0

پنج نکته طلایی (Apr-07)

در حالی که رابرت کاپلان ، تام بارکین و چارلز ایوانز برای بهبود چشم انداز اقتصادی همکاری می کنند، آخرین جلسه فدرال رزرو به پایان می رسد. ارز هند به پایین ترین سطح چهار ماهه سقوط می کند. سهام همچنان به روندخود ادامه می دهند، در حالی که نفت تلاش های آخرش پیش از داده های موجودی ایالات متحده را می کند و Coinbase ارقام عملیاتی خود را منتشر می کند.

 

۱_ صورتجلسه فدرال رزرو

فدرال رزرو صورتجلسه آخرین جلسه سیاست خود را منتشر می کند و با پیام کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول که با مخالفت اکثریت روبرو بود، تفاوت های زیادی دارد. آنها ممکن است تضاد جالبی با چشم انداز روزافزون اقتصاد ایالات متحده ایجاد کنند: صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را برای رشد ایالات متحده در سال جاری از ۵٫۵٪ در ژانویه در روز دوشنبه به ۶٪ اصلاح کرد.

سپس صحبتهای توماس بارکین و چارلز ایوانز، روسای فدرال رزرو ریچموند و شیکاگو ارائه خواهد شد، در حالی که داده های تجاری مارس در ساعت ۱۷:۰۰ احتمالاً نشانه جدیدی از قدرت تقاضای ایالات متحده است.

در همین حال ، رابرت کاپلان، رئیس فدرال دالاس، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال گفت که انتظار دارد تا پایان سال نرخ رشد ۶٫۵٪ و نرخ بیکاری ۴٪ باشد،  اما هشدار داد که هنوز برای برداشتن محرک های پولی خیلی زود است.

 

۲- موج افزایش Covid-19

روپیه پس از اصلاح بانک هند در آخرین جلسه سیاست خود، نسبت به کاهش ذخایر نقدی خود به پایین ترین سطح چهار ماهه سقوط کرد، اقدامی که برابر با کاهش متوسط ​​شرایط پولی است.

بانک رزرو هند علی رغم افزایش مجدد تورم در ماه گذشته به بیش از ۵ درصد، نرخ های اصلی بهره خود را بدون تغییر باقی گذاشت.

اقتصاد هند با موج تازه Covid-19 دست و پنجه نرم می کند. میانگین هفت روزه عفونت های جدید در روز دوشنبه به رکورد جدیدی رسید ، در حالی که میانگین مرگ و میر هفت روزانه به بالاترین حد از دسامبر رسیده است.

هند با تسریع در برنامه واکسیناسیون خود، البته به قیمت محدود کردن صادرات به کشورهایی مانند انگلیس، به این افزایش واکنش نشان داده است.

 

۳- سهام

سهام ایالات متحده قرار است با مخلوطی از رنگ های سبز و قرمز کار خود را شروع کند و به روند روز سه شنبه ادامه دهد و اشاره دارد که آخرین دور از بررسی محرک ها لزوما مستقیماً وارد بازار سهام نمی شود.

در ساعت ۱۸:۳۰ معاملات آتی داو جونز کمتر از ۰٫۱ درصد رشد کرد (فقط ۲۰ واحد)، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز کمتر از ۰٫۱ درصد رشد داشت و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۲٪ افزایش همراه بود.

لیست گزارش درآمدها کوتاه است و فقط Simply Good Foods ، Lamb Weston و RPM International (NYSE: RPM) گزارش می دهند. سهام دیگری که احتمالاً مورد توجه قرار خواهد گرفت شامل آمازون (NASDAQ: AMZN) است که مدیر عامل آن جف بزوس حمایت خود را از برنامه های رئیس جمهور بایدن برای افزایش مالیات بر درآمد شرکت در روز سه شنبه نشان داد و سامسونگ (KS: 005930) که از افزایش ۴۴ درصدی بهره برداری رونمایی کرد.

 

۴- Coinbase ارقام و راهنماهای سه ماهه اول را ارائه می دهد

مرکز تجارت Cryptocurrency Coinbase پیش از لیست برنامه ریزی شده مستقیم خود در اواخر این سه ماه، انتظارات خود را برای اولین نتایج سه ماهه خود رونمایی کرد.

این شرکت گفت که درآمد حاصل از آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، با رقم ۱٫۸ میلیارد دلار، بیشتر از کل سال ۲۰۲۰ بود، اما پیش بینی های سود خالص خود را بین ۷۳۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار افزایش داد.

این شرکت پیش بینی می کند حجم معاملات در بقیه سال کند شود. این معاملات ماهانه، معاملات اصلی کاربران خود را با معیار ۵٫۵ میلیون نفر در مقایسه با ۶٫۱ میلیون در سه ماهه اول مشاهده می کند.

 

۵- قیمت نفت. نگاه ها به گزارش موجودی EIA

به دنبال تصمیم هفته گذشته اوپک و متحدانش برای افزایش تولید بیش از ۱ میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم، قیمت های نفت خام همچنان زیر ۶۰ دلار در هر بشکه مانده اند. با پیشرفت همه گیری Covid-19 در هند، آمریکای جنوبی و اروپا، که پیش بینی می شود همه برای مدتی تحت قرنطینه باقی بمانند.

هر بشکه نفت خام آمریکا در ساعت ۱۵:۰۰ ، با ۰٫۹٪ افزایش به ۵۹٫۸۸ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۱٫۱٪ افزایش به ۶۳٫۰۸ دلار در هر بشکه رسید.

دولت ایالات متحده داده های موجودی خود را برای هفته گذشته در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می کند که پیش بینی کاهش ۱٫۴۳۶ میلیون بشکه ای را به همراه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.