0

پنج نکته طلایی (Feb-25)

۱- پاول

پس از آنکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو  با تکیه به صحبت هتی قبلی خود در کنگره تکرار کرد که در آینده ی قابل پیش بینی دیگر نمی توان بحث سخت گیری سیاست را مطرح کرد، رالی جهانی ریسک مجددا ادامه یافت.

شاخص دلار، که در مقابل ارزهای پیشرفته اقتصادی را بررسی می شود، ۰٫۵٪ کاهش یافت و به پایین ترین سطح هفت هفته ی قبل یعنی ۸۹٫۷۰ رسید، این روند در اروپا با افزایش سریع یورو و کالاها دنبال شد.

این موضوع از قیمت های نفت و فلزات اساسی پشتیبانی کرد و معاملات آتی مس مجدداً افزایش یافت و به بالاترین سطح ۹ ساله ۴٫۳۴ یعنی پوند دلار رسید. این روند همچنین توسط Anglo American (LON: AAL) ، یکی از بزرگترین معدن کاران جهان تأیید شد ، که گزارش سودهای خوبی در سه ماهه چهارم را اعلام کرده است.

 

۲- ادعاهای بیکار و تولید ناخالص داخلی

ارزیابی محتاطانه پاول از چشم انداز اقتصادی در برابر آخرین اطلاعات ادعاهای بیکاری هفتگی در ساعت ۱۷:۰۰ بررسی می شود. آنها نسبت به تجدیدنظر در شماره تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم که همزمان همراه با سفارش کالاهای بادوام برای ژانویه انجام می شود، مورد توجه فوری بیشتری قرار خواهند گرفت.

نظرسنجی ماهانه تجارت فدرال رزرو کانزاس سیتی نیز در اواخر روز دنبال می شود.
ادعاهای بیکاری در سال جاری تاکنون سرسختانه در سطح بالایی باقی مانده است و انتظار می رود تنها به میزان ۸۳۸،۰۰۰ کاهش یابد. همچنین انتظار می رود رشد تولید ناخالص داخلی با برآورد اولیه ۴٫۰٪ با سایه ای بالاتر به ۴٫۲٪ بازنگری شود.

 

۳- سهام بخش فن آوری ایالات متحده با فروش اوراق قرضه مجدداً تحت فشار قرار می گیرند

مشخص شده است که بازارهای سهام ایالات متحده با از سرگیری فروش اوراق قرضه، با “شرط طولانی مدت” در بخش فناوری، مجدداً با تلفیقی از رنگ های سبز و قرمز باز می شوند.

بازده ۱۰ ساله اسکناس خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح یک ساله یعنی ۱٫۴۵٪ رسید و همتای ژاپنی خود را به بالاترین میزان در بیش از دو سال و آلمان را به بالاترین نرخ از ماه می افزایش داد.

در ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز با ۱۰ واحد افزایش، در مقایسه با اواخر چهارشنبه اساساً بدون تغییر بود، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۳ درصدی و معاملات آتی Nasdaq با افت ۰٫۹ درصدی روبرو بودند

دو برنده برجسته GameStop (NYSE: GME) و AMC Entertainment (NYSE: AMC) بودند که هر دو علائم “فشار گاما” را در معامله گران در روز چهارشنبه نشان دادند. سهام GameStop در بازار پیش فروش ۵۶ درصد رشد داشت، در حالی که سهام AMC  هم ۱۷ درصد رشد داشت.

 

۴٫ AirBnB و Doordash اولین گزارش درآمد خود را ارائه می دهند

امروز روز شلوغ دیگری برای گزارش ارنینگ ها، به ویژه در اروپا، خواهد بود.

AB Inbev ، بزرگترین کارخانه آبجو سازی جهان، پس از هشدار در مورد هزینه های ورودی بیشتر و فشار حاشیه در سال جاری، بیش از ۵ درصد در اروپا سقوط کرد، در حالی که غول داروسازی و مواد شیمیایی آلمان Bayer (OTC: BAYRY) نیز پس از گزارش فروش ضعیف تر از حد انتظار در چین و کاهش سود سهام آن

AirBnB و Doordash پس از پایان بازار، در کانون توجه قرار خواهند گرفت. زیرا اولین ارقام سه ماهه خود را به عنوان شرکت های دولتی گزارش می دهند، در حالی که هوای سرد اخیر در تگزاس کمی چاشنی به روز رسانی های AES (NYSE: AES) و American Electric Power اضافه می کند.

Salesforce (NYSE: CRM) ، Autodesk (NASDAQ: ADSK) ، Workday (NASDAQ: WDAY) ، Monster Beverage و HP همه پس از بسته شدن بازار گزارش می دهند.

 

۵- نشست OPEC + و اوج گرفتن قیمت نفت

قیمت نفت خام سوار بر موج ضعف دلار به بالاترین سطح خود از اوایل ژانویه ۲۰۲۰ رسیده است. احتیاط روزافزون مبنی بر افزایش اخیر قیمت ها، اوپک و روسیه را مجبور به صحبت و بحث در هفته آینده کرد.

نشست OPEC + برای تعیین سهمیه های تولیدی در آوریل قرار است در ۴ مارس برگزار شود.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۵:۰۰ با ۰٫۱٪ افزایش به ۶۳٫۳۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۲٪ افزایش به ۶۶٫۳۰ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.