0

پنج نکته طلایی (Feb-24)

جروم پاول برای روزی دوم به Capitol Hill بازمی گردد، اما هنوز بازار اوراق قرضه را کاملا آرام نکرده است. سهام چین در حالی به افت کرد که هنگ کنگ قصد افزایش مالیات معاملات را دارد. Booking و Nvidia گزارش درآمد خود را ارائه می دهند و دولت ایالات متحده داده های خود را در مورد موجودی نفت این کشور در هفته سرد تگزاس ارائه می دهد.

 

۱- بازگشت پاول به Capitol Hill

بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده نوسان داشت و دلار به دنبال انکار ترس از تورم در بازارهای جهانی، نزولی شد.

رئیس فدرال رزرو در ساعت ۱۸:۳۰ به کاپیتول هیل برمی گردد تا آنچه را که روز سه شنبه به کمیته بانکی سنا گفت به مجلس نمایندگان بگوید، وی گفت: “اقتصاد با اهداف اشتغال و تورم ما فاصله زیادی دارد و ممکن است مدتی طول بکشد تا پیشرفت چشمگیری حاصل شود. ”

این اظهارات باعث اطمینان خاطر بازارها شده بود که بانک فدرال در حال برنامه ریزی برای تعدیل خرید اوراق قرضه خود در سال جاری نیست، اما تا ساعت ۱۵:۰۰، بازده اسکناس خزانه داری ۱۰ ساله که در  ۱٫۳۳٪ قرار داشت به ۱٫۳۷٪ بازگشت و به نظر می رسد برای رسیدن به  ۱٫۴۰ آماده می شود.

 

۲- افزایش سرعت افت سهام چین در حالی که هنگ کنگ قصد افزایش مالیات را دارد

با نگرانی از ارزیابی های بالای آسمان به آسیا ، فروش سهام سهام چین شتاب بیشتری به خود گرفت.

شاخص های سهام سرزمین اصلی بین ۱ تا ۲٫۵ کاهش یافت ، و باعث افزایش خسارات وارده از زمان بازگشت این کشور از تعطیلات یک هفته ای خود برای جشن سال نو شد. افزایش قیمت ورودی برای مواد اولیه مانند مس و فولاد باعث افزایش نگرانی در مورد تورم نیز شده است.

شاخص Hang Seng در هنگ کنگ در پاسخ به اخباری مبنی بر اینکه این شهر قصد دارد حق تمبر معاملات سهام را افزایش دهد ، بیش از ۳ درصد سقوط کرد. این تهدید نقدینگی در بازار هنگ کنگ است و یک قدم دیگر از رژیم نظارتی است که در گذشته آن را به مکانی جذاب تبدیل کرده بود. سهام اپراتور بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ۸٫۸٪ کاهش یافت.

 

۳- ثبات بازار سهام

بازارهای سهام ایالات متحده آماده اند تا پس از یک حرکت ناپایدار در روز سه شنبه، به ثبات برسند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۲۸ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد رشد داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با کمی بالاتر رفت و معاملات آتی Nasdaq نیز ثابت بود.

سهام متمرکز شامل Booking.com خواهد بود که به روزرسانی و چشم انداز سه ماهه آن با توجه به آنچه که در مورد تمایل آمریکایی ها برای پذیرش مجدد سفر می گوید، بررسی می شود. اکنون به نظر می رسد که نقطه ی اوج کرونا گذشته است. انویدیا (NASDAQ: NVDA) با ارائه گزارشی که براساس قدرت پایدار تقاضای گیمرها و استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده مشخص می شود، پس از اتمام این گزارش در راس دید سهامداران است. Lowe’s (NYSE: LOW) و TJX (NYSE: TJX) نیز قرار است گزارشات خود را ارائه دهند.

 

۴- بایدن برنامه های اجرایی در زمینه زنجیره های تأمین را ارائه می کند

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز چهارشنبه با اجرایی شدن تصمیمش برای بازنگری گسترده در زنجیره های تأمین، با هدف کاهش وابستگی ایالات متحده به چین، یک فرمان اجرایی را امضا می کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این بررسی مواد معدنی خاکی کمیاب و سایر ورودی های اصلی تولید، از جمله نیمه هادی ها را تحت پوشش قرار می دهد.

با این حال، این حرکت بر تداوم اساسی سیاست ایالات متحده در قبال چین از زمان روی کار آمدن دولت جدید، علیرغم تغییر لحن از زمان عزیمت دونالد ترامپ، تأکید دارد.

 

۵- نفت

قیمت نفت خام پس از اعلام غافلگیرانه روز سه شنبه مبنی بر افزایش نفت خام و بنزین ایالات متحده، روند صعودی خود را از سر گرفت.

اداره اطلاعات انرژی با توجه بیشتر به چگونگی شمارش تخمین های موسسه نفت آمریکا پس از یک هفته اختلالات عمده در عرضه و تقاضا به دلیل اوج سرما در تگزاس، اطلاعات هفتگی خود را مطابق معمول در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می کند.

API گفت: موجودی های نفت خام هفته گذشته بیش از ۱ میلیون بشکه افزایش یافته بود و انتظارات ۵ میلیون بشکه را نادیده گرفت. موجودی بنزین نیز به جای کاهش ۳ میلیون بشکه ای، همانطور که انتظار می رفت، حدود ۶۶۰۰۰ بشکه افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۷٪ افزایش به ۶۲٫۰۹ دلار رسید، در حالی که برنت با ۰٫۸٪ افزایش در ۶۵٫۰۰ دلار معامله شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.