0

پنج نکته طلایی (Mar-29)

و بانک پس از آشفتگی روز جمعه به دلیل پرتفوی یک صندوق سرمایه گذاری، نسبت به ضررهای بزرگ هشدار دادند. رئیس جمهور جو بایدن آماده ارائه برنامه‌های مصرف سبز خود می شود، اما سایر برنامه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی و مراقبت از کودکان باید تا آوریل صبر کنند. همه گیری در اروپا ، آمریکای جنوبی و شبه قاره هند برگشته است و قیمت نفت پس از آنکه کشتی مسدود کننده کانال سوئز تا حدی از دیواره های کانال آزاد شد، کاهش یافت.

 

۱- Nomura ، Credit Suisse در مورد ضررهای بزرگ هشدار می دهند

پس از مارجین کال یک صندوق سرمایه گذاری در روز جمعه که باعث افت شدیدی در بازار سهام شد، دو بانک هشدار ضررهای بزرگی را دادند.

غول ژاپنی Nomura گفت که ممکن است با ۲ میلیارد دلار ضرر روبرو شود که باعث شد سهام آن در معاملات توکیو ۱۶٪ کاهش یابد و سهام Credit Suisse پس از هشدار در مورد ضرری که “می تواند بسیار قابل توجه باشد و با توجه مطالب مربوط به نتایج سه ماهه اول ” ۱۴٪ افت کرد.

بانک Credit Suisse هشدار داد که سایر بانکها هنوز مشتری این صندوق هستند که بلومبرگ متوجه شده این صندوق Archegos Capital Management است. نوسانات شدید سهام‌هایی مانند ViacomCBS و Discovery ، Baidu و Tencent Music Entertainment در روز جمعه باعث ایجاد نگرانی شده است که کارگزاران برتر می توانند قوانین وام خود را سختگیرانه‌تر کنند و نقدینگی کلی در بازار را تشدید کنند.

 

۲- بایدن این هفته برنامه های هزینه های زیرساخت را ارائه دهد

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، جن پسکی، روز یکشنبه گفت، رئیس جمهور جو بایدن قصد دارد طرح جدید بزرگش را به دو بخش تقسیم کند.

بخش اول، که این هفته رونمایی خواهد شد، به پروژه های زیربنایی، به ویژه در انتقال انرژی سبز متمرکز است، در حالی که قسمت دوم، با مراقبت های بهداشتی و مراقبت از کودکان، در ماه آوریل منتشر می شود.

این دو پروژه نشان دهنده هسته اصلی برنامه های “بازسازی بهتر” ایالات متحده است، شعاری که با تغییراتی در سراسر جهان به تصویب رسیده است، زیرا دولت ها از بازسازی پس از کرونا برای رفع نواقص در سیستم های اقتصادی و اجتماعی مربوطه استفاده می کنند.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است در میان عدم اطمینان نسبت به میزان تصفیه های ناشی از درخواست های حاشیه آرکگوس، با افت کمی روبرو شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۳۰ واحد یا ۰٫۴٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲٪ افت داشتند.

در روزی که تقویم درآمد و داده ها تقریباً  خالی می باشد، سهام مورد توجه احتمالاً شامل گلدمن ساکس (NYSE: GS) و مورگان استنلی (NYSE: MS)، دو بانکی است که بیشترین فعالیت را در بلوک جمعه داشتند معاملات Visa (NYSE: V) نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت، که می گوید پردازش پرداخت های انجام شده در USD Coin ، ارز دیجیتال گره خورده با دلار را آغاز می کند.

 

۴- مرکل قرنطینه را تهدیدی جدی می داند. مبتلایان کرونا در هند و آمریکای جنوبی  همچنان در حال افزایش است

نگرانی در مورد مشکلات مداوم بسیاری از قسمت های جهان در کنترل  Covid-19 نیز در حال بیشتر شدن است.

آخرین موج اروپا همچنان در حال افزایش است، واحدهای مراقبت های ویژه فرانسه به تکمیل ظرفیت نزدیک می شود و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تهدید می کند که برای اعمال قرنطینه سختگیرانه در بزرگترین اقتصاد اروپا به قدرت فدرال اضطراری متوسل می شود.

در همین حال، در آمریکای جنوبی، برزیل و شیلی همچنان شاهد مبتلایان جدید هستند که با رکوردی روبرو هستند، در حالی که در کلمبیا، آرژانتین و پرو نیز موارد جدید رو به افزایش است.

شبه قاره هند نیز همچنان مهمترین نگرانی است که  در بالاترین رکورد خود از ماه اکتبر است و در پاکستان و بنگلادش نزدیک به سطح بی سابقه است.

 

۵- اصلاح نفت پس از اینکه کشتی گیر افتاده در کانال سوئز تا حدی آزاد شد.

کشتی مسدود کننده کانال سوئز “۸۰٪” آزاد شده است و به این ترتیب اختلال جدی در تجارت جهانی به پایان می رسد.

بلومبرگ به نقل از رئیس شرکت نجات دهنده که این عملیات را انجام داده است گفته است که تنها “قسمت آسان” انجام شده است و “ما نمی خواهیم خیلی زود جشن بگیریم.”

طبق اخبار، قیمت های نفت خام کاهش یافت، اما در ساعت ۱۵:۰۰ به ۶۰٫۹۴ دلار در هر بشکه رسید که در روز ۰٫۱ درصد رشد داشت. هر بشکه نفت خام برنت نیز با ۰٫۵٪ افزایش به ۶۴٫۷۳ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.