0

پنج نکته طلایی (Mar-30)

پیش از سخنرانی بزرگ رئیس جمهور جو بایدن در مورد برنامه‌های مصرفی زیرساخت در روز چهارشنبه، دلار رشد و طلا افت کرد. رئیس جدید مرکز کنترل بیماری با شروع دوباره افزایش مبتلایان در ایالات متحده و پذیرش در بیمارستان‌ها، به “سرنوشت بد قریب الوقوع” اعتراف کرد. ETF جدید کتی وود با مضمون فضایی لانچ شد. Lululemon درآمد خود را گزارش داد و شرکت آمازون در زمینه تحویل غذا در انگلیس عرضه عمومی می شود.

 

۱- افزایش نرخ دلار

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت و دلار را بالاتر و معاملات آتی طلا را پایین آورد در حالی که بازارها برای اعلام برنامه های مصرفی زیرساخت رئیس جمهور جو بایدن در سخنرانی روز چهارشنبه آماده می شوند.

دلار در برابر ین به بالاترین نرخ خود در طی یک سال و در برابر یورو به بالاترین نرخ در ۴ و نیم ماه گذشته رسید ، زیرا شرط بندی برای بهبود اقتصاد جهانی با پس افزایش مبتلایان به کرونا در سراسر جهان کاهش یافت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، شاخص دلار آمریکا ۰٫۲٪ رشد کرده و به ۹۳٫۱۱۲ رسیده بود. این شاخص به ۹۳٫۱۹۲ نیز رسید که بالاترین سطح آن از زمان خبر واکسن فایزر در ماه نوامبربود.

بازده خزانه داری ۱۰ ساله به ۱٫۷۷ درصد افزایش یافت که بالاترین میزان از ابتدای همه گیری است و بازده ۳۰ ساله به ۲٫۴۶ درصد افزایش یافت. تأثیر افزایش بازده اوراق قرضه و نرخ وام مسکن ممکن است در اواخر روز سه شنبه در قیمت خانه و داده های اطمینان مصرف کننده منعکس شود. طلا دوباره به زیر ۱۷۰۰ دلار سقوط کرد تا کمترین حد خود را در سه ماه تجربه کند.

 

۲- عاقبت بد قریب الوقوع ناشی از کرونا

اشل والنسکی ، رئیس جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، روز دوشنبه هشدار داد ، ایالات متحده می تواند قربانی موج چهارم کرونا شود اگر اقتصاد خود را خیلی زود باز کند.

والنسکی گفت که تعداد مبتلایان جدید و بستری شدن در بیمارستان ها در روزهای اخیر افزایش یافته است و با توجه به آنچه در اروپا در ماه گذشته اتفاق افتاده است ، احساس “سرنوشت بد قریب الوقوعی” میکند.

اخبار خوشایندی از یک مطالعه CDC وجود دارد که نشان می دهد واکسن های مبتنی بر mRNA تولید شده توسط فایزر و مدرنا ۹۰٪ از انتقال کرونا را متوقف می کنند و فقط در جلوگیری از ابتلا موثر نیستند. نتایج نشان می دهد که واکسن ها باید به طور موثر خطرات تجمع‌های عمومی افراد واکسینه شده را کاهش دهند.

رئیس جمهور بایدن روز دوشنبه گفت که ۹۰ درصد بزرگسالان ایالات متحده تا ۱۹ آوریل واجد شرایط واکسیناسیون هستند.

 

۳. بازار سهام، تلفیقی از سبزها و قرمز ها

معاملات آتی سهام ایالات متحده قبل از باز شدن بازارهای نقدی متفاوت با یک دیگر باز می شوند، به طور خاص افزایش بازده اوراق قرضه بر روی معاملات آتی تکنولوژی تاثیر گذاشته است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۷۵ واحد یا ۰٫۲٪ رشد کرده بود، اما S&P500 بدون تغییر بود و نزدک شاهد افت ۰٫۵ درصدی بود.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد شامل گلدمن ساکس و مورگان استنلی هستند که ممکن است از خسارات قابل توجه لیکوئید شدن پرتفوی Archegos جلوگیری کرده باشند، اما ممکن است با سوالات ناخوشایند SEC در رابطه با چگونگی کمک به Archegos برای دور زدن قوانین روبرو شوند.

همچنین شرکت Lululemon که پیش از گشایش بازار گزارش درآمد خود را اعلام کرد و Canoo که مشخص شده است قرارداد همکاریش با هیوندا تمام شده است نیز مورد توجه هستند.

 

۴- ARK’s Space ETF راه اندازی می شود

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETF) کتی وود با مضمون فضا امروز راه اندازی شد.

صندوق ARK Space Exploration که به طور فعال مدیریت می شود ، ۳۹ دارایی فردی را برای شروع دارد. یکی از بزرگترین های آن ۳D Printing ETF خود ARK است که از اوج خود در دو ماه گذشته ۲۲٪ سقوط کرده است.

۹٪ از آن به شرکت تجارت الکترونیکی چینی JD.com و سازنده ماشین آلات سنگین ژاپنی Komatsu اختصاص دارد. نتفلیکس، آلفابت و Virgin Galactic نیز هستند که درصد آنها کمی پایین‌تر از ۲٪ است.

 

۵- آزمایش آمازون در انگلیس در زمینه تحویل غذا به صورت عمومی انجام می شود

شرکت Deliveroo، استارتاپ تحویل غذا با پشتیبانی آمازون، قیمت عرضه خود را در کف بازار قیمت گذاری کرد و ارزش آن را ۷٫۶ میلیارد پوند (۱۰٫۵ میلیارد دلار) ارزیابی کرد.

این عرضه به دلیل نگرانی در مورد مدل تجاری آن، به ویژه با توجه به شیوه های پرداخت آن، با عدم پذیرش تعدادی از سرمایه گذاران برجسته سازمانی، از جمله Aviva ، Standard Life و Legal & General، مواجه شد.

مانند بسیاری از شرکت های بخش تحویل، Deliveroo هنوز سودآور نیست و از زمانی که دادگاه عالی انگلیس به Uber دستور داد تا با رانندگان خود به عنوان کارمند و نه پیمانکار رفتار کند، آینده‌ی نظارتی تاریک تر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.