0

پنج نکته طلایی (Mar-24)

GameStop (NYSE: GME) گزارش فصلی خود را اعلام می کند، اینتل (NASDAQ: INTC) استراتژی جدید خود را ارائه می دهد و دیزنی نظر همگان را به پیشبینی اش در مورد تمایل مردم برای بازگشت به سالن های سینما جلب می کند. PMI ها در اروپا و ژاپن به طرز شگفت آوری قوی هستند. جروم پاول به کنگره برمی گردد، در حالی که سه نفر از همکاران وی در جای دیگری صحبت خواهند کرد. گزارش سفارش کالاهای با دوام برای ماه فوریه اعلام می شود. پس از انسداد کانال سوئز توسط یک کشتی حمل کانتینر، قیمت نفت به شدت افزایش می یابد و ایلان ماسک به بیت کوین پمپاژ دیگری می دهد.

 

۱- پایان روند صعودی GameStop

GameStop، شرکتی در مرکز بی ثبات ترین معاملات سال ۲۰۲۱ با نتایج سه ماهه خود را ناامیدکننده اعلام کرد. فروش کلی ۳٫۳٪ کاهش یافت، در حالی که سود هر سهم حدود ۸٪ از انتظارات کمتر بود.

با این حال، GameStop گفت که فروش قابل مقایسه فروشگاه آن در سه ماه منتهی به ژانویه، ۶٫۵٪ افزایش داشته است، در حالی که فروش الکترونیکی ۱۷۵٪ افزایش داشته است، این ارقام، نشان دهنده ی پیشرفتی است که امیدهای یک خرده فروش آنلاین را پشتیبانی می کند.

این بازآفرینی با مدیریت جدید در راس آن ادامه خواهد یافت. پیشکسوت آمازون (NASDAQ: AMZN) و گوگل (NASDAQ: GOOGL) ، جنا اوونز در پایان ماه به عنوان مدیر عامل این شرکت برگزیده می شود، در حالی که ندا پاسیفیکو، از Chewy (NYSE: CHWY) ، مسئولیت تجارت الکترونیکی را بر عهده می گیرد. Zulily’s Ken Suzuki نیز به عنوان رئیس سیستم های زنجیره تامین مسئولیت خواهد داشت.

طبق گزارشات، جفریز (NYSE: JEF) در پاسخ به این اخبار، هدف قیمت خود را از ۱۵ دلار به ۱۷۵ دلار رساند. سهام GameStop در معاملات پیش از بازار با ۱۱٪ کاهش به ۱۶۱٫۹۰ دلار رسید.

 

۲- مدیر عامل اینتل استراتژی جدید خود را ارائه می دهد

اینتل با داشتن یک برنامه استراتژیک جدید ۲۰ میلیارد دلاری که ساخت دو کارخانه جدید در آریزونا را پیش بینی می کند، نقشه های خود را برای انتخاب مجددش به عنوان برترین تولیدکننده جهان ترسیم کرد.

این طرح نشان دهنده تأیید مجدد تعهدات اینتل برای ساخت تراشه های خود است، حتی اگر این امر نشان دهنده باز بودن آن برای برون سپاری بیشتر و قرارداد ساخت به نمایندگی از دیگران باشد.

مدیر عامل جدید پت گلسینگر همچنین گفت که پس از درآمد و سود  بیش از انتظارات در سه ماهه اول، فروش این شرکت کمتر از آنچه انتظار می رود امسال کاهش یابد. سهام اینتل در معاملات پیش از بازار ۵٫۶٪ افزایش یافت.

 

۳- سهام بالاتر باز می شوند. نگاه ها به دیزنی؛ آخرین پمچاژ بیت کوین توسط ماسک

بازارهای سهام ایالات متحده پس از سقوط روز سه شنبه در پاسخ به ترس از اینکه موج گسترده جدید Covid-19 در اروپا، هند و آمریکای جنوبی می تواند روند بهبود اقتصاد جهانی را ضعیف کند ، بالاتر باز خواهد شد.

تا ساعت ۱۴:۵۰، داو جونز فیوچرز ۷۵ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500  با رشد ۰٫۳٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 با رشد ۰٫۹٪ همراه بودند.

سهام مورد توجه شامل تسلا (NASDAQ: TSLA) است که مدیرعامل آن ایلان ماسک از طریق توییتر اعلام کرد که این کمپانی اکنون بیت کوین را نیز به عنوان پرداخت برای خرید خودرو می پذیرد. (او در مورد سیاست قیمت گذاری چیزی نگفت). این خبر باعث افزایش ۵ درصدی بیت کوین شد.

همچنین می توان مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) را مورد توجه قرار داد که گزارش شده است در حال مذاکره برای خرید Discord، جامعه چت بازی های ویدیویی با قیمت ۱۰ میلیارد دلار است. دیزنی و AMC (NYSE: AMC) همچنین می توانند پس از اعلام غول فیلم، به طور همزمان دو نسخه فیلم بزرگ را در کانال پخش و سینماهای خود به طور همزمان راه اندازی کنند.

 

۴- PMI های قوی در اروپا، ژاپن؛ گزارش کالاهای بادوام ایالات متحده

آخرین دور از نظرسنجی های تجاری در سراسر جهان نشان داد که فعالیت اقتصادی در ماه مارس شتاب بیشتری گرفته است و شاخص های خرید IHS Markit در ژاپن و منطقه یورو و همچنین انگلیس به شدت بالاتر از انتظارات است.

این نظرسنجی ها قبل از آخرین تشدید محدودیت ها در آلمان (که روز چهارشنبه توسط دولت های فدرال و منطقه ای مجدداً بررسی می شود) پیش از این بود و برای جبران ضررهای گسترده بازار سهام در معاملات اولیه کافی نبود.

در ایالات متحده، یک روز پس از آنکه یلن احتمال افزایش مالیات را برای جبران کسری بودجه اعلام کرد، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و جانت یلن، وزیر خزانه داری، شهادت خود را در مقابل کمیته بانکی سنا تکرار می کنند. همچنین داده های سفارش کالاهای بادوام برای ماه فوریه و بازپرداخت هفتگی وام مسکن اعلام می شود. جان ویلیامز از فدرال رزرو (NYSE: WMB، مری دالی و چارلز ایوانز نیز صحبت می کنند.

 

۵- انسداد کانال سوئز باعث افزایش قیمت نفت شد

قیمت نفت خام پس از اینکه کشتی بزرگ کانتینری در کانال سوئز به گل نشست و یکی از مهمترین مسیرهای تجاری جهان را مسدود کرد، به شدت افزایش یافت. گزارش ها حاکی از آن است که رفع انسداد کانال ممکن است سه روز طول بکشد.

در ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۲٫۹٪ افزایش به ۵۹٫۴۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی Brent با ۲٫۸٪ افزایش به ۶۲٫۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

دولت ایالات متحده طبق هر هفته موجودی های خود را در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.