0

پنج نکته طلایی (Mar-18)

بازده اوراق قرضه مجدداً در حال افزایش است و سهام فناوری، بازار را تحت فشار قرار می دهد. بانک ژاپن ممکن است در جلسه سیاست خود کنترل منحنی عملکرد خود را کاهش دهد و بانک مرکزی نروژ زمان اولین افزایش نرخ مورد انتظار خود را افزایش دهد. درگیری های اروپا بر سر تهیه واکسن بدتر می شود. نایک پس از بازار درآمد خوذ را گزارش می کند. و در حالی که معامله گران پیشبینی های خود را برای بهبود تقاضا کاهش می دهند، قیمت نفت در حال کاهش است.

 

۱- فروش اوراق قرضه با نادیده گرفتن پیام فدرال رزرو از سر گرفته می شود

فروش ویژه اوراق قرضه طولانی مدت از سر گرفته شد زیرا بازار پس از جلسه سیاستگذاری، میزان چگونگی پیام رسانی فدرال رزرو را هضم کرد. فدرال رزرو پیش بینی های خود را دو برابر كرد كه كم كاری در اقتصاد باعث می شود كه مصرف كننده اصلی، معیار ترجیحی آن برای تورم ، تا سال ۲۰۲۳ كمی بیش از ۲٪ باشد.

بازده اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری تا ۱٫۷۵٪ افزایش یافت که بالاترین میزان از ژانویه ۲۰۲۰ است، در حالی که بازده ۳۰ ساله اوراق قرضه برای اولین بار در سه سال گذشته ۲٫۵۰٪ بود تا اینکه در ۱۳:۵۰ به ۲٫۴۹٪ رسید. این حرکت چاشنی حراج اسکناسهای ۱۰ ساله مرتبط با تورم در ساعت ۲۰:۳۰ اضافه می شود.

رئیس بانک فدرال، جروم پاول، تکرار کرد که بانک مرکزی انتظار افزایش نرخ تا سال ۲۰۲۴ را ندارد، اگرچه “طرح نقطه” بانک فدرال نشان می دهد که اقلیت فزاینده ای از سیاست گذاران فکر می کنند که اقدامات قبل از آن ضروری خواهد بود. ۴ از ۱۸ مقام فدرال رزرو پیش بینی می کنند در سال ۲۰۲۲ نرخ افزایش یابد، در حالی که هفت نفر انتظار دارند در سال ۲۰۲۳ این اتفاق رخ دهد.

 

۲- بانک های مرکزی

دیگر بانکهای مرکزی در سراسر جهان از قبل در حال جنب و جوش هستند. روزنامه نیکی گزارش داد که بانک ژاپن قصد دارد باند هدف خود را برای بازده اوراق قرضه دولت ژاپن گسترش دهد و به آنها اجازه دهد تا اندکی به سمت بالا حرکت کنند. بانک مرکزی نروژ گفت که قصد دارد افزایش نرخ کلیدی خود را در اواخر امسال زودتر از آنچه پیشبینی شده بود، آغاز کند.

این به دنبال آن است که بانک مرکزی برزیل در جلسه روز چهارشنبه خود برای مهار تورم ، نرخ اصلی خود را با ۷۵ واحد پایه به ۲٫۷۵ درصد افزایش داد. پیش بینی می شود بانک مرکزی ترکیه افزایش نرخ کلیدی یک هفته را در ۱۴:۳۰ اعلام کند.

با این حال، همه چیز ادامه ندارد. انتظار می رود بانک انگلیس سیاست خود را در ساعت ۱۷:۳۰ تغییر ندهد.

 

۳- سهام ایالات متحده قرار است به دلیل لغزش دوباره فناوری، عمدتاً پایین تر باز شود

افزایش بازده اوراق قرضه مجدداً به سهام فناوری آسیب می رساند.

تا ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی نزدک ۱٫۲٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۵٪ افت داشتند. معاملات آتی داوجونز با وزنه سنگین تر نسبت به سهام دوره ای ۱۹ واحد یا ۰٫۱ درصد رشد کردند.

سهام احتمالی متمرکز شامل تسلا (NASDAQ: TSLA) به دلیل آخرین حادثه که نشان دهنده مشکل در نرم افزار رانندگی اتوماتیک بود و به طور کلی سهام بانکی، پس از آنکه فدرال رزرو تصمیم برای استفاده مجدد از نسبت اهرم اضافی را به عنوان محدودیت سرمایه الزام آور به تعویق انداخت، هستند.

Dollar General (NYSE: DG) و Accenture (NYSE: ACN) قرار است قبل از باز شدن بازار درآمد خود را گزارش دهند، در حالی که نایک (NYSE: NKE) و FedEx (NYSE: FDX) پس از بسته شدن بازار گزارش می دهند.

 

۴- نابسامانی واکسن در اروپا

کمپین واکسیناسیون انگلیس – یکی از بزرگترین اقدامات پیشرفته در جهان – به نظر می رسد به دلیل مشکلات زایمان با واکسن AstraZeneca (NASDAQ: AZN) و به طور جدی تر ، ممنوعیت صادرات توسط اتحادیه اروپا، متوقف می شود.

وزیر بهداشت انگلستان مت هانكوك در مورد كاهش شدید عرضه واكسن در روز سه شنبه هشدار داد، كه منابع بلومبرگ آن را به دلیل مشكلات موجود در تاسیسات تولید دارو در هند برای AZN گزارش دادند. در همین حال، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون تهدید کرد که صادرات واکسن به انگلیس، از جمله AZ را متوقف می کند.

فون در لاین همچنین هشدار داد که اتحادیه اروپا در آستانه موج سوم عفونت های Covid-19 است. فرانسه و لهستان بالاترین تعداد موارد جدید خود را از ماه نوامبر در روز چهارشنبه ثبت کرده اند، اگرچه به نظر می رسد جمهوری چک و تا حدودی ایتالیا منحنی های خود را دوباره مسطح می کنند.

 

۵- کاهش قیمت نفت

به دنبال ارزیابی هوشیارانه آژانس بین المللی انرژی از توازن عرضه و تقاضا در گزارش ماهانه خود در روز چهارشنبه، قیمت های نفت خام همچنان در حال نزول بود. اثر آن با افزایش شگفت آور دیگری در ذخایر هفتگی نفت خام ایالات متحده تقویت شد.

نگرانی در مورد تقاضا با افزایش موارد اخیر کرونا در هند، که باعث بهبود چشمگیر روند تحرک، به ویژه در ایالت ماهاراسترا، محل زندگی بیش از ۱۱۰ میلیون نفر شده است، افزایش یافته است.

هر بشکه نفت خام آمریکا تا ساعت ۱۴:۰۰  ۰٫۵٪ کاهش یافت و به ۶۴٫۳۲ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت ۰٫۴٪ کاهش داشت و به ۶۷٫۷۲ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.