0

پنج نکته طلایی (Apr-15)

خرده فروشی، تولیدات صنعتی و ادعاهای بیکاری تقویم داده های ایالات متحده را شلوغ کرده اند. Coinbase برای دومین روز معاملات خود پس از یک شروع موفق آماده می شود. Bank of America (NYSE: BAC) از طرح خرید سهام ۲۵ میلیارد دلاری خبر می دهد، در حالی که TSMC هشدار می دهد که کمبود تراشه جهانی ممکن است تا سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. Dell در کانون توجه قرار گرفته است، زیرا بنیانگذار آن ساختار پیچیده امپراتوری خود را ساده می کند و با دور جدید تحریم ها توسط ایالات متحده علیه روسیه، دارایی های این کشور تحت فشار قرار می گیرند.

 

۱- گزارش خرده فروشی و تقاضای بیکاری تقویم داده های امروز را گرم می کنند

امروز یک روز مبتنی بر داده های اقتصدی در ایالات متحده است، داده های خرده فروشی و تولیدات صنعتی برای ماه مارس و همچنین به روزرسانی هفتگی ادعاهای بیکاری در ایالات متحده ارائه می شوند.

پیش بینی می شود فروش خرده فروشی در ساعت ۱۷:۰۰ نسبت به ماه گذشته ۵٫۹٪ افزایش داشته باشد و از افت ۳٪ در فوریه بازگردد.

انتظار می رود تولید صنعتی، که ۴۵ دقیقه بعد منتشر می شود، پس از افت ۲٫۲ درصدی در فوریه، ۲٫۸ درصد رشد کند، زمانی که یک برف سرد یک هفته در سرتاسر جنوب باعث فلج شدن مجموعه انرژی و مجموعه صنایع پر مصرف انرژی شد.

انتظار می رود ادعاهای اولیه بیکاری، که در هفته گذشته به ۷۴۴۰۰۰ نفر رسیده بود، به ۷۰۰۰۰۰ نفر کاهش یابد، رقمی که هنوز هم منعکس کننده میزان بالای ادامه کارها در اقتصاد است. نظرسنجی های تولید Philly Fed و Empire State نیز برگزار می شود.

 

۲- بانک آمریکا قصد خرید ۲۵ میلیارد دلار دارد

بانک آمریكا به دلیل انتشار گسترده ذخایر در ابتدای کرونا، جدیدترین وام دهنده بود كه نتایج بهتر از حد انتظار را اعلام كرد. همچنین با برداشتن سفارش در معاملات پیش از بازار، برنامه هایی برای خرید سهام ۲۵ میلیارد دلاری را اعلام کرد.

پس از نتایج روز چهارشنبه، واگرایی شدید روندهای بین بازار اصلی و وال استریت، درآمد بانکی همچنان رو به افزایش است. گلدمن ساکس (NYSE: GS) به دلیل فعالیت هایش  به ویژه در سهام، بهترین سه ماهه خود را ثبت کرده است. همین افزایش در JPMorgan (NYSE: JPM) برای پوشاندن روند ضعیف در وام های مصرفی و تجاری، که در نتایج Wells Fargo نیز قابل مشاهده بود، کافی نبود.

Citigroup (NYSE: C) و Bancorp نیز قبل از شروع بازار گزارش خواهند داد. همچنین  Delta Air Lines (NYSE: DAL) ، UnitedHealth (NYSE: UNH) ، Pepsico (NASDAQ: PEP) ، Blackrock (NYSE: BLK) و Charles Schwab (NYSE: SCHW) نیز گزارش درآمدشان را اعلام می کنند.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود. هشدار TSMC در مورد کمبود تراشه

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعد از یک روز بی رمق در روز چهارشنبه که سهام فناوری با عملکرد کمتری مواجه است، بالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۵۰۰ معاملات آتی داو جونز با ۱۵۴ واحد افزایش، ۰٫۵٪ رشد کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۵٪ افزایش و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۶٪ افزایش همراه بودند.

گذشته از گزارش شرکت های نامبرده، سهام قابل توجه شامل Coinbase نیز می شود که در چهارشنبه اولین نمایش چشمگیر آن را با ارزش بازار ۷۶ میلیارد دلار انجام داد. این میزان بیش از ۲۵ درصد از بالاترین میزان خود در روز گذشته است، اما سهام توسط اخبار مبنی بر خرید صندوق های سرمایه گذاری ARK کتی وود ۲۴۶ میلیون دلار از سهام خود را برای مجموعه ETF حمایت کرد.

Dell Technologies (NYSE: DELL) نیز بعد از اینکه سازنده رایانه های شخصی قصد داشت سهامش را در VMWare ، با هدف کاهش حجم بدهی ۵۲ میلیارد دلاری، بخرد، مورد توجه قرار خواهد گرفت. دل در معاملات پیش از بازار ۷٫۸ درصد رشد داشت.

نیمه هادی ساخت تایوان پس از پیش بینی کمبود جهانی تراشه های سیلیکون تا سال ۲۰۲۲ اهداف خود را افزایش داد.

 

۴- دارایی های روسیه با آماده شدن تحریم های ایالات متحده دچار لغزش می شوند

روبل روسیه در پاسخ به اخباری مبنی بر اعمال تحریم های جدید ایالات متحده به دلیل مشارکت در هک SolarWinds و دخالت در انتخابات گذشته، ۲٪ و شاخص سهام معیار این کشور ۲٫۴٪ سقوط کردند.

بر اساس گزارش ها، نهادهایی که از ارایی های روسیه نگهداری  کنند، مجازات خواهند شد. مقامات آمریکایی نام آنها ذکرنکردند.

این خبر در حالی منتشر می شود که روسیه در مرزهای خود با اوکراین نیروها و زرهی هایی را جمع می کند که می تواند مقدمه ای برای تشدید درگیری در منطقه دونباس در شرق اوکراین باشد.

در جای دیگر در بازارهای در حال ظهور، لیر ترکیه در حالی توجه ها را به خود جلب کرده است که بانک مرکزی این کشور برای اولین بار تحت هدایت رهبر جدیدش تشکیل جلسه می دهد. رییس قبلی ماه گذشته و پس از آنکه نرخ بهره را بیش از حد مورد علاقه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان افزایش داد، از کار برکنار شد.

 

۵- ثبات نفت پس از کاهش موجودی ها

قیمت نفت خام پس از دستیابی به سودهای قابل توجه در پاسخ به تساوی سریعتر از حد انتظار در ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته، یک شبه عقب نشینی کرد.

انتظار می رفت افت موجودی گزارش شده توسط اداره اطلاعات انرژی تقریباً دو برابر باشد. قیمت نفت خام در پاسخ به این خبر، که قبلاً توسط دو مورد از تقاضای جهانی نفت در اوپک و آژانس بین المللی انرژی پشتیبانی شده بود، بالاترین قیمت طی تقریباً یک ماه گذشته را لمس کرد.

در خطوط هوایی آمریکایی آمریكا (NASDAQ: AAL) و بقیه، علائم نشان می دهد كه صنعت هواپیمایی مجدداً شتاب می گیرد، احساسات نیز افزایش می یابد زیرا گسترش ایمنی مبتنی بر واكسن اعتماد به نفس را در مردم بالا می برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.