0

پنج نکته طلایی (Apr-08)

برنامه‌ی مالیاتی جو بایدن ممکن است به شرکت‌های کمتری نسبت به آنچه در انتخابات گفته بود مرتبط شود، با آماده شدن وال استریت برای بازگشایی، جزئیات جدیدی از وزارت خزانه داری از سهام‌های تکنولوژی حمایت می كند. انتظار می رود مطالبات بیکاری ایالات متحده هفته گذشته روند نزولی خود را از سر گرفته باشد ، جروم پاول ، رئیس بانک مرکزی ، سخنرانی خواهد کرد. سهام آسترازنکا علی رغم اینکه نگرانی در مورد ایمنی واکسن آن از بین نرفته است ، افزایش یافته است و نفت خام هنوز نمی تواند از ۶۰ دلار در هر بشکه عبور کند.

 

۱- طرح مالیات بایدن

برنامه های رئیس جمهور جو بایدن برای پرداخت مالیات بیشتر از آنچه در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، جاه طلبانه است.

خزانه داری ایالات متحده جزئیات بیشتری از برنامه های خود را روز چهارشنبه منتشر کرد، حداقل ۱۵٪ مالیات پیشنهادی هفته گذشته توسط جانت یلن فقط برای شرکت هایی با درآمد بیش از ۲ میلیارد دلار در سال اعمال می شود.

این پیشنهادات یک فشار چند جانبه را برای توافق در مورد چارچوبی مشترک برای مالیات شرکت ها بخشیده است. وزرای دارایی گروه ۲۰ روز چهارشنبه در مورد این موضوع گفتگو کردند و اکنون دوباره هدف آنها توافق تا ژوئیه است. این ابتکار، که تقریباً یک دهه از آن می گذرد ، بسیاری از این مهلت ها را از دست داده است، اما اگر به نتیجه برسد، می تواند ایجاد مالیات ملی برای شرکت های خدمات دیجیتال را از بین ببرد، و یک اختلاف عمده بین ایالات متحده و اروپا را از بین ببرد.

 

۲- گزارش مدعیان بیکاری، نگاه ها به صحبت های پاول 

داده های آخرین ادعای بیکاری در ساعت ۱۷:۰۰ گزارش می شود و انتظار می رود پس از جهش غیرمنتظره به ۷۱۹،۰۰۰ در هفته گذشته، روند نزولی خود را از سر بگیرند. تحلیلگران انتظار دارند ۶۸۰،۰۰۰ ادعای بیكاری اولیه داشته باشد، كه دومین پایین ترین میزان از ابتلا به همه گیری است.

داده های مطالبات اولیه حاکی از آن است که همه گیری به هیچ وجه در از بین بردن مشاغل در سراسر کشور تاثیر نداشته است و کاهش مداوم اقدامات گسترده ادامه مطالبات و افزایش شدید استخدام ها و فرصت های شغلی نشان می دهد که بازار کار اکنون به وضوح در حال رشد است.

انتظار می رود جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در ساعت ۸:۳۰ شب به وقت ایران در نشست مجازی صندوق بین المللی پول سخنرانی کند ، اما بعید است که به خلاصه مذاکرات آخرین جلسه سیاست های بانک فدرال که روز چهارشنبه منتشر شد ، چیزی اضافه کند.

 

۳. سهام‌ بالاتر باز می شوند

با توجه به نرم شدن برنامه‌ی مالیاتی جو بایدن، سهام‌های ایالات متحده پس از ۲ روز ریزش، امروز بالاتر باز می شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز تنها ۱۰ واحد رشد کرده بود، S&P500 حدود ۰٫۳٪ افزایش یافته بود و نزدک هم شاهد رشد ۰٫۸ درصدی بود.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار میگیرند شامل برندهای تولید کننده‌ی آبجو و شرکت غذایی Conagra هستند که از بازگشایش افتصاد تاثیر می گیرند. این شرکت‌ها امروز در ساعت ۱۶:۰۰ گزارش درآمد خود را اعلام می کنند.

 

۴- افزایش سهام آسترازنکا با از بین رفتن ترس از واکسن

سهام آسترازنکا در معاملات لندن ۲٫۹٪ افزایش یافت ، زیرا بیانیه‌ی بروز شده از سوی نهادهای نظارتی پزشکی اروپا کمتر از آنچه برخی از آن می ترسند منفی بود.

اتحادیه اروپا و انگلیس اکنون هر دو رابطه احتمالی بین واکسن و اختلالات لخته شدن خون را تأیید می کنند ، اما هر دو هنوز هم استدلال می کنند که خطرات مصرف آن کمتر از مزایای آن است. آژانس تنظیم کننده دارو و بهداشت انگلستان پس از توزیع ۲۰ میلیون دوز از این واکسن ، ۱۹ مورد مرگ ناشی از چنین لخته های خون را شناسایی کرده است.

این واکسن به دلیل سیاست شرکت آسترازنکا مبنی بر فروش آن با قیمت تمام شده در حالی که همه گیری ادامه دارد ، بیشترین سفارشات جهانی را در بین داروهای کرونا دارد. به همین ترتیب ، هر مدرکی مبنی بر اینکه اساساً ناامن است تهدیدی برای کمپین های واکسیناسیون در کشورهای فقیرتر محسوب می شود. اکنون این مهمترین مسئله است زیرا کشورهایی مانند هند و برزیل در حال حاضر بدترین موج کرونا را تجربه می کنند.

 

۵- کشمکش های  نفت به رغم گزارش موجودی های آمریکا

به دلیل ترس از موج‌های کرونا در هند و آمریکای جنوبی که بهبود تقاضای جهانی را کند می کند ، قیمت نفت خام همچنان زیر ۶۰ دلار در هر بشکه است.

عناوین صعودی موجودی نفت خام ایالات متحده ، که هفته گذشته بیش از حد انتظار کاهش یافت ، مجدداً تضعیف شد ، و سوالاتی در مورد قدرت تقاضای نهایی ایجاد کرد. تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۰٫۸٪ افت کرده و به ۵۹٫۳۰ دلار رسیده بود و برنت نیز با افت ۰٫۵ درصدی به ۶۲٫۸۴ دلار رسیده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.