0

پنج نکته طلایی (Mar-16)

داده های خرده فروشی برای ماه فوریه اعلام می شود، جلسه سیاست دو روزه فدرال رزرو را که آغاز می شود. تولید صنعتی و داده های بازار مسکن نیز گزارش می شوند. رئیس جمهور شی جین پینگ به کمیته عالی اقتصادی چین گفت تا با خلاهای قانونی که به نفع غولهای فناوری کشور است برخورد کند، در حالی که کمپین تلقیح اروپا به دلیل تعلیق سیاسی واکسن دانشگاه AstraZeneca-Oxford بهم ریخته است و افت قیمت نفت پیش از اعلام اطلاعات موجودی ایالات متحده.

 

۱- داده ها ی فدرال رزرو

فدرال رزرو یک جلسه سیاست گذاری دو روزه را در پس زمینه بازار آغاز می کند که به نظر می رسد فعلاً قیمت گذاری مجدد انتظارات تورمی را به پایان رسانده است. بازده خزانه داری ۱۰ ساله ثابت است و فقط کمی بیش از ۱٫۶۰ درصد است. اگر داده های فروش خرده فروشی در ماه فوریه، ساعت ۱۶:۰۰ نشانگر نشانه هایی از عجله مصرف کنندگان آمریکایی برای پیش بینی آخرین دور بررسی محرک ها باشد، ممکن است تغییر کند. داده های خرده فروشی ژانویه با افزایش ۵٫۳ درصدی، بیشترین میزان رشد در هفت ماه اخیر را داشت که باعث شگفت شد، اما تحلیلگران انتظار دارند در ماه فوریه ۰٫۵ درصد کاهش یابد. همچنین داده های تولیدات صنعتی برای ماه فوریه در ۱۶:۴۵، و شاخص بازار مسکن NAHB در ۱۷:۳۰ ارائه می شود.

 

۲٫ موج سوم کرونا در  اروپا با تعلیق واکسن AZN 

موج سوم عفونت های Covid-19 در اروپا در حال ایجاد است، آلمان، فرانسه، ایتالیا و کشورهای بنلوکس همه در حال افزایش تعداد عفونت ها هستند. موسسه رابرت كخ آلمان روز سه شنبه گفت كه مبتلایان جدید در این كشور در حال افزایش است.

تلاشهای مداوم اروپا برای وقفه در برنامه واکسیناسیون، باعث ایجتد این وضعیت شد. تصمیم آلمان برای توقف توزیع واکسن AstraZeneca-Oxford University در روز دوشنبه منجر به توقف در فرانسه و ایتالیا نیز شد. تنظیم کننده داروهای ایتالیایی آن را “یک تصمیم سیاسی” خواند، در حالی که آژانس دارویی اروپا، مسئول اعلام ایمن محصولات پزشکی، نظر خود را تکرار کرد که مزایای واکسن بیش از هر خطری است.

در جای دیگر، استرالیا اعلام کرد که واکسن AstraZeneca (NASDAQ: AZN) را طبق برنامه توزیع خواهد کرد، در حالی که نخست وزیر تایلند یک عکس از این واکسن را از طریق تلویزیون پخش کرد، این کشور تعلیق اعلام شده در روز جمعه را لغو کرد.

 

۳- سهام با نوسان کم باز می شود

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده با نوسانات محدودی باز شوند، معامله گران منتظر اطلاعات فروش خرده فروشی و نتیجه نشست بانک فدرال هستند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قرارداد آتی داو جونز ۶۷ واحد یا ۰٫۲٪ افت داشت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ افت داشت و قرارداد آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۴٪ افزایش داشت.

سهام مورد توجه احتمالاً شامل فیس بوک (NASDAQ: FB) است که با News Corp (NASDAQ: NWSA) برای پرداخت اخبار در استرالیا به توافق رسید. سازنده خانه Lennar (NYSE: LEN) پس از بسته شدن بازار، گزارش درآمد خود را اعلام می کند.

 

۴- شی خواستار بسته شدن “روزنه” هایی است که به نفع غول های فناوری است

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ با تشکیل یک کمپین که اواخر سال گذشته با از بین بردن عرضه اولیه از گروه Ant آغاز شد، بر ضرورت تنظیم دقیق تر شرکت های پلتفرم اینترنتی این کشور تأکید کرد.

تلویزیون دولتی به نقل از شی گزارش داد كه به كمیته برتر اقتصادی كشور گفته است كه چین باید “بخشها و خلاهای قوانین” را كه حاكم بر این بخش است پر كند. تعدیل مقررات از نوع شی باعث کاهش میلیاردها دلار در ارزیابی Ant Group ، یکی از شرکتهای وابسته Alibaba (NYSE: BABA) شد ، که سودآوری بسیاری از خدمات مالی خود را با نیاز به سرمایه جدید خدشه دار می کند.

 

۵- موجودی نفت

قیمت نفت خام در آستانه اعلام داده های موجودی انبار ایالات متحده در اواخر روز از موسسه نفت آمریکا همچنان در حال ضعیف شدن است.

هر بشکه معاملات نفت خام آمریكا تا ساعت ۱۴:۰۰ با ۱٫۵٪ كاهش به ۶۴٫۳۹ دلار در هر بشكه رسید، در حالی كه معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۶٪ كاهش به ۶۷٫۷۹ دلار در هر بشكه رسید.

داده های موجودی کالا در ایالات متحده در چند هفته گذشته به دلیل اثرات سرمای شدید در تگزاس بسیار ناپایدار بوده است، جایی که پالایشگاه ها پس از بسته شدن کامل در اثر سرمای شدید قادر به بازگشایی تدریجی بودند. پس از شروع تعطیلات بهار، به احتمال زیاد داده های این هفته افزایش تقاضای نهایی برای محصولات تصفیه شده را نشان می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.