0

پنج نکته طلایی (Feb-26)

افزایش ریسک جهانی با فروش سهام و کالاهای موجود در سراسر جهان نفس راحتی می کشد. دلار در حال بازگشت است و بازده ۱۰ ساله اوراق قرضه  زیر ۱٫۵۰٪ است. سهام قرار است پایین تر باز شود. مجلس نمایندگان اواخر جمعه به بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری رأی می دهد، اما پیشنهاد حداقل دستمزد ۱۵ دلاری فدرال حذف شده است.

 

۱- کاهش ریسک جهانی

پس از افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده در روز پنجشنبه، موج خرید دارایی های خطرناک در سراسر جهان روز جمعه نفس خوبی می کشد.

بازدهی ۱۰ ساله اوراق قرضه بهبودی قانع کننده ای ندارد، زیرا در پی فروش ضعیف اوراق قرضه خزانه داری در روز پنجشنبه ، که در آن پیشنهادات فروش اوراق بهادار  به کمترین میزان رسیده بود، به ۱٫۶۰٪ افزایش یافت. این میزان تا ساعت ۱۵:۰۰ به ۱٫۴۸ درصد رسید. بازده پنج ساله که نسبت به تغییرات پیش بینی شده در سیاست های فدرال رزرو حساس تر است، این هفته ۲۲ واحد پایه افزایش یافته است.

شاخص دلار از اواخر روز پنجشنبه ۰٫۶٪ افزایش یافت و در ۹۰٫۷۱ معامله شد که بالاترین میزان در طی یک هفته گذشته است.

 

۲- رأی مجلس در مورد بسته محرک و توقف برنامه حداقل دستمزد

تلاش های حزب دموکرات ایالات متحده برای اجرای حداقل دستمزد ۱۵ دلار در هر ساعت عملاً بی نتیجه بود.

یک مقام سنا روز پنجشنبه حکم داد که این پیشنهاد -بخشی از بسته محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری که از طریق کنگره راه مطرح شده بود- تحت مقررات مصالحه بودجه، که اجازه می دهد با رای اکثریت تصویب شود، قابل تصویب نیست.

بعید به نظر می رسد که این اقدام باعث شود روند کار کارفرمایان بزرگ خصوصی از حداقل دستمزد بالاتر رود زیرا آنها مجبورند برای جذب کارکنان بیشتر، باهم رقابت کنند. مدیر عامل شرکت Costco (NASDAQ: COST) کریگ یلینک روز پنجشنبه گفت که شرکت وی حقوق اولیه خود را به ۱۶ دلار در ساعت افزایش می دهد (۱ دلار بیشتر از آمازون (NASDAQ: AMZN) و Target (NYSE: TGT) )

به گفته استنی هویر، رهبر اکثریت مجلس، مجلس نمایندگان در اواخر روز در مورد بسته حمایتی رئیس جمهور بایدن رأی خواهد داد.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است دوباره پایین تر باز شود و سهام فناوری هنوز بیشترین  فشار فروش را داشته باشد.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی Nasdaq 100 با ۷۴ واحد یا ۰٫۶٪ افت، پایین ترین حد خود در طی سه هفته گذشته را تجربه کرد. معاملات آتی داو جونز که در اوایل هفته گذشته به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده بود ، با ۱۵۹ واحد یا ۰٫۵ درصد افت مواجه شد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۴ درصدی مواجه شد.

سهام مورد توجه شامل Salesforce (NYSE: CRM) با بروزرسانی سه ماهه ضعیف تر از حد انتظار در اواخر روز پنجشنبه، و AT&T (NYSE: T) خواهند بود.

Airbnb (NASDAQ: ABNB)، که به دلیل فروش گسترده فن آوری متضرر شده، پس از پیش بینی رشد قوی در سال جاری،قرار است قوی تر ظاهر شود.

 

۴- خروجی ARKK

بر اساس داده های بلومبرگ، پنج صندوق در دسترس عموم خانواده Cathie Wood’s ARK، پانصد میلیارد دلار دیگر خروجی داشته است.

وود سرمایه گذاری زیادی در تسلا (NASDAQ: TSLA) و بیت کوین و تعداد دیگری از دارایی های متمرکز بر فناوری داشته است.

به همین ترتیب، بودجه وی به نوعی فشارسنج برای اشتیاق گسترده بازار برای چنین نام هایی تبدیل شده است. فشار بازخرید ممکن است جمعه ادامه یابد، بیت کوین ۸٫۸٪  و تسلا ۳٫۱٪ در بازار پیش از بازار کاهش یافتند.

 

۵٫ نفت از اوج قیمت پایین آمد

قیمت نفت خام سرانجام متزلزل شد. زیرا دلار بالا رفت و شرکت کنندگان پیش از نشست هفته آینده اوپک پلاس، از مواضع

خود پایین آمدند.

در این نشست، روز پنجشنبه، در میان زمینه های افزایش گمانه زنی ها درباره اینکه روسیه باید سطح تولید گروه را برای ماه آوریل تعیین کنند.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲٫۲٪ کاهش به ۶۲٫۱۵ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۲٫۰٪ کاهش به ۶۴٫۷۹ دلار رسید.

تعداد دکل های بیکر هیوز و اطلاعات موقعیت یابی CFTC، پس از آخرین به روزرسانی سه ماهه در مورد هزینه های مصرف کننده شخصی و PMI شیکاگو، امروز ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.