0

پنج نکته طلایی (Apr-20)

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ در یک سخنرانی بلند پروازانه علیه آمریکا حرف هایی زد. انتشار دی اکسید کربن در جهان قرار است بیشترین افزایش در ۱۰ سال گذشته را داشته باشد. ذخایر دخانیات به دلیل ترس از مقررات جدید ایالات متحده کاهش می یابد و Netflix (NASDAQ: NFLX) گزارش خود را پس از بسته شدن بازار منتشر می کند.

 

۱- سخنرانی شی

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ در یک سخنرانی اصلی که به مورد توجه بود، با انتقاد از ایالات متحده، بار دیگر بر سطح بدون وقفه تنش بین دو اقتصاد بزرگ جهان تأکید کرد، زیرا آنها برای برتری در جهان پس از کرونا مبارزه می کنند.

اگرچه شی نام کسی را نیاورده است، اما انتقاداتش از تلاش های ایالات متحده برای تشكیل ائتلافی گسترده تر برای مهار نفوذ اقتصادی و نظامی در حال رشد چین، واضح بود.

شی در یک رویداد تجاری با اهمیت گفت: “یک یا چند کشور نباید قوانین خود را به دیگران تحمیل کنند و جهان نباید توسط یک جانبه گرایی چند کشور هدایت شود.” وی همچنین تلاش سایر كشورها برای كاهش وابستگی آنها به زنجیره های تأمین منشا چین را از بین برد و گفت: “هرگونه تلاش برای ایجاد موانع و جدا كردن كارها بر خلاف اصول اقتصادی و بازار است و فقط به دیگران آسیب می رساند بدون آنكه به نفع خود باشد. ”

این سخنرانی یک روز پس از حمله سریع دیگری برنامه ریزی شده و دقیق شبکه های اجتماعی علیه منافع شرکت های غربی و این بار به شکل اعتراض به تسلا در یک نمایشگاه اتومبیل چین انجام می شود.

 

۲- صدمات بزرگ دخانیات

پس از آنکه وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای تنظیم مقررات جدید برای کاهش اعتیاد به سیگار با کاهش میزان نیکوتین در آن است، ذخایر تنباکو کاهش یافت. نیوزیلند اخیراً به منظور تنظیم مقررات مشابه حرکت کرده است.

وال استریت ژورنال گفت این تصمیم به احتمال زیاد در رابطه با ممنوعیت مصرف سیگارهای منتول همراه با تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد که تا ۲۹ آوریل صادر می شود.

سهام آلتریا (NYSE: MO) پس از از افت بیش از ۶ درصد در روز دوشنبه، در بازار پیش فروش ۱٫۸ درصد دیگر افت کرد. در لندن ، سهام British American Tobacco (NYSE: BTI) و سهام مارک های امپریال (OTC: IMBBY) هر دو بیش از ۵ درصد سقوط کردند.

فیلیپ موریس (NYSE: PM)، که دارای حقوق بین المللی مارلبرو است، یکی از شرکت هایی است که قبل از شروع بازار گزارش می دهد.

 

۳- سهام به دلیل مسائل مرتبط با کرونا پایینتر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است بعداً به دلیل نگرانی های جدید مبنی بر گسترش Covid-19 در خارج از ایالات متحده، بهبود جهانی را مختل کند و به ویژه بر راهنمایی شرکت های آمریکایی فعال در سطح بین المللی تأثیر بگذارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۵۴ واحد یا ۰٫۵٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۵٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۴٪ افت داشتند.

سهام مورد توجه احتمالاً شامل IBM (NYSE: IBM) است که بعد از بسته شدن روز دوشنبه گفته است درآمد آن برای اولین بار در ۱۱ ماه گذشته رشد کرده است و همچنین Peloton (NASDAQ: PTON) و تسلا (NASDAQ: TSLA) که هر دو تحت فشار مسائل حل نشده ایمنی هستند، خواهند بود.

گزارش درآمدهای مهم قبل از بازار شامل جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) ، Abbott Labs (NYSE: ABT) ، Abbott Labs (NYSE: LMT) و Omnicom است.

 

۴- Netflix در تلاش برای غلبه بر موج کرونا

با این حال، بدون شک Netflix اعداد خود را برای سه ماهه اول اعلام می کند و این بزرگترین انتشار درآمد روز است.

انتظار می رود غول پخش فیلم ۶ میلیون مشترک جدید به صورت خالص اضافه کند، زمستان نیمکره شمالی و قرنطینه های مکرر مربوط به کرونا هر دو باعث ایجاد عقب افتادگی از برنامه ها هستند. با توجه به اینکه احتمالاً طی شش ماه آینده عوامل فصلی ورونا از بین می روند، راهنمایی های آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

تحلیلگران انتظار دارند سود هر سهم تقریباً دو برابر شود و به ۲٫۹۷ دلار برسد، در حالی كه انتظار می رود درآمد حاصل از ۵٫۷۷ میلیارد دلار در سال گذشته به ۷٫۱۴ میلیارد دلار افزایش یابد، این به لطف افزایش قیمت و همچنین افزایش عضویت است.

 

۵- انتشار مجدد دی اکسیدکربن

انتشار دی اکسیدکربن جهان قرار است امسال پس از سقوط شدید در سال ۲۰۲۰ به دلیل ویرانگری کرونا، با افزایش تقاضای جهانی انرژی، به شدت افزایش یابد.

آژانس بین المللی انرژی در چشم انداز جهانی انرژی خود برای سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که انتشار C02 پس از افت ۵٫۲ درصدی در سال ۲۰۲۰، ۴٫۸٪ در سال جاری افزایش می یابد که بزرگترین میزان آن در یک دهه گذشته است. با این حال هنوز آنها را زیر سطح ۲۰۱۹ قرار نخواهد داد.

این افزایش تا حد زیادی به دلیل غلبه ذغال سنگ در انرژی بازارهای نوظهور است که ۷۰ درصد از افزایش ۴٫۶ درصدی تقاضای انرژی جهانی در سال جاری را تشکیل می دهد. IEA گفت مصرف انرژی در اقتصاد پیشرفته نیز رشد خواهد کرد، اما ۳٪ زیر سطح ۲۰۱۹ باقی خواهد ماند.

در جای دیگری در بخش انرژی، انستیتوی نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از موجودی نفت و نفت خام ایالات متحده را گزارش می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.