0

پنج نکته طلایی (Apr-12)

جروم پاول افزایش اشتغال و رشد اقتصادی را پیش بینی می کند، اما هنوز هم می خواهد ماسک بزنید و از فاصله اجتماعی را رعایت کنید. مشکلات کرونا در هند بدتر می شود و روپیه و سهام محلی را پایین می آورد. در همین حال، انگلیس پس از رسیدن به موفقیت های اساسی در فعالیت واکسیناسیون، بارها و فروشگاه های غیر ضروری خود را بازگشایی کرده است. سهام ایالات متحده در آستانه شروع یک فصل درآمد بزرگ در حال کاهش است، در حالی که سهام Alibaba (NYSE: BABA) پس از تصمیم حزب کمونیست چین برای اعمال مجازات سختگیرانه ضد انحصاری، جهش کرد و مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) در آستانه بزرگترین خرید خود از سال ۲۰۱۶ است.

 

۱- صحبت های پاول درمورد اقتصاد

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در مصاحبه ۶۰ دقیقه ای که روز یکشنبه توسط CBS پخش شد، گفت که اقتصاد ایالات متحده در شرف خواب زمستانی ناشی از Covid-19 است.

پاول در مصاحبه ای که روز چهارشنبه ضبط شد گفت: “ما احساس می کنیم در مکانی هستیم که اقتصاد در حال شروع رشد سریعتر و ایجاد شغل با سرعت بیشتری است.” “چشم انداز به طور قابل توجهی روشن شده است”.

نظرات وی یک روز قبل از آخرین حراج اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری منتشر شد، که توانایی بازار را برای سازش روند رشد مورد انتظار با انتظارات تورمی بسیار متوسط ​​آزمایش می کند.

پاول هشدار داد که کرونا هنوز خطراتی را برای اقتصاد ایالات متحده به همراه دارد، وی گفت که استفاده مداوم از فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک، عملی “هوشمندانه” است. تعداد جدید مبتلایان در ایالات متحده طی دو هفته گذشته به طور مرتب افزایش یافته است.

 

۲- علی بابا و جریمه ضد انحصاری چین

سهام علی بابا در هنگ کنگ پس از آنکه این شرکت اعلام کرد جریمه ضد انحصاری ۲٫۸ میلیارد دلاری اعلام شده در آخر هفته،  که باعث شد خط مشی بزرگترین نگرانی نظارتی را که تاکنون با این غول تجارت الکترونیکی روبرو شده است را جابجا شود، بالا رفت.

جریمه ای که برای رفتارهای ضد رقابتی در برابر بازرگانان در بازار اصلی آن صادر شده ، به ۴٪ از درآمد سالانه داخلی آن رسیده است که کاملا کمتر از حداکثر ۱۰٪ مجاز قانون است. علی بابا همچنین برای “اصلاح” خطاهای رفتاری گذشته باید هزینه زیادی بپردازد.

این کافی بود تا شرکت کنندگان در بازار متقاعد شوند که این شرکت پس از تبدیل شدن به یکی از اهداف اصلی مبارزاتی که ظاهراً هدف آن قطع کردن بخشهای بخش فن آوری است، از حزب کمونیست حاکم استقبال کرده است.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود. معامله بزرگ برای مایکروسافت

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است در آستانه آغاز فصل درآمدها و با ادغام پس از بسته شدن در بالاترین رکورد در روز جمعه، روند نزولی تری داشته باشند.

در ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز با ۸۱ واحد افت به ۳۳۶۰۱ واحد رسید، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 و معاملات آتی Nasdaq 100 هر دو با افتی کمتر روبرو شدند.

سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد شامل مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) است که توسط بلومبرگ و دیگران گزارش شده است در حال مذاکره برای خرید گروه نرم افزاری هوش مصنوعی Nuance Communications (NASDAQ: NUAN) به قیمت ۱۹ میلیارد دلار است که این شرکت را به بزرگترین غول فناوری تبدیل خواهد کرد. همچنین در شرکت Luminex (NASDAQ: LMNX) که توافق کرد توسط DiaSorin (MI: DIAS) به مبلغ ۱٫۸ میلیارد دلار خریداری شود نیز مورد توجه خواهد بود.

هفته درآمد با نتایج حاصل از شرکت Aphria (NASDAQ: APHA) در آرامش شروع می شود.

 

۴- بحران کرونا در هند عمیق تر می شود (اما تقاضای آن برای بنزین افزایش می یابد)

روپیه هند پس از هشت ماه افزایش در موارد ویروس کرونا به پایین ترین حد خود در این کشور سقوط کرد و وضعیت خود را به عنوان بدترین نقطه Covid-19 در حال حاضر نشان داد.

شاخص های معیار Nifty 50 و BSE Sensex 30 هر دو با ۳٫۵٪ افت به کمترین میزان از ابتدای فوریه رسیدند، در حالی که دلار به بالای ۷۵ روپیه افزایش یافت.

این ارقام در حالی اعلام شد که بازار با اندکی ترس در انتظار داده های تورم ماه مارس بود. انتظار می رود تورم سالانه تا حدود ۵٫۴ درصد شتاب بگیرد.

با افزایش مصرف بنزین در ماه مارس به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته، این افزایش تأثیر محرکی بر مصرف نفت داشت، زیرا مردم از حمل و نقل عمومی دوری می کنند و از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند.

 

۵- بیایید پایین “بار” برویم

در انگلستان، جایی که این کشور در پاسخ به کاهش شدید نرخ جدید مبتلایان، مغازه های غیر ضروری و بارها را بازگشایی کرد، خبرهای بهتری در مورد کرونا وجود داشت.

در برابر یک برنامه نسبتاً سریع واکسیناسیون که منجر به واکسیناسون ۳۲ میلیون نفر – بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال – شده است ، مبتلا و مرگ و میر  به کمترین میزان خود از سپتامبر رسیده است.

فرانسه و آلمان نیز در کمپین های واکسیناسیون شتاب قابل توجهی را ثبت کرده اند، در حالی که فرانسه در آخر هفته از مرز ۱۰ میلیون عبور کرد. اتحادیه اروپا اکنون به ۲۱ درصد از جمعیت خود حداقل یک بار واکسن تزریق کرده است. با این وجود، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در صدد معرفی قرنطینه جدیدی برای انتقال قدرت برای مبارزه با بیماری کرونا از ایالت های این کشور به دولت فدرال است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.