0

پنج نکته طلایی (Apr-13)

کمپانی Grab، شرکتی از جنوب شرقی آسیا، بزرگترین معامله SPAC را به دست آورده است. داده های تورم ایالات متحده برای ماه مارس با اثرات ناخوشایند برای فروش ۳۰ ساله اوراق قرضه خزانه داری و واکنش های احتمالی چهار سخنران فدرال رزرو، همراه می شود. یک مقام ارشد بهداشتی ایالات متحده از گرتچن ویتمر فرماندار میشیگان درخواست کرد اقدامات مجدد قرنطینه در میشیگان را اعمال کند و نفت قبل از به روزرسانی ماهانه اوپک و اطلاعات موجودی API به بالای ۶۰ دلار بازگشت.

 

۱- Grab رکورد SPAC را می شکند

Grab، شرکت تحویل مواد غذایی در جنوب شرقی آسیا که به Uber (NYSE: UBER) در یکی از بازارهای بزرگ جهان کمک کرده است، قرار است از طریق بزرگترین معامله مربوط به یک شرکت اکتساب ویژه یا SPAC، به عموم مردم عرضه شود.

Grab با ارزیابی ۴۰ میلیارد دلار و با ۴٫۵ میلیارد دلار از طریق سازوکار به اصطلاح IP PIPE ’(سرمایه گذاری خصوصی در سهام عمومی) با Altimeter Growth Capital ادغام می شود. AGC در معاملات پیش از بازار ۷٫۵٪ افزایش یافت.

این خبر یک روز پس از هشدار کمیسیون اوراق بهادار و بورس مبنی بر اینکه SPAC ها ممکن است نیاز به تغییر نحوه محاسبه ضمانت نامه ها داشته باشند ، منتشر شد.

این نیز یک روز پس از امضای توافق دبی با Cruise با حمایت GM برای حداکثر ۴۰۰۰ تاکسی خودران انجام می شود. کروز نیز که توسط هوندا پشتیبانی می شود، اخیراً از اولین اتومبیل جهان رونمایی کرده است که دارای ویژگی های خودران “سطح ۳” است.

 

۲- داده های CPI

قرار است نرخ تورم برای اولین بار از زمان کرونا به همراه انتشار اطلاعات قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه مارس در ساعت ۱۷:۰۰، اهدف فدرال رزرو را نقض کند.

انتظار می رود که شاخص اصلی CPI از ۱٫۷٪ در ماه فوریه به ۲٫۵٪ افزایش یابد، زیرا سقوط قیمت نفت در یک سال قبل تأثیر خود را بر داده های سال گذشته نشان می دهد. CPI اصلی که قیمت مواد غذایی و انرژی را شامل نمی شود، قرار است از ۱٫۳٪ به ۱٫۵٪ برسد.

فدرال رزرو بارها و بارها نسبت به مطالعه زیاد مطالب در مورد افزایش ناگزیر نرخ سالانه به دلیل تأثیرات اساسی هشدار داده است. سخنرانی هایی از ساعت ۲۰:۳۰ به بعد از مری دالی، پاتریک هارکر، استر جورج و رافائل بوستیک، احتمالاً چنین پیام هایی در بر خواهند داشت.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود، VIX در کمترین قیمت ۱۴ ماه گذشته است

بازارهای سهام ایالات متحده همچنان که منتظر شروع فصل درآمد سه ماهه اول هستند، به آرام کار خود را دنبال می کنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۷۰ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 اندکی کمتر و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۱ درصد رشد داشتند. شاخص S&P Vix ، “سنج ترس” وال استریت در ۱۷٫۹۲ به پایین ترین حد از فوریه سال گذشته کاهش یافت.

سهام هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرند شامل Nvidia (NASDAQ: NVDA) و Intel (NASDAQ: INTC) هستند، زیرا بازار همچنان خبر حرکت انویدیا را در ساخت پردازنده های مرکز داده خود و همکاری جدیدش با Amazon (NASDAQ: AMZN) را دنبال می کند. کمپانی Fastenal (NASDAQ: FAST) نیز گزارش درآمدش را قبل از شروع بازار اعلام می کند.

 

۴- رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) خواستار قرنطینه شدن میشیگان است

راشل والنسکی، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، از گرتچن ویتمر، فرماندار میشیگان خواست تا محدودیت های قرنطینه را برای کنترل مجدد آخرین موج موارد Covid-19 مجدداً اعمال کند.

ویتمر در روزهای اخیر دولت فدرال را تحت فشار قرار داده است تا سرعت واکسیناسون را تسریع بخشد، اما والنسکی روز دوشنبه اظهار داشت که حتی این کافی نیست برای تغییر روند منحنی کافی نیست، زیرا مردم از آزادی بعد از قرنطینه سوئ استفداه کرده اند. میزان عفونت میشیگان اکنون به بالاترین حد خود در زمستان گذشته رسیده است.

نرخ عفونت در ایالات متحده که با میانگین متحرک هفت روزه اندازه گیری می شود، از حدود یک ماه قبل حدود ۲۷٪ افزایش یافته است، زیرا ایالات متحده در سراسر کشور محدودیت ها را کاهش داده است. این در حالی است که برنامه واکسیناسیون ایالات متحده نیز با شتاب ۴٫۶ میلیون نفر در روز شنبه سرعت گرفته است.

 

۵- رشد قیمت نفت قبل از گزارش اوپک و AIP

در آستانه‌ی دو بروزرسانی مهم در مورد وضعیت بازار در اواخر امروز، معاملات آتی نفت خام در برابر هرج و مرج ژئوپلتیک به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه رسید،

سازمان کشورهای صادرکننده نفت گزارش ماهانه خود را درباره بازار نفت منتشر می کند و موسسه نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از موجودی های نفت خام و سوخت ایالات متحده را منتشر خواهد کرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۰٪ رشد به ۶۰٫۲۸ دلار رسیده بود و برنت نیز با رشد ۱٫۱ درصدی به ۶۳٫۹۵ دلار رسیده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.