0

پنج نکته طلایی (Mar-26)

پیشرفت جهانی در زمینه مبارزه با Covid-19 بیشتر و بیشتر می شود. رئیس جمهور جو بایدن هدف واکسیناسیون را دو برابر می کند. گزارش داده های درآمد شخصی و داده های مربوط به هزینه اعلام می شود، در حالی که مسدود شدن کانال سوئز ممکن است بیش از حد معمول بر تعداد موجودی ماهانه خرده فروشی و عمده فروشی تاثیر بگذارد. WeWork قرار است، از طریق SPAC عرضه شود و بانک فدرال در حال لغو محدودیت های خرید سهام بانک ها است.

 

۱- با افزایش دو برابری هدف واکسیناسیون توسط بایدن

پیشرفت جهان در مهار Covid-19 با عملکردهای جدید، رو به افزایش است.

به نظر می رسد ایالات متحده درکنترل بیماری به چین برسد، حتی اگر به نظر می رسد نرخ مبتلایان جدید در روزهای اخیر پایین آمده است. رئیس جمهور جو بایدن در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در روز پنجشنبه برنامه خود را برای واکسیناسیون جمعیت ایالات متحده تسریع کرد و گفت که او در ۱۰۰ روز اول خود ۲۰۰ میلیون نفر را هدف قرار داده است.

با این حال، در اتحادیه اروپا، نرخ عفونت در همه اقتصادهای بزرگ در شمال آلپ همچنان رو به افزایش است. ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان روز جمعه درباره “علائم واضح” هشدار داد که آخرین موج Covid-19 از دو موج اول بدتر خواهد بود. اما اعتماد به نفس تجارت آلمان در ماه مارس بیش از حد انتظار بود: شاخص Ifo به بالاترین حد خود در دو سال و نیم گذشته رسید.

همچنین تعداد مبتلایان جدید در هند و آمریکای جنوبی به شدت افزایش یافته است.

 

۲- سررسید گزارش درآمد شخصی و داده های مربوط به هزینه 

درآمد شخصی ایالات متحده و داده های هزینه شخصی برای ماه فوریه در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام می شود. انتظار می رود درآمد پس از افزایش ۱۰ درصدی در ژانویه، ۷٫۳٪ کاهش یابد، در حالی که انتظار می رود هزینه شخصی پس از افزایش ۲٫۴٪ در ماه گذشته، ۰٫۷٪ کاهش یابد.

همچنین آخرین شاخص قیمت برای مخارج مصرف کننده شخصی ، معیار ترجیحی بانک فدرال برای تورم و همچنین نظرسنجی مصرف کننده میشیگان وجود دارد.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود. WeWork قرار است از طریق SPAC به عموم مردم عرضه شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است نسبتاً بالاتر باز شوند، اما نه به اندازه کافی که آنها را در پایان هفته سبز نگه دارد. معاملات آتی Nasdaq 100 برای پنجمین هفته قرمز در شش هفته تعیین شده است، علی رغم اینکه تا ساعت ۱۴:۴۵، ۰٫۵ درصد رشد داشت.

معاملات آتی داو جونز ۷۷ واحد یا ۰٫۲٪ بالاتر بود، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۳٪ رشد داشتند.

پس از آنکه شرکت وارن بافت طرحی به ارزش ۸٫۳ میلیارد دلار برای ساخت نیروگاه پشتیبان اضطراری در تگزاس به تنظیم کننده های ایالتی ارائه داد، ممکن است سهام Berkshire Hathaway (NYSE: BRKa) در کانون توجه قرار گیرد.

همچنین توجه داشته باشید براساس گزارش وال استریت ژورنال، شرکت WeWork توافق کرده است که از طریق شرکت BowX Acquisition Corp، با ارزش حدود ۹ میلیارد دلار با احتساب بدهی، در معرض خرید عموم قرار گیرد. این کمتر از ۲۰٪ از ارزیابی است که در یک مرحله اختصاصی بودجه در سال ۲۰۱۹ ، قبل از تلاش برای یک عرضه اولیه سنتی داشته است.

 

۴- پایان دادن به محدودیت های پرداخت بانکی

فدرال رزرو اعلام کرد که هرگونه خطر برای ثبات سیستم بانکی از شیوع بیماری به اوج خود رسیده است. همپنین روز پنجشنبه اعلام کرد محدودیت های مربوط به سود سهام بیشتر بانک ها و بازپرداخت سهام را که از ابتدای همه گیری در یک سال قبل اعمال کرده بود، لغو خواهد کرد.

پس از رزرو ده ها میلیارد دلار ذخیره در برابر خسارات احتمالی، نتایج بانک در سه ماهه سوم دوباره برگشت.

این ممنوعیت ها در تاریخ ۳۰ ژوئن برداشته می شود، اما برای هر بانکی که در مرحله آزمایش های فدرال رزرو دچار کمبود سرمایه شود، سه ماه دیگر برقرار است. نتایج آن نیز در پایان ماه ژوئن اعلام می شود.

این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که فدرال رزرو به طور موقت به تعدیل موقت قوانین سرمایه برای بانک که در ابتدای همه گیری وضع شده بود پایان داد.

 

۵- انسداد سوئز قرار است تا هفته آینده ادامه داشته باشد

بر اساس گزارش های مختلف، یکی از مهمترین آبراه های جهان قرار است حداقل تا اواسط هفته آینده مسدود بماند.

گزارش ها حاکی از آن است که یک جزر و مد بزرگ که در روز شنبه انتظار می رود اتفاق بیافتد، برای آزاد سازی کشتی کانتینری آسیب دیده Ever Given که در دیواره کناری کانال سوئز گیر کرده است کافی نیست.

بلومبرگ گزارش داد که تعداد کشتی های منتظر ورود به کانال اکنون از ۱۸۵ مورد در روز پنجشنبه به بیش از ۳۰۰ مورد رسیده است. این امر احتمالاً منجر به اختلالات قابل توجهی در تأمین زنجیره های مختلف از نفت و گاز طبیعی مایع گرفته تا پلاستیک می شود. معاملات آتی نفت خام بیش از ۱٫۵ درصد در یک شب افزایش داشت.

مشکلات مداوم در سوئز ممکن است بیش از حد معمول به اطلاعات موجودی کالا در ایالات متحده و خرده فروشی که در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود، واکنش بیشتری نشان دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.