0

پنج نکته طلایی (Apr-19)

ارزهای دیجیتال پس از اصلاح شدید آخر هفته با دلایل مبهم، کمی بهبود یافته‌اند. کرونا در هند و سایر بازارهای در حال ظهور بدتر شده است، با وجود پیشبینی سرمایه گذاران در بهبود روند رشد جهانی، دلار در حال ضعیف شدن است. کوکا کولا و IBM درآمد خود را اعلام می کنند، نرم افزار خودران تسلا پس از یک تصادف مرگبار ، در کانون توجهات است و ثروتمندترین باشگاه‌های فوتبال اروپا، یوفا را برای دریافت پول بیشتر برای پرداخت بدهی‌های خود تحت فشار قرار داده‌اند.

 

۱- آرامش بازار ارزهای دیجیتال پس از شوک پایان هفته

پس از اصلاح شدید آخر هفته که باعث افت بیت کوین تا ۱۵٪ شد، امروز ارزهای دیجیتال کمی رشد کردند.

شناسایی دلیل فاندامنتال این اتفاق سخت است‌. بعضی معتقدند نگران از بسته شدن بازار به دلیل پول شویی توسط مقامات ایالات متحده است. دیگران آن را به قطعی برق در شین جیانگ نسبت دادند، جایی که بیشتر استخراج بیت کوین در آنجا انجام می شود.

به نظر می رسد شایعات در مورد ممنوعیت قریب الوقوع نگهداری ارز دیجیتال در هند اشتباه بوده است (اگرچه ضعف روپیه این گمانه زنی را به وجود آورده است که بانک رزرو هند ممکن است از بانک مرکزی ترکیه در توقف ورود سرمایه به کریپتو الگو بگیرد).

تا ساعت ۱۵:۰۰، با توجه به این که سرمایه گذاران تصمیم گرفتند در کف خرید کنند، بیت کوین یک سوم از ضررهای خود را جبران کرده و در ۵۶۵۰۰ دلار بود. اتریوم تقریباً ضررهای خود را جبران کرده، اما هنوز از اوج هفتگی خود ۱۲٪ پایین‌تر است.

 

۲- اوضاع کرونا بدتر شده است، اما دلار صعود نمی کند

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که هفته‌ی گذشته تعداد بیشتری از افراد در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند.

این آمار تأکید می کند که ویروس کرونا در بازارهای در حال ظهور که دسترسی کمی به واکسن دارند و شبکه های ایمنی اجتماعی ندارند که به اقتصاد آنها اجازه دهد به طور موثر قرنطینه شوند، چقدر بد کنترل می شود.

با این وجود، بیشتر ارزهای نوظهور در انتظار برای رشد بیشتر جهانی در کل سال، در برابر دلار در حال افزایش هستند. ارزهای توسعه یافته بازار ​​از جمله منابع حفظ ارزش پول و آنهایی که بازده‌ی بالایی دارند، نیز در برابر دلا رشد کردند. با کم رنگ شدن بیش از پیش حق بیمه بازده اوراق قرضه ایالات متحده نسبت به معادل یورو آن، یورو برای اولین بار در ۶ هفته‌ی گذشته به ۱٫۲۰ دلار رسید.

 

۳- سهام‌ها پایین‌تر باز می شوند

در آغاز یک هفته‌ی پر از گزارش درآمد که با گزارش کوکا کولا پیش از گشایش بازار و IBM پس از بسته شدن بازار آغاز می شود، بازار سهام آمریکا امروز کمی پایین‌تر باز میشود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۶۵ واحد یا ۰٫۲٪ افت کرده بود، S&P500 نیز ۰٫۱٪ کاهش یافته بود و نزدک هم کمتر از ۰٫۱٪ افت کرده بود.

سهام‌ها به دلیل خوش بینی حاصل از داده های قوی اقتصادی ایالات متحده و اطمینان از اینکه هر دو سیاست مالی و پولی پشتیبان آینده قابل پیش بینی هستند، هفته‌ی گذشته را با رکورد جدیدی به پایان رساندند.

بعد از ادغام دو شرکت معدن بزرگ لیتیوم استرالیایی که معیار ارزیابی جدیدی را برای این بخش فراهم کرده است، امروز سهام شرکت معدن لیتیوم Albemarle مورد توجه خواهد بود. همچنین به دلیل افت کریپتو سهام کوین بیس نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت که در معاملات پیش گشایش بازار تا ساعت ۱۴:۴۵ ، ۲٫۴٪ کاهش یافته بود.

 

۴- حادثه ای دیگر از  رانندگی خودران تسلا

اعتبار نرم افزار رانندگی خودران تسلا پس از تصادف مرگبار در آخر هفته در تگزاس مورد آزمایش قرار می گیرد.

پلیس شهرستان هریس گفت: دو نفر هنگام انحراف خودروی تسلا از جاده و برخورد آن به یک درخت جان خود را از دست دادند ( ۳۲۰۰۰ گالن آب مصرف شد تا شعله های آتش را خاموش کند زیرا بر اساس گزارشات باتری های خودرو دوباره شعله‌ور می شدند). هیچ یک از این دو نفر روی صندلی راننده ننشسته بودند و این نشان می دهد که آنها به نرم افزار ‘Full Self-Driving’ یا راننده‌ی خودکار کامل ماشین اعتماد کرده بودند.

تسلا قبلاً به اداره‌ی ملی ایمنی حمل و نقل بزرگراه گفته است كه نرم افزار FSD ، در وضعیت فعلی خود ، نمی تواند بیش از سطح دو خودمختاری را اجرا كند ، اعترافی كه در تضاد با گفتگوی مدیر عامل آن، ایلان ماسک، در مورد این موضوع است.

 

۵- فوتبال اروپا و درگیری بر سر بدهی تیم های بزرگ

برخی از بزرگترین باشگاه‌های فوتبال اروپا اعلام کردند که قصد دارند از سازمان بین المللی بازی ها جدا شوند و لیگ بسته ای مشابه سیستم های مبتنی بر حق رای در ورزش ایالات متحده ایجاد کنند.

این اقدام به دلیل بدهی‌های باشگاه‌های بزرگ مانند رئال مادرید و بارسلونا انجام میشود و دلیل این بدهی‌ها از دست دادن فروش بلیط مسابقه در سال گذشته و رقابت برای جذب استعدادها است که به طور مداوم سود این ورزش را کاهش داده است.

سهام در تورین، یوونتوس مستقر در ایتالیا – یکی از رهبران این جنبش، در پاسخ به این اخبار ۱۲٪ افزایش یافت. سهام بوروسیا دورتموند آلمان که گفته می شود از پیوستن به این اقدام خودداری کرده است، ۹ درصد در فرانکفورت افزایش یافت، با توجه به تصور اینکه آخرین جدال مانند جدال‌های گذشته انجام خواهد شد و ثروتمندترین باشگاه ها پول بیشتری از یوفا برای خود جمع می کنند. امروز کمیته اجرایی یوفا برای تصمیم گیری در مورد اصلاح لیگ قهرمانان اروپا تشکیل جلسه می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.