0

پنج نکته طلایی (Mar-02)

در حالی که سازمان بهداشت جهانی گفته است “افراد مراقبت های خود را کنار گذاشته اند” هفته گذشته برای اولین بار در هشت هفته قبل، تعداد موارد Covid-19 در سراسر جهان افزایش یافت. تنظیم کننده برتر چین با هشدار در مورد حباب، بازارهای خود را به لرزه درآورد و  Target و Ross گزارش درآمد خود را ارائه می کنند. پس از اطلاعاتی که نشان می دهد ماه گذشته تولید روسیه کاهش یافته است، قیمت نفت پایین می آید.

 

۱- موارد Covid-19 هفته گذشته برای اولین بار در هشت هفته افزایش یافت

کرونا برگشته است. یا بهتر است بگوییم، به نظر می رسد پایان آن کمی بیشتر به تأخیر افتاده است. سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که تعداد موارد جهانی برای اولین بار در هفت هفته گذشته افزایش یافته است.

موارد گزارش شده در چهار منطقه از شش منطقه مورد نظر سازمان بهداشت جهانی – قاره آمریکا ، اروپا ، جنوب شرقی آسیا و شرق مدیترانه – به دلیل کندی اقدامات بهداشت عمومی و به گفته رئیس سازمان بهداشت جهانی  به دلیل اینکه ” مردم مراقبت خود را کنار گذاشته اند”، ویروس افزایش یافنه است.

این آمار در زمانی رخ می دهد که ایالت ها و شهرهای ایالات متحده به تدریج با افزایش سرعت کمپین ملی واکسیناسیون و با تأیید واکسن Johnson & Johnson’s Covid-19 در آخر هفته ، محدودیت های اقتصادی و اجتماعی را کم می کنند.

همچنین گفته می شود که آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، در نظر دارد مغازه های غیر ضروری را در مناطقی با نرخ آلودگی پایین بازگشایی کند و قرنطینه را که از ماه دسامبر در حال اجرا است کم کند. اما رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون می گوید این کشور هنوز به ۴ الی ۶ هفته دیگر قرنطینه نیاز دارد.

 

۲- گزارش درآمد خرده فروشی در کانون توجه

بخش خرده فروشی قرار است بر لیست درآمد امروز Target (NYSE:TGT), Nordstrom (NYSE:JWN) and Ross Stores (NASDAQ:ROST) all due, along with Autozone تسلط داشته باشد.

انتظارات برای Target که به لطف انعطاف پذیری در استفاده از مجموعه کربساید و سایر روشهای ضرب و شتم همه گیر ، از افزایش ۱۷ درصدی فروش در دوره نوامبر و دسامبر خبر داده است ، بسیار زیاد است.

Mercado Libre سرانجام نتایج سه ماهه خود را پس از تأخیرهای مکرر منتشر کرد و گزارش داد که بیش از یک دلار در هر سهم کم خواهد شد. سایت تجارت الکترونیک آمریکای لاتین که یکی از گسترده ترین ارزیابی ها را بعد از یک افزایش عالی در سال گذشته داشت، سهام آن در پیش بازار پیش از این ۲٫۵٪ افت داشت.

 

۳- سهام با کمی اصلاح، پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است کمی پایین تر باز شود و فقط برخی از سودهای حاصل از رشد هیجانی روز دوشنبه را که ناشی از تأیید واکسن J& J و تصویب لایحه محرک از طریق مجلس نمایندگان بود، برگرداند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۶۴ واحد یا ۰٫۲٪ افت داشتند، در حالی که معاملات آتی S&P 500  با افت ۰٫۳ درصدی و معاملات آتی Nasdaq  با افت ۰٫۴ درصدی همراه بودند.

سهام هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می گیرند شامل Zoom Video است که پس از تعطیلی روز دوشنبه گزارش درآمد بسیار شگفت انگیزی را منتشر کرد و پیش بینی کرد که از یک “برنامه قاتل” به یک شرکت پلت فرم اینترنتی تبدیل شود. سهام این کمپانی پس از رسیدن به اوج خود در اکتبر، تقریباً ۴۰٪ کاهش یافته بود، اما از آن زمان تاکنون بیش از ۲۵٪ بهبود یافته است و در معاملات پیش از بازار ۸٫۶٪ افزایش یافت.

 

۴- چین در مورد حباب هشدار می دهد

عالی ترین رگولاتور بانکی چین هشدار داد که نگران خطر ایجاد حباب در بازارهای خارجی نیست. وی همچنین اذعان داشت که بخش مسکن چین نیز به دنبال کشش است.

Guo Shuqing ، رئیس کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین گفت: “بازارهای اروپا و ایالات متحده در جهت مخالف اقتصاد زیربنایی خود قرار دارند و برای اصلاح آماده هستند.”

اظهارات وی موجب فروش در بازارهای چین شد، زیرا تحلیلگران آنها را به عنوان راهی برای هشدار در مورد شرایط داخلی تفسیر کردند بدون اینکه صراحتاً از مقاماتی که به آنها اجازه توسعه داده اند انتقاد کنند.

 

۵- افت قیمت نفت پس از گزارش داده های روسیه و اوپک

قیمت نفت خام -به همراه قیمت سایر کالاها-  پس از افزایش شدید موجودی ها در هفته های اخیر، کاهش یافته است.

تا ساعت ۱۵:۰۵، قیمت نفت خام ایالات متحده ۰٫۱٪ و معاملات برنت ۰٫۳٪ کاهش یافت. این افت قیمت پس از آنکه داده ها نشان داد تولید  اوپک و روسیه در ماه فوریه کاهش یافته است  و به دلیل کاهش تولید ۱ میلیون بشکه در روز عربستان سعودی بوده است.

در جای دیگر، وال استریت ژورنال گزارش داد که انستیتوی نفت آمریکا در شرف تأیید اصل قیمت گذاری انتشار دی اکسید کربن است و مخالفت طولانی مدت خود را کاهش می دهد.

API همچنین اطلاعات موجودی هفتگی نفت  را در ساعت ۱ بامداد منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.