0

پنج نکته طلایی (Mar-31)

سازمان کشورهای صادرکننده نفت قرار است پس از کاهش پیش بینی های خود برای تقاضای نفت، با دیگر تولیدکنندگان بزرگ دیدار کند تا در مورد سطح تولید بحث کند. در حالی که بازار سهام و اوراق قرضه پیش از سخنرانی رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن متعادل هستند، جزئیات بیشتری در مورد میزان خسارات بانکی در دست است و Deliveroo نیز دچار افت شد.

 

۱- OPEC + پس از کاهش پیش بینی تقاضا تشکیل جلسه می دهد

سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای تعیین سهمیه های تولید برای ماه مd با سایر تولیدکنندگان بزرگ (به ویژه روسیه) دیدار می کند. جلسه کمیته نظارت بر نظارت مشترک وزیران قرار است در ساعت ۱۹:۰۰ آغاز شود.

علیرغم بی صبری روسیه و سایر کشورها برای افزایش تولید در پاسخ به افزایش قیمت ها از اواخر سال ۲۰۲۰، انتظارات در مورد عدم تغییر در سطح تولید تقویت شده است.

دلیل آن این است که افزایش دوباره Covid-19 که به ویژه اروپا و هند را متضرر کرده است، انتظارات تقاضای جهانی را به کم کرده است. کمیته فنی مشترک اوپک تخمین زده است که رشد تقاضای جهانی را از ۵٫۹ میلیون بشکه در روز به ۵٫۶ میلیون بشکه در روز برساند. تقاضا برای سه ماهه دوم هم اکنون ۱ میلیون بشکه در روز کاهش دارد.

 

۲- میتسوبیشی ؛ دویچه و S&P

جزئیات بیشتری در مورد میزان خسارات وارده توسط بانک هایی که سهام بیل هوانگ را تأمین می کردند ، مشخص شد. UFJ میتسوبیشی گفت که انتظار می رود حدود ۳۰۰ میلیون دلار ضرر کند، در حالی که دویچه بانک (DE: DBKGn) گفت با برنامه ریزی خود از ضرر جلگیری خواهد کرد و فقط در معرض ضرر “غیرمادی” است.

روز سه شنبه، Standard & Poor’s به دلیل نگرانی در مورد کاستی های مدیریت ریسک، چشم انداز بدهی Credit Suisse را  از “ثابت” به “منفی” کاهش داد.

Credit Suisse (SIX: CSGN) هنوز هم آنچه را که انتظار می رود ضربه “قابل توجه” به درآمدش باشد، تعیین نکرده است. تحلیلگران JPMorgan (NYSE: JPM) کل ضربه به وام دهندگان Archegos را تا ۱۰ میلیارد دلار تخمین می زنند.

 

۳- سهام و اوراق قرضه پیش از سخنرانی بایدن

بازارهای سهام ایالات متحده پیش از سخنرانی بزرگ رئیس جمهور جو بایدن که به شرح برنامه های هزینه های زیرساختی وی می پردازد، متعادل هستند. انتظار می رود که بایدن در مورد ۲ تریلیون دلار هزینه صحبت کند، این رقم به معنای استقراض بیشتر از سوی خزانه داری ایالات متحده و سایر سطوح دولت است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۲۳ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 ثابت بود و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲ درصد رشد داشت.

بازده خزانه داری ۱۰ ساله پس از افزایش به ۱٫۷۸٪ در روز سه شنبه، اندکی کاهش یافت و به ۱٫۷۳٪ رسید.

سهامی که مورد توجه قرار می گیرد احتمالاً شامل Lululemon که درآمد او پس از بازار در روز سه شنبه بیش از حد انتظار بود و Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA) که گزارش درآمد خود را اعلام می کند، خواهند بود. تراشه ساز میکرون (NASDAQ: MU) پس از بسته شدن بازار گزارش می دهد. HR و H&M ADR نیز پس از آنکه شرکت در سه ماهه اخیر زیان دید و سود سهام خود را به حالت تعلیق درآورد مورد توجه قرار گرفته اند.

 

۴- مصاحبه لاگارد

رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت: “بازارها می توانند ما را هر طور كه ​​می خواهند آزمایش كنند.”

در حالی که این نوعی تذکر است که اغلب می تواند موجب گزند بانکداران مرکزی شود، اما هوشیاران اوراق قرضه سفارشات خود را در اوایل معاملات در اروپا لغو کردند و بازده اوراق قرضه دولت در منطقه یورو را تا حد زیادی بدون تغییر نگه داشتند.

بانک مرکزی اروپا پیش از این گفته بود که در سه ماهه دوم سرعت خرید اوراق قرضه خود را تسریع می کند، دوره ای که احتمالاً نرخ تورم سالانه به دلیل سقوط قیمت نفت در یک سال قبل افزایش خواهد یافت. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Eurostat، نرخ اصلی CPI برای منطقه یورو از ۰٫۹ درصد در فوریه در مارس به ۱٫۳ درصد رسید.

 

۵- رکود Deliveroo در اولین حضورش در بازار

بزرگترین عرضه اولیه سال اروپا تاکنون شروع فاجعه باری داشته است، زیرا سهام کمپانی Deliveroo مورد حمایت آمازون، در اولین حضور خود در بازار در میان نگرانی ها مبنی بر اینکه مدل کسب و کار آن با تنظیم بازار کار  خوب نیست و همچنین نارضایتی از ساختار سه طبقه آن، تا ۳۰٪ سقوط کرد.

عرضه اولیه ارزش این شرکت را حدود ۱۰٫۵ میلیارد دلار اعلام کرد. این رخداد فقط دو هفته پس از آن رخ داد که اوبر (NYSE: UBER) از مبارزه با رای دادگاه عالی در انگلیس که آن را مجبور کرد به رانندگان خود روزهای مرخصی و بیماری را ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که آنها حداقل حقوق ملی را دریافت می کنند، منصرف شد.  پیک های دوچرخه Deliveroo تاکنون چنین ضمانتی ندارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.