0

پنج نکته طلایی (Apr-06)

در حالی که بانک مرکزی به بانک ها دستور داد وام کمتری بدهند، بازارهای سهام چین  سقوط می کند. جهان ارز رمزنگاری شده به لطف افزایش XRP و اتر اکنون ۲ تریلیون دلار ارزش دارد. بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از معاملات شروع هفته در روز دوشنبه، پایینتر باز شود. Credit Suisse  مدیران ارشد خود را پس از فاجعه Greensill و Archegos اخراج می کند و قیمت نفت پس از افزایش شگفت آور تولید اعلام شده توسط اوپک و متحدانش، دوباره رشد می کند.

 

۱- مهار  وام های بانکی در چین

به گفته منابع بلومبرگ، بانک مرکزی چین از بزرگترین بانک های تجاری این کشور خواست که پس از افزایش اعتبار در دو ماه اول سال، وام های خود را کمتر کنند. این درخواست آخرین تلاش پکن برای جلوگیری از وام گرفتن است، که سال گذشته در حالی افزایش یافت که مقامات محلی برای حمایت از رشد در موج اول همه گیری تلاش می کردند.

این خبر باعث شد همه شاخص های بزرگ سهام چین در روزی که اکثر کشورهای جهان رشد وال استریت را دنبال می کردند، کاهش یابد. شانگهای شنژن CSI 300 افت ۰٫۴٪ و شاخص سهام Chinext  افت  ۰٫۷٪ را تجربه کرد.

به گفته بلومبرگ، بانک مردم چین می خواهد حجم وام های جدید تقریباً مشابه سال گذشته باشد. این به معنای کاهش سرعت رشد اعتبار به حدود ۱۱٪ است، که برای کشوری که بدهی خصوصی و عمومی سال گذشته ۲۸۰٪ از تولید ناخالص داخلی را تجربه کرد، هنوز یک افزایش قابل توجه است.

 

۲- ارزش کریپتوها  ۲ تریلیون دلار شد

ارزش بازار جهانی ارزهای رمزنگاری شده برای اولین بار به ۲ تریلیون دلار رسید، که با افزایش ۳۵ درصدی XRP به بالاترین حد خود در بیش از سه سال کمک کرد.

اتر، که بلاکچین Ethereum او در یک شبکه در حال رشد از ابتکارات و برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) خبر داده است، همچنین با بیش از ۳ درصد رشد به بالاترین حد خود رسید.

این تحولات در حالی رخ داده است که به نظر می رسد اشتیاق هنر دیجیتال، در حال سرد شدن است. علاوه بر این، تحلیلگران در JPMorgan (NYSE: JPM) خاطرنشان کردند که ورود به صندوق های بیت کوین به ۵۰ میلیون دلار در هفته کاهش یافته است.

در همین زمان، بانک های مرکزی همچنین ارزهای دیجیتالی خود را پیش می برند، چین در آخر هفته آزمایش معاملات بین المللی را با استفاده از نسخه دیجیتال یوان آغاز کرد، این اولین مورد برای یک بانک مرکزی بزرگ جهان است.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود. نگاه ها به JOLTS ، Redbook

سهام ایالات متحده قرار است روز سه شنبه افت کند، و پس از افزایش بی سابقه در روز دوشنبه که با خوش بینی نسبت به چشم انداز بازگشایی اقتصاد تقویت شد، ادغام می شود. این رشد بخشی از تأثیر یک گزارش مشاغل قوی در روز جمعه بود، که اقتصاد ایالات متحده بیش از ۹۰۰۰۰۰ شغل را در ماه تا اواسط مارس اضافه کرد.

تا ساعت ۱۴:۴۵ معاملات آتی داو جونز ۳۲ واحد یا ۰٫۱ درصد افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۲٪ افت و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۳٪ افت مواجه شد.

گزارش مشاغل تمرکز بیشتری بر بررسی جای خالی شغل های ماهانه JOLTS دارد که در ساعت ۱۸:۳۰ به پایان می رسد. تحقیقات Redbook همچنین در بخش خرده فروشی به روز خواهد شد. سهام احتمالی مورد توجه شامل اپراتورهای سفر دریایی کارناوال (NYSE: CUK) ، که گزارش  درآمدش را اعلام می کند، و خط کروز نروژ (NYSE: NCLH) که از مقامات بهداشتی ایالات متحده خواسته است راه اندازی مجدد کشتی ها را در ۴ جولای تصویب کنند.

 

۴- Credit Suisse 

Credit Suisse (NYSE: CS) در پی دو رساله دوقلویی که در ماه گذشته میلیاردها دلار برای آن هزینه کرده است، مدیریت ارشد را انجام داد. همچنین برنامه خرید سهام خود را به حالت تعلیق درآورد و سود سهام خود را به دو سوم کاهش داد.

این بانک سوئیسی اعلام کرد که برایان چین، رئیس بانک سرمایه گذاری و لارا ترنر، رئیس ارشد ریسک و انطباق، هر دو به همراه مدیران دیگری در سطوح پایین تر، از این بانک جدا می شوند.

Credit Suisse گفت که انتظار می رود ۴٫۷ میلیارد دلار از قرار گرفتن در معرض Archegos Capital Management، ضرر کند. همچنین گزارش شده است که خسارات ناشی از قرار گرفتن در معرض بانک Greensill، حدود یک میلیارد دلار است.

 

۵- بازگشت نفت، نگاه ها به گفتگوهای ایران و ایالات متحده

قیمت های نفت خام با افزایش انتظارات مبنی بر ادامه رشد تقاضای جهانی در اقتصاد ایالات متحده و چین، افزایش یافت.

قیمت بازار بیش از ۴ درصد کاهش یافته بود زیرا اخبار افزایش غیرمنتظره عرضه اوپک و متحدانش طی سه ماه آینده، قیمت ها را تحت تاثیر قرار داده بود.

در ساعت ۱۴:۴۵، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲٫۳ درصد افزایش به ۶۰ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۲٫۱ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۴۷ سنت رسید.

توجه روز سه شنبه احتمالاً به چشم انداز كوتاه مدت انرژي دولت آمريكا و پيشرفت گفتگوهاي غيرمستقيم در وين بين آمريكا و ايران خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.