0

پنج نکته طلایی (Apr-14)

Coinbase قرار است از طریق لیست مستقیم با قیمت پایه ای که ارزش آن را ۶۵ میلیارد دلار ارزیابی می کند، به عموم عرضه شود. بیت کوین و Dogecoin در شکوه منعکس شده خود ظاهر می شوند. JPMorgan و Goldman Sachs درآمد خود را گزارش می کنند. فصل بروزرسانی های سه ماهه اول به طور جدی آغاز می شود و پس از پیوستن IEA به اوپک در افزایش پیش بینی تقاضا برای سال جاری، نفت در بالاترین حد خود در طی یک هفته گذشته است.

 

۱- رشد  Coinbase همزمان با بیت کوین و DogeCoin

Coinbase، دومین ارز رمزنگاری شده در جهان از نظر حجم، قرار است از طریق لیست مستقیم به بازار عرضهشود، یک توسعه برجسته که می تواند ارزهای رمزپایه را به سمت جریان مالی اصلی سوق دهد.

قیمت پایه ۲۵۰ دلار برای هر سهم تعیین شده است، که با احتساب تعداد سهام بیش از ۲۶۳، این شرکت را ۶۵ میلیارد دلار ارزیابی می کنند.

این شرکت در اوایل ماه جاری گفت که به لطف افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال، در سه ماهه اول سال جاری حدود ۱٫۸ میلیارد دلار درآمد ثبت کرده است که بیش از ۸۰۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

بیت کوین برای اولین بار بیش از ۶۴۰۰۰ دلار معامله شد، در حالی که DogeCoin، ارز دیجیتالی که در ماه های اخیر توسط ایلان ماسک به شدت مورد تبلیغ قرار گرفت، ۷۵٪  افزایش یافت.

 

۲- شروع فصل درآمد بانک ها و گروه های لوکس

فصل درآمد سه ماهه اول به طور جدی آغاز می شود. جی پی مورگان، ولز فارگو (NYSE: WFC) و گلدمن ساکس آماده هستند تا قبل از بازار گزارش دهند. پیش بینی می شود هر سه به لطف مقایسه نسبتاً پایین سال قبل، افزایش چشمگیر سود را گزارش دهند.

انتظار می رود که JPMorgan و Goldman ، حداقل از طریق افزایش گسترده در لیست های SPAC، که به نوبه خود به مشاغل مشاوره M&A آنها کمک خواهد کرد، روندهای مطلوب بازار سرمایه را پیش برند.

گروه های لوکس فرانسوی LVMH و کریستین دیور همچنین صاحب گوچی، Kering (PA: PRTP) نیز تحت تأثیر قرار گرفتند و گزارش دادند که فروش سالانه آن ها افزایش چشمگیری داشته است، زیرا مشتریان ثروتمند آنها هزینه سفر و تفریح ​​را به کیف و شیک اختصاص داده اند. هر دو سهام در معاملات اروپا به بالاترین رکورد رسیدند.

 

۳- سهام در مسر گزارش درآمدها

بازارهای سهام ایالات متحده در مسیر انتشار درآمد کلیدی بانک ها حرکت می کنند، به ویژه JPMorgan و Wells Fargo که به عنوان پیشرو برای سلامت اقتصاد گسترده تر ایالات متحده شناخته می شوند.

در ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۰ واحد  یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، اما معاملات آتی S&P 500 به همین میزان افزایش داشتند. معاملات آتی Nasdaq نیز ۰٫۲٪ افزایش داشت.

علاوه بر بانک ها، Bed Bath & Beyond (NASDAQ: BBBY) ، Hooker Furniture (NASDAQ: HOFT) و Infosys (NYSE: INFY) نیز قرار است قبل از باز شدن بازار درآمد خود را گزارش دهند. سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو در ساعت ۲۰:۳۰  در کلوپ اقتصادی نیویورک نیز خبرساز خواهد بود، اما بعید است که به دانش فعلی درباره تفکر بانک مرکزی چیز زیادی اضافه کند.

 

۴- مشکل واکسن J&J تهدیدی جدید برای پیشرفت واکسیناسون در اتحادیه اروپا

طبق روزنامه ایتالیایی La Stampa، کمیسیون اروپا قرار است قرارداد خود را با جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) و AstraZeneca (NASDAQ: AZN) پایان دهد.

J&J گفت که با بررسی پیوندهای احتمالی با لخته های خون نادر اما شدید، تولید واکسن خود را در اروپا در روز سه شنبه متوقف خواهد کرد. هر دو واکسن بر اساس فناوری مبتنی بر آدنو ویروس ساخته شده اند.

J&J برای تهیه واکسن کافی برای محافظت از بیش از ۵۰ میلیون نفر در اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم قرارداد بسته بود، بیش از یک چهارم برنامه واکسیناسیون بلوک برای سه ماه آینده. به همین ترتیب، تهدید می کند که دستیابی به مصونیت جمعی را به تأخیر می اندازد، چیزی که می تواند تلاش اتحادیه اروپا برای نجات فصل گردشگری تابستان را تضعیف کند. EasyJet پیش از این گفته بود که انتظار دارد ۲۰ درصد از ظرفیت کل خود را طی سه ماه تا ژوئن پر کند.

 

۵- آژانس بین المللی انرژی پیش بینی تقاضای نفت را افزایش می دهد

آژانس بین المللی انرژی، اوپک را در افزایش پیش بینی های تقاضای جهانی نفت در سال جاری، به طور متوسط ​​۲۳۰،۰۰۰ بشکه در روز از پیش بینی های ماه مارس، دنبال کرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۱٫۶٪ افزایش به ۶۱٫۱۷ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین میزان در ۱۰ روز گذشته بود، در حالی که نفت برنت با ۱٫۶٪ افزایش به ۶۴٫۷۰ دلار در هر بشکه رسید. اطلاعات موجودی دولت ایالات متحده طبق معمول در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می شود و انتظار می رود هفته گذشته ۲٫۹ میلیون بشکه کاهش در نفت خام داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.