0

پنج نکته طلایی (Mar-10)

چند ساعت پس از اطلاعات تورم ماه فوریه، خزانه داری ۳۸ میلیارد دلار اوراق قرضه ۱۰ ساله حراج می کند. Roblox پس از تعیین قیمت مرجع خود در ۴۵ دلار، اولین بار در بورس اوراق بهادار ظاهر می شود، به نظر می رسد الگوی ضعیف عملکرد فناوری دوباره ادامه داشته باشد. Oracle (NYSE: ORCL) گزارش درآمد خود را اعلام می کند و دولت ایالات متحده گزارش هفتگی ذخایر نفتی خود را گزارش می دهد.

 

۱- خزانه داری برای فروش گسترده اوراق قرضه آماده می شود

داده های تورم در ماه فوریه، ۱۷:۰۰ نشان می دهد که آیا Great Infare Scare o 2021 باید جدی تر گرفته شود یا خیر. انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده ۰٫۴٪ در ماه افزایش یابد در حالی که انتظار می رود نرخ سالانه از ۱٫۴٪ به ۱٫۷٪ افزایش یابد. انتظار می رود CPI اصلی، ۰٫۲٪ افزایش یابد و در نرخ سالانه ۱٫۴٪ باقی بماند.

توانایی CPI در ردیابی تورم واقعی مورد اختلاف است، زیرا این امر ناتوانی در پیگیری تغییرات در الگوی هزینه های مصرف کننده در زمان واقعی را دارد. این یک معامله بزرگ در سالی همراه با کرونا است.

با این حال، این اعداد پیش از حراج خزانه داری ۳۸ میلیارد دلار اسکناس ۱۰ ساله در ۲۱:۳۰، که به نظر می رسد چالش بیشتری نسبت به فروش اسکناس ۳ ساله در این بازار باشد مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت. همچنین داده های هفتگی در مورد بازپرداخت وام مسکن، که در هفته های اخیر از افزایش نرخ های بلند مدت رنج برده اند قابل توجه خواهد بود.

 

۲- جهش ضعیف بازارهای چین. داده های وام قوی تر از حد انتظار است

بازارهای سهام چین پس از آنکه داده های ماهانه وام ها بیش از حد انتظار بود ، حداقل برای یک روز موفق به متوقف کردن روند نزولی خود شدند، در حالی که شاخص های اصلی ۱٪ سود داشتند. بلومبرگ گزارش داد که به نظر می رسد مقامات واژه “بورس و سهام” را در موتورهای جستجوی محبوب بخاطر سرعت فروش در هفته گذشته ممنوع کرده اند.

تامین مالی کل، وسیع ترین معیار رشد اعتبار، تقریباً دو برابر پیش بینی شده در ۱٫۷ تریلیون یوان رشد کرد. موجودی اعتبار برجسته بیش از ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت که با توجه به اینکه بانک مرکزی چین نرخ نزدیک به ۹ درصد را هدف قرار می دهد، احتمالاً کاهش می یابد.

همچنین فشار عمده ای بر قیمت فلزات اساسی وجود داشت. معاملات آتی سنگ آهن ۳٪ کاهش یافت، اما معاملات آتی مس بالاتر از سطح ۴ دلار در هر پوند بود.

 

۳٫ بازگشت عملکرد ضعیف فناوری. سررسید درآمد اوراکل

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است روز چهارشنبه تقریبا بالاتر باز شوند، اگرچه به نظر می رسد روند اخیر عملکرد ناخوشایند فناوری دوباره ادامه خواهد داشت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۰۳ واحد یا ۰٫۳٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۱٪ افزایش و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۲٪ افت همراه بود.

سهام مورد توجه می تواند شامل GameStop (NYSE: GME) باشد که روز دوشنبه به دلیل اخبار مربوط به فشار فروش آنلاین آن، ۲۵٪ دیگر افزایش یافت، باشد. همچنین نام هایی مانند تسلا (NASDAQ: TSLA) که روز سه شنبه با افزایش ۲۰ درصدی ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش خود افزود، می توانند مورد توجه باشد.

غول نرم افزاری اوراکل درآمد خود را پس از بسته شدن بازار گزارش می کند.

 

۴- Roblox با قیمت ۴۵ دلار وارد بورس می شود

پلت فرم بازی Roblox قرار است بعد از تعیین قیمت مرجع برای لیست مستقیم خود در ۴۵ دلار برای هر سهم، بعداً برای اولین بار در بورس اوراق بهادار نیویورک ظاهر شود.

ارزش این شرکت حدود ۳۰ میلیارد دلار ارزیابی می شود.

این شرکت، که به دلیل همه گیری کرونا، روزانه میانگیا بالایی از کاربرانن را بهه خود جذب کرده است، شکل عرضه اولی سنتی را ترجیح داده است و مسیر مستقیمی مانند Palantir و Spotify (NYSE: SPOT) را پیش می رود.

طی نه ماه منتهی به سپتامبر، بازده خالص تلفیقی ۱۹۷ میلیون دلاری از درآمد ۶۱۴ میلیون دلاری داشت.

این در حالی است که Epic Games ، ناشر Fortnite که مدل درآمدی آن مشابه Roblox است، با یک دادخواست در استرالیا، حمله ضد انحصاری خود را به اپل (NASDAQ: AAPL) و Google (NASDAQ: GOOGL) از سر گرفته است.

 

۵- قیمت نفت؛ نگاه ها به  گزارشموجودی EIA 

قیمت نفت خام پس از شوک ناشی از افزایش بزرگ در موجودی نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته و نادیده گرفتن خبری مبنی بر اینکه که عراق، دومین تولید کننده بزرگ در اوپک، بالاتر از سهمیه مورد توافق خود در فوریه تولید کرد، کاهش یافت.

در ساعت ۱۵:۱۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده در سطح ۶۴٫۰۲ دلار ثابت بود در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۲٪ کاهش به ۶۷٫۲۰ دلار رسید.

پس از برآورد هفتگی موسسه نفت آمریکا، افزایش ۱۲٫۸ میلیون بشکه ای ذخایر نفت خام، بزرگترین افزایش هفتگی از آوریل گذشته، امروز احتمالاً تمرکز معطوف به اطلاعات موجودی دولت خواهد بود. به نظر می رسد داده های API طی دو هفته گذشته نزدیک به ۲۱ میلیون بشکه افزایش در هفته گذشته توسط اداره اطلاعات انرژی بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.