0

پنج نکته طلایی (Mar-11)

خزانه داری این هفته فروش اوراق قرضه ۳۰ ساله را در برابر پس زمینه بازار که با گزارش تورم ضعیف بهبود یافته، به پایان می رساند. گزارش ادعاهای بیکاری در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام می شود. بانک مرکزی اروپا جلسه سیاستگذاری و کنفرانس مطبوعاتی خود را برگزار می کند و گزارش ماهانه اوپک در مورد بازار نفت نیز منتشر می شود.

 

۱- تکمیل فروش اوراق قرضه خزانه داری

مرحله نهایی فروش اوراق قرضه ماموت خزانه داری ایالات متحده بسیار آسان تر از آنچه در ابتدای هفته انتظار می رفت در ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می شود. خزانه داری  را در سطح بیش از ۱۰ نقطه پایه پایین تر از معاملات بازار در ابتدای هفته به حراج می گذارد.

این امر با داده های تورم در روز چهارشنبه در ماه فوریه امکان پذیر شده است و به بسیاری اطمینان داد که فعلاً ترس از برداشتن محرک های پولی مسئله ای نیست.

تنها آزمون مهم احساس بازار بورس در روز پنجشنبه باید داده های مطالبات هفتگی بیکاری باشد، جایی که انتظار می رود با کاهش ۲۰،۰۰۰ نفری به رقم ۷۲۵،۰۰۰ برسد.

 

۲- لاگارد در کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا جلسه سیاستگذاری منظم خود را زمانی برگزار می کند که یورو در حال کاهش و بازارهای پیوسته اوراق قرضه، فشارهایی را که ممکن را از بین برده است.

به همین ترتیب، تمرکز بازار احتمالاً بر روی کنفرانس مطبوعاتی کریستین لاگارد و این که آیا روزنامه نگاران می توانند او را در مورد آنچه که برای بانک مرکزی اروپا برای تغییر سرعت خرید اوراق قرضه خود لازم است، مشخص کنند، خواهد بود.

داده های منتشر شده در روز سه شنبه نشان داد که بانک مرکزی اروپا برای جلوگیری از افزایش شدید بازده، خرید اوراق قرضه خود را دو هفته پیش تشدید کرده است.

همچنین احتمالاً سوالاتی وجود خواهد داشت که آیا حرکت به سمت بالا در زمان Covid-19 در برخی از کشورهای منطقه یورو ، خطری جدید برای اقتصادی است که پیش از این قرار است این مساله امسال در ایالات متحده و انگلیس مرتفع شود.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده بعداً با افتتاحیه بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری از مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه، و احتمال ورود چک های محرک به بازارها، بالاتر باز شوند. برخی از بانک ها تخمین زده اند که ۱۷۰ میلیارد دلار از پول محرک می تواند از این طریق به بازارهای مالی راه پیدا کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قرارداد Nasdaq با رشد۱٫۷ درصدی پیشرو بود، در حالی که قرارداد S&P 500  هم ۰٫۷٪ افزایش داشت و قرارداد Dow Jones Futures  نیز ۰٫۲٪ به رکورد خود اضافه می کرد.

سهام مورد توجه تسلا (NASDAQ: TSLA) ، که گزارش شده است قیمت چند مدل خود را افزایش داده است و طبق اخبار پرفروش ترین ماشین الکتریکی در چین را داشته است، GameStop (NYSE: GME) که آخرین روند صعودی خود را ادامه می دهد و امریکن ایرلاین (NASDAQ: AAL) خواهد بود.

 

۴- کوپانگ در عرضه اولیه از Roblox پیروی می کند

شرکت تجارت الکترونیکی کره جنوبی Coupang قرار است پس از جمع آوری ۴٫۵۵ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه خود با فروش ۱۳۰ میلیون سهم به قیمت ۳۵ دلار، فروش خود را آغاز کند.

عرضه اولیه ای که در ابتدای هفته حدود ۲۵٪ بیشتر از حد انتظار بود، ارزش این شرکت را در حدود ۶۰ میلیارد دلار اعلام کرد.

بر اساس گزارش های مختلف، پلتفرم بازی Roblox، که  چهارشنبه با وجود ضعیف شدن بیش از ۵۴ درصد افزایش یافت، در بازار پیش فروش ۱۲ درصد افزایش یافت.

 

۵- نفت و گزارش اوپک

قیمت نفت خام مطابق با سایر دارایی های خطرناک بود که با خوش بینی مجدد در بازارهای سهام ایالات متحده و چین بالاتر رفت.

بازار از اظهارات وزیر نفت روسیه با اشاره به افزایش بیشتر عرضه از سوی اوپک و متحدانش برای جلوگیری از افت سهم بازار به تولیدکنندگان دیگر (به ویژه ایالات متحده) خوشحال بود.

اوپک قرار است گزارش ماهانه خود در مورد بازار جهانی نفت را منتشر کند، که زمینه بیشتری برای تغییرات موجودی کالاهای ایالات متحده در طی دو هفته گذشته خواهد داد. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۹٪ افزایش به ۶۵٫۲۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت با ۱٫۲٪ افزایش به ۶۸٫۶۹ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.