدایی در بخش تولید برق است.

 

۳- سهام مخلوط در درآمد شرکت های بزرگ

سهام ایالات متحده قرار است پیش از روز شلوغ دیگری از درآمدها، با تلفیقی از رنگهای سبز و قرمز باز شود.
در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز با ۹ واحد رشد ، کمتر از ۰٫۱ درصد رشد کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز کمی افت داشتند.
سازنده لوازم خانگی Whirlpool (NYSE: WHR) و اپراتور خط لوله Kinder Morgan (NYSE: KMI) هر دو پس از اعلام داده های بسیار قوی تر از حد انتظار بعد از بسته شدن بازار در روز سه شنبه در کانون توجه قرار می گیرند، در حالی که خطوط هوایی آمریكا (NASDAQ: AAL) ، Alaska Air (NYSE: ALK) و Southwest Airlines (NYSE: LUV) ، همراه با ماینر Freeport-McMoran (NYSE: FCX) و گروه بهداشت Danaher (NYSE: DHR) نیز گزارش خواهند داد.
گزارش اینتل (NASDAQ: INTC) که اولین گزارشش تحت مدیر عامل جدید پت گلسینگر مهمترین است نیز مورد توجه است. گزارش های شدیدی از طرف Nestle (SIX: NESN) و گروه نرم افزاری SAP (NYSE: SAP) منتشر شد، اما Credit Suisse  پس از اعلام افزایش سرمایه، سقوط کرد.

 

۴- بانک مرکزی اروپا یک روز تشکیل جلسه می دهد

بانک مرکزی اروپا آخرین جلسه سیاست منظم خود را برگزار می کند، در حالی که انتظارات کمی برای اقدام، اما علاقه مستمر به راهنمایی های ارائه شده توسط رئیس جمهور کریستین لاگارد است.
این بانک در آخرین جلسه خود گفته بود كه سرعت خرید اوراق قرضه خود را در سه ماهه فعلی تسریع می كند تا در مورد تشدید زودهنگام سیاست را در پاسخ به افزایش موقت تورم پیش بینی كند. با این حال، از آن زمان تاکنون تعدادی از بانک ها از تلاش خود خارج شده اند تا بر ضرورت شماره گیری هرچه سریعتر خریدها تأکید کنند.
این نشست در حالی برگزار می شود که یورو برای اولین بار در هفت هفته گذشته و یک روز پس از آنکه بانک کانادا اولین بانک مرکزی G-10 شد که در واکنش به بهبود چشم انداز اقتصادی، کاهش خرید دارایی را اعلام کرد، ۱٫۲۰ دلار فروخته شد.

 

۵- قیمت نفت به پایین ترین سطح هفته می رسد

پس از آنکه هند – یکی از بزرگترین واردکنندگان جهان – گزارش داد که بالاترین تعداد موارد جدید Covid-19 در یک روز را ثبت کرده است، قیمت نفت خام به پایین ترین سطح در یک هفته گذشته رسیده است.
در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۵ درصد کاهش به ۶۱٫۰۳ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۶ درصد افت به ۶۴٫۹۶ دلار رسید.
دو گزارش ضعیف موجودی کالا از ایالات متحده در این هفته، همراه با اقدامات جدید قرنطینه در هند و ژاپن و همچنین افزایش امیدواری از بازگشت ایران به بازار جهانی برخی از قیمت ها را در این هفته کاهش داده است،.
به گفته تحلیلگران Tanker Trackers، صادرات گاز و میعانات ایرانی از ابتدای سال تاکنون حدود ۷۵۰،۰۰۰ بشکه در روز افزایش یافته است، این امر به دلیل تغییر رویکرد دولت ایالات متحده نسبت به ایران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.