0

پنج نکته طلایی (Apr-21)

Netflix (NASDAQ: NFLX) از کاهش شدید رشد مشترکانش خبر داد  و باعث ایجاد شک و تردید در روایت رشد سایر شرکت هایی که از کرونا سود کسب کرده بودند شد. شورش فوتبال اروپا به شکل کاملاً شکننده ای سقوط کرد. Verizon  ، NextEra و Anthem قبل از بازار گزارش می دهند، در حالی که Chipotle  و Whirlpool  پس از بسته شدن گزارش می دهند. با افزایش نگرانی در مورد شیوع Covid-19 در هند و ژاپن، قیمت نفت کاهش یافت.

 

۱- سورپرایز غیر منتظره Netflix

نتفلیکس اعلام کرد که رشد خالص مشترکان در سه ماهه اول خیلی کمتر از انتظارات بوده است. در پاسخ به این اظهارات، سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد.

این شرکت به طور مداوم گفته است که همه گیرها به هزینه سال های آینده رشد مشترکان را تسریع کرده است، اما هنوز در ابتدای سال ۲۰۲۱ انتظار ۶ میلیون کاربر جدید را داشته است، در عوض، این میزان کمتر از ۴ میلیون نفر بوده است. پیشبینی های شرکت نیز ناامیدکننده بود، فقط یک میلیون خالص جمع آوری شده برای سه ماهه فعلی.

در سمت روشن، گفت که تاکنون هیچ تأثیر مادی از رقابت احساس نکرده است و پس از مشکلات ۱۲ ماه گذشته در حال افزایش تولید محتوای جدید است. هزینه های پایین تولید و افزایش موفقیت آمیز قیمت به این معنی بود که درآمد و سود هر دو بالاتر از حد انتظار بودند.

 

۲- شورش فوتبال

تلاش تیم های ثروتمند اروپایی و شش باشگاه انگلیسی، برای تشکیل یک لیگ جدید اروپایی که درآمد بیشتری داشته باشد، با ناکامی به پایان رسید.

این اتفاق واکنش خشمگین هواداران، دلسرد شدن بازیکنان و کادر مربیگری و نشانه های دولت انگلیس مبنی بر اینکه برای جلوگیری از ابتکار عمل تمام تلاش خود را انجام می دهد را به همراه داشت.

اد وودوارد (NASDAQ: WWD) ، رئیس اجرایی منچستر یونایتد، استعفا داد، در حالی که کارفرمای سابق وی، جی پی مورگان (NYSE: JPM) ، با توافق برای اعلام اعتبار لیگ جدید با پرداخت ۶ میلیارد دلار ، با شکست جدی روبرو است.

سهام یوونتوس ، تنها عضو ایتالیایی لیگ جدا شده در فهرست عمومی، ۱۲٫۵٪ کاهش یافت، در حالی که سهام منچستریونایتد اواخر روز سه شنبه ۶٪ در نیویورک سقوط کرد.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است برای سومین روز بعد با افت کمی روبرو شود ، زیرا گزارش درآمد ها نمیتواند اطمینان کافی را به بازار که با بحران جهانی کوید در هند روبرو است بببخشد.

ششمین اقتصاد بزرگ جهان، که همچنین دومین واردکننده خالص نفت خام است، همه بزرگسالان را واجد شرایط واکسیناسیون کرده است، اما گزارش ها حاکی از آن است که تقریباً به اندازه کافی واکسن وجود ندارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز و همچنین معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ کاهش یافتند، ، در حالی که معاملات آتی Nasdaq 100 به دلیل ناامیدی از درآمد Netflix، ۰٫۲٪ افت داشت.

Verizon ، NextEra ، Lam Research (NASDAQ: LRCX) ، Nasdaq و TE Connectivity (NYSE: TEL) فهرست درآمد امروز را Anthem تشکیل می دهند.

 

۴- دادگاه قانون اساسی آلمان تلاش برای متوقف کردن صندوق بهبودی اتحادیه اروپا را رد کرد

دادگاه قانون اساسی آلمان شکایتی را که سعی در جلوگیری از مشارکت آلمان در صندوق بازپرداخت ۷۵۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا داشت، رد کرد.

با توجه به اینکه آلمان قرار است بیش از هر کشور دیگر اتحادیه اروپا به این صندوق کمک کند، این حکم برای اتحادیه بسیار راحت است. بازده بدهی های ایتالیا، یونان و اسپانیا همگی کاهش یافت، زیرا قیمت بازار در اطمینان بیشتر آلمان از حمایت از اعضای ضعیف اتحادیه اروپا بیشتر بود.

یکی دیگر از عوامل حمایت از معاملات، ادغام یک نظرسنجی است که نشان می دهد حزب سبز، که علاقه بیشتری به ادغام مالی نزدیکتر با سایر مناطق منطقه یورو دارد، قبل از انتخابات سراسری در ماه سپتامبر، اتحاد راست میانه آنگلا مرکل را پشت سر گذاشت. دموکرات های مسیحی درگیر جنگ قدرت بر سر این که چه کسی می تواند وی را به عنوان کاندیدای صدارت جانشین کند، درگیر شده اند و همچنین به دلیل سو  مدیریت در کارزار واکسیناسیون کشور آسیب دیده اند.

 

۵- با افزایش موارد کرونای هند، ژاپن، قیمت نفت سقوط کرد

به دلیل افزایش نگرانی در مورد مسیر تقاضای سوخت در پی افزایش غافلگیرانه موجودی انبارهای ایالات متحده در هفته گذشته، قیمت نفت خام به پایین ترین سطح در یک هفته گذشته کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا تا ساعت ۱۵:۰۰ ۱٫۲٪ کاهش یافت و به ۶۱ دلار و ۹۳ دلار رسید ، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۱٫۰٪ کاهش به ۶۵٫۸۹ دلار رسید.

موسسه نفت آمریكا برخلاف انتظار برای كاهش ۳ میلیون بشکه ای، ذخایر نفت خام را نیم میلیون بشكه را افزایش داد. داده های دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می شود.

علاوه بر نگرانی در مورد قدرت تقاضای هند، دو استان پرجمعیت ژاپن، توکیو و اوزاکا، هر دو از دولت مرکزی خواستند که با احکام اضطراری اقتصاد خود را قرنطینه کند. این اقدامات احتمالاً بر تحرک سومین مصرف کننده بزرگ نفت در آسیا ضربه می زند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.