0

پنج نکته طلایی (Apr-16)

چین در سه ماهه اول رشد را به ثبت رساند، اما این اعداد با تأثیرات اساسی همراه نشدند و کمتر از انتظار بودند. درآمد بانك آمریكا همچنان ادامه دارد و مورگان استنلی (NYSE: MS) پس از نتایج عالی از وال استریت، در کانون توجه قرار گرفته است. انتظار می رود که رشد مسکن و پروانه های ساختمانی در ماه مارس دوباره برگردند و مدیر عامل Pfizer می گوید احتمالاً همه افراد به واکسن های تقویت کننده سالانه احتیاج دارند.

 

۱- رشد چین هنوز هم ناامید کننده است

چین در سه ماهه اول ۱۸٫۳٪ رشد تولید ناخالص داخلی را نشان داد. با این وجود، روند پویایی سه ماهه کاهش یافت و تولید ناخالص داخلی تنها ۰٫۶٪ نسبت به سه ماه قبل رشد کرد. اما هر دو رقم کمی کمتر از حد انتظار بود.

شاخص های ماهانه کاملاً قوی بودند ، با خرده فروشی و سرمایه گذاری در دارایی های ثابت هر دو انتظارات را پشت سر گذاشتند زیرا در تولید صنعتی پیش آمدند.

سهام چین اندکی افزایش یافت، اما در میان نگرانی ها در مورد پیش فرض های موجود در فضای اوراق مشارکت، همچنان در رکود باقی ماند و در هفته و ماه نزول کرد که سرنوشت مدیر دارایی دولتی Huarong پس از آنکه اعتبار آن توسط یک آژانس محلی در روز پنجشنبه کاهش یافت، همچنان بزرگترین این نگرانی هاست.

 

۲- آیا بخش مسکن می تواند با خرده فروشی مطابقت داشته باشد؟

داده های ایالات متحده امروز در بازار مسکن متمرکز است، داده های مهه مارس برای شروع مسکن و پروانه های ساختمانی در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شوند.

انتظار می رود شروع مسکن پس از دو بار سقوط مستقیم تحت تأثیر هوا تا حد زیادی افزایش یابد. با این حال، آنها از اوج سال ۲۰۰۵ خود فاصله دارند و مطالعه جدیدی توسط آژانس  مک (OTC: FMCC) به نقل از وال استریت ژورنال نشان می دهد که ایالات متحده هنوز هم دارای کسری حاد خانه های تک خانواده است.

همچنین پیش بینی می شود که پروانه های ساختمانی پس از سقوط در ماه فوریه مجدداً بازگردند.

در ساعت ۱۸:۳۰، نظرسنجی مصرف کننده دانشگاه میشیگان در ماه آوریل منتشر می شود و احتمالاً به افزایش فروش خرده فروشی در ماه مارس، به عنوان آخرین مرحله بررسی محرک ها به خانوارها، نزدیک خواهد شد.

 

۳- بازار سهام و گزارش درآمدها

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده کمی متوقف شوند، در حالی که Dow و S&P در پاسخ به گزارش های خرده فروشی قوی و ادعاهای بیکاری، روز پنجشنبه به بالاترین رکورد خود رسیدند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۵۴ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۱٪ افزایش و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۱٪ افت همراه بودند.

عملکرد درخشان گلدمن ساکس (NYSE: GS) در این هفته به این معنی است که فشار بر مورگان استنلی در زمانی که قبل از باز شدن بازار گزارش می دهد زیاد است تا با آن مطابقت داشته باشد. PNC Financial ، State Street ، Bank of New York Mellon و Citizens Financial نیز گزارش درآمد خود را اعلام می کنند.

 

۴- مدیر عامل شرکت Pfizer: ممکن است واکسن سالانه مورد نیاز باشد.

آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت Pfizer (NYSE: PFE) گفت ممکن است لازم باشد افراد برای افزایش سطح آنتی بادی ها، یک واکسن Covid-19 سالانه بزنند.

این نظرات رادیکال نیستند، اما یک یادآوری هستند که فرصت تجاری تولیدکنندگان واکسن فراتر از مرحله بحران همه گیری که به نظر می رسد در ایالات متحده در حال پایان است، گسترش خواهد یافت.

Tedros Ghereyesus رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت، نزدیک شدن  جهانی میزان عفونت به بالاترین سطح، به دلیل گسترش بی رویه این بیماری در هند و بنگلادش و همچنین افزایش زیاد موارد جدید در آمریکای لاتین است.

در همین حال، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که امیدوار است تا پایان هفته آینده قانون جدیدی وضع کند که دولت فدرال را قادر می سازد کنترل های سراسری بر زندگی تجاری و اجتماعی را اعمال کند. این در حالی است که موارد جدید از زمان افزایش زمستان به بالاترین حد خود رسیده است.

 

۵- بالاترین سطح نفت در یک ماه گذشته

قیمت نفت خام به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسیده است. زیرا داده های موجودی این هفته با افزایش خطر ژئوپلیتیک برای حمایت از قیمت ها ترکیب شده است.

تحریم ها علیه روسیه كه روز پنجشنبه توسط دولت آمریكا تشریح شد، شاید آن چنان شدید نبود كه برخی از آنها می ترسیدند. اما با توجه به تجمع گسترده نیروهای نظامی و زره پوش روسیه در مرز اوکراین، تنش هنوز هم زیاد است. در همین حال، در خاورمیانه، شلیک های مکرر موشکی شورشیان در یمن، با هدف عربستان سعودی ، نتوانسته است جریان نفت را مختل کند اما یادآوری دائمی تنش بین غرب و ایران است که از شورشیان را حمایت می کند.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۲٪ افزایش به ۶۳٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۳٪ افزایش به ۶۷٫۱۱ دلار در هر بشکه رسید. داده های CFTC و تعداد دکل های بیکر هیوز هر دو امروز اعلام می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.