0

پنج نکته طلایی (Mar-12)

رئیس جمهور بایدن بازده اوراق قرضه را افزایش می دهد، غول های فناوری چین پس از اخطار از پکن افت کردند و واکسن AstraZeneca با مشکلات بیشتری روبرو می شود.

 

۱- بسته محرک بایدن، ۴ جولای “روز استقلال”، روز واکسیناسشون علیه کرونا

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، یک روز زودتر از انتظارات، بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری را به تصویب رساند و این نشانه ای از تسریع در برنامه واکسیناسیون ملی بود که هدف آن بازگشت به زندگی عادی در زمان تعطیلات ۴ جولای است.

بایدن در یک سخنرانی تلویزیونی از ایالت ها خواست تا همه بزرگسالان ایالات متحده را واجد شرایط تزریق واکسن تا ۱ می کنند.

به نظر می رسد که این اظهارات ایمان به بهبود اقتصادی ایالات متحده در سال جاری را تثبیت می کند و دلار و بازده اوراق قرضه ایالات متحده را بالاتر می برد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، بازدهی اسکناس ۱۰ ساله به ۱٫۶۱٪ بازگشت، که بالاترین میزان از فوریه سال گذشته است. شاخص دلار که طبق روال همیشگی حرکت می کند، با افزایش در برابر ارزهای مانند فرانک سوئیس، ۰٫۶٪ افزایش یافت و به ۹۱٫۹۳ رسید.

 

۲- سهام جهانی ، سقوط یورو

وارونگی در خزانه داری باعث تضعیف روند صعودی سهام جهانی شد و هر دو معاملات آتی ایالات متحده را در اوایل معاملات روز جمعه به قرمز تبدیل کرد. بازارهای چین و ژاپن خود را از این وضعیت جدا کردند، اما بازارهای هند و اروپا همه در ساعت ۱۵:۰۰ پایین تر بودند.

یورو/دلار در ۲۴ ساعت گذشته نوسانات زیادی داشت. در کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه، تأکید شد که با افزایش خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی اروپا، حق بیمه بازده دارایی های ایالات متحده در کوتاه مدت گسترش می یابد. علاوه بر این، بیشتر اتحادیه اروپا، به استثنای اسپانیا و پرتغال، اکنون در موارد Covid-19 یک رشد واضح را تجربه می کند، و این امر شک و تردید در مورد بازگشایی بیشتر اقتصاد را ایجاد می کند.

یورو تا ساعت ۱۵:۰۰ با افت ۰٫۵ درصدی به ۱٫۱۹۲۲ دلار رسید.

 

۳٫ سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است پایین تر باز شود، اما همچنان یک هفته مثبت پس از عملکرد بایدن ادامه دارد.

در ساعت ۱۵:۰۵، قرارداد NASDAQ پس از کسب ۲٫۵٪ در روز پنجشنبه، از شب گذشته با ۱٫۵٪ افت پایین آمد. قرارداد آتی S&P 500 با افت ۰٫۵ درصدی روبرو شد و قرارداد آتی داو جونز با از دست دادن ناچیز تنها ۱۳ واحد عملکرد بهتری داشت.

سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد شامل Ulta Beauty (NASDAQ: ULTA) است که پس از انتشار نتایج ناامیدکننده پس از بسته شدن بازار در روز پنجشنبه، در معاملات پیش از بازار ۱۰٪ کاهش یافت.

سهام DocuSign (NASDAQ: DOCU) نیز با وجود شکست پیش بینی ها هم برای سه ماهه آخر و هم برای پیشبینی های آن برای سه ماهه آینده، بیش از ۴ درصد کاهش یافت.

تقویم داده با اطلاعات تورم قیمت تولید کننده، اطلاعات مربوط به تورم قیمت تولید کننده در ساعت ۱۶:۰۰ و شاخص احساس مصرف کننده میشیگان در ساعت ۱۸:۳۰  هفته را به پایان می رساند.

 

۴- مشکلات AstraZeneca (NASDAQ: AZN) ؛ Novavax از نتایج آزمایش خوشنود است

بیشتر کشورها توزیع واکسن AstraZeneca’s Covid-19 را متوقف کردند، زیرا امر ممکن است به مشکلات لخته شدن خون مرتبط باشد که منجر به مرگ حداقل یک نفر شده است. دانمارک و اتریش روز پنجشنبه مصرف دارو را متوقف کردند و به دنبال آن نروژ و ایسلند، استونی، لتونی، لیتوانی، بلغارستان و لوکزامبورگ و تایلند، اولین کشور آسیایی که این کار را انجام داده اند.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که مقامات واشنگتن برنامه AstraZeneca را برای کاهش کسری در تحویل به اتحادیه اروپا به صادرات از ایالات متحده متهم کرده است.

در مقابل، سهام Novavax Inc (NASDAQ: NVAX) پس از یک آزمایش در اواخر بازار سود بیشتری کسب کرد که نشان داد ۹۶٪ در برابر نوع اصلی ویروس Covid-19 و ۸۶٪ در برابر نوع “انگلیسی” موثر است.

 

۵- اخطار نظارتی فناوری چینی

غول های فناوری چینی پس از صدور انبوهی از جریمه های مربوط به فعالیت M&A روبرو شدند

نهادهای نظارتی Tencent Holdings (OTC: TCEHY) ، شرکت استقبال سواری Didi Chuxing ، غول جستجوگر Baidu (NASDAQ: BIDU) و Byte Dance ، شرکت مادر TikTok را جریمه کردند.

این جریمه ها، هرچند اندک بود، اما به عنوان هشدار علیه شرکتهایی تلقی می شد که برخی از افراد در پکن از قدرت مالی آنها به قدرت حزب کمونیست دیدن کرده اند. ADR های Tencent ، Baidu و Alibaba (NYSE: BABA) ، که بنیانگذار آن جک ما نیز در ماه های اخیر اخیراً با تنظیم کننده ها اجرا شده است ، همه در معاملات پیش از بازار مشخص شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.