0

پنج نکته طلایی (Mar-09)

سهام فن آوری قرار است پس از فروش سنگین روز دوشنبه، با جهش رو به بالا باز شود. خزانه داری سه روز فروش اوراق قرضه بزرگ را آغاز می کند و با تأیید تمرکز دولت بر کاهش نرخ بهره در سال جاری ، مشکلات بازار سهام چین کماکان ادامه دارد.

 

۱- سه روز فروش خزانه داری

خزانه داری ایالات متحده فروش سه روزه اوراق قرضه را آغاز می کند که یک آزمایش جدی جهت میل بازار برای است که برای تأمین بودجه بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری مورد نیاز است.

سپس خزانه داری ۵۸ میلیارد دلار اسکناس سه ساله را به فروش می گذارد و نتایج فروش را در ساعت ۲۱:۳۰ اعلام می کند. همچنین قصد دارد روز چهارشنبه ۳۸ میلیارد دلار اسناد ۱۰ ساله و پنجشنبه ۲۴ میلیارد دلار اسناد ۳۰ ساله بفروشد.

بازدهی با تاریخ طولانی تر به دلیل جلب توجه ویژه سرمایه گذاران خارجی نسبت به سایر دارایی های مطمئن ، به اوج های اخیر خود رسیده است. این امر همچنین با رشد در برابر بازده های سنتی پایین تر مانند ین و فرانک سوئیس ، شاخص دلار را به بالاترین سطح سه ماهه رساند. با این حال ، این سودها در معاملات صبحگاهی اروپا به عنوان معیاری برای بازگشت اشتهای ریسک تا حد زیادی برطرف نشده است. شاخص دلار با ۰٫۴ درصد افت به ۹۱٫۹۹۷ رسید.

 

۲- ادامه روند سهام چین با وجود مداخله دولت

علی رغم مداخله گزارش شده توسط تعداد زیادی از صندوق های سرمایه گذاری بزرگ تحت حمایت دولت که به دنبال جلوگیری از روند ریزشی بازار هستند، فروش سنگین در بازارهای مالی چین همچنان ادامه داشت.

Shanghai Shenzhen CSI 300 و Chinext با کاهش ۲٫۲ و ۳٫۵ درصدی، زیانهای خود را در ماه گذشته به بیش از ۲۰٪ رساندند ، زیرا سرمایه گذاران در واکنش به نشانه های جدید مبنی بر اینکه دولت می خواهد مقداری سهام خود را بفروشد، پول را بیرون می کشند.

در گزارش کار دولت گفته شده است که کاهش نرخ سود یکی از پنج وظیفه اصلی در سال جاری است که می تواند بدهی های زیاد ناشی از کرونا را کاهش دهد. طبق اطلاعات بانک  بدهی کلی در سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است، فقط بخش شرکت ها بیش از ۱۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را بدهکار است (بیش از دو برابر نسبت در ایالات متحده)

دولت همچنین گفت که می خواهد امسال وام خود را کاهش دهد و   تولید ناخالص داخلی از ۳٫۶٪ سال گذشته به ۳٫۲٪ کاهش دهد.

 

۳٫ سهام فن آوری آماده بازگشت

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شود و نزدک پس از تمرکز در فروش روز دوشنبه، برای ییک رفتار مثبت آماده می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی Nasdaq 100 با افزایش ۲٫۴ درصدی روبرو شد و در واقع افت ۲٫۴ درصدی دیروز را جبران کرد. در همین حال معاملات آتی داو جونز با افزایش ۱۸۵ واحدی، ۰٫۶ درصد افزایش یافت و معاملات آتی S&P 500 با رشد ۱٫۱ درصدی روبرو بودند.

تغییر نام فناوری به ارزش هنوز منجر به کاهش کلی ارزیابی جهانی سهام نشده است: شاخص سهام MSCI World امروز ۸۲٪ از تولید ناخالص داخلی جهان است ، ۱۰ درصد بالاتر از سه ماهه چهارم ۱۹۹۹ است. با این حال، اگر تولید ناخالص داخلی جهان امسال مطابق انتظار رشد کند ، این نسبت بهتر به نظر می رسد. OECD پیش بینی خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی جهان از ۵٫۲٪ در نوامبر به ۵٫۶٪ در سال جاری افزایش می دهد. این اندیشکده گفت، این تفاوت عمدتا با بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری ایالات متحده کاهش یافت.

 

۴٫ با کمک داده ها و اخبار واکسن، یورو بهبود می یابد

بر اساس اطلاعات منتشر شده در روز سه شنبه که نشان می دهد تجدیدنظرهای مثبت تولید ناخالص داخلی و اشتغال، اقتصاد اروپا در پایان سال گذشته کمی کمتر از آنچه تصور می شد، پیش رفت.

داده ها عمدتاً نادیده گرفته شدند اما یورو پس از افت در جلسات اخیر به دلیل افزایش شکاف بازده با ایالات متحده، یک شبه از رشد برخوردار شد. روز دوشنبه، اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی اروپا نشان داد که بانک مرکزی اروپا در واقع خرید اوراق خود را کند کرده است. یورو تا ساعت ۱۵:۰۰ با ۰٫۶٪ افزایش به ۱٫۱۹۱۳ دلار رسید.

اعلامیه آلمان برای برنامه ریزی برای سرعت بخشیدن به فعالیت واکسیناسیون، تا حدودی به بهبود اروپا کمک کرده است، در حالی که ایتالیا، که هفته گذشته صادرات واکسن AstraZeneca (NASDAQ: AZN) را به استرالیا مسدود کرد، میزبانی ساخت اسپوتنیک روسیه را آغاز خواهد کرد. نخست وزیر ماریو دراگی گفت واکسن تحت لیسانس یک شرکت سوئیسی است.

 

۵- نفت و مس

ضعف یک شبه در چین به قیمت کالاها ضربه زد، اما نفت خام پس از پیش بینی OECD این ضعف را مرتفع کرد، در حالی که فلزات صنعتی از عملکرد کمتری برخوردار بودند.

در ساعت ۱۵:۰۵، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۱٫۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت ۱٫۵ درصد رشد داشت.

در مقابل، معاملات آتی مس مجدداً سطح ۴ دلار در هر پوند را آزمایش کردند و همچنان با ۱٫۴٪ کاهش به ۴٫۰۳۷۰ دلار رسیدند.

انستیتوی نفت آمریکا داده های موجودی هفتگی خود را طبق معمول بعداً در ساعت ۱ بامداد منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.