0

پنج نکته طلایی (Feb-23)

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، دو روز شهادت در کنگره را آغاز می کند. ترس در مورد تورم، بازده ۳۰ ساله اوراق قرضه را به بالاترین سطح افزایش می دهد. Lucid Motors سرانجام با Michael Klein’s SPAC Churchill Capital IV قراردادمی بندد، Bitcoin و Ethereum سقوط کردند. اما استرلینگ و سهام انگلیس پس از صحبت های بوریس جانسون در مورد راهی برای خروج از قرنطینه، افزایش یافت.

 

۱- جروم پاول

در حالی که نگرانی در مورد تورم، باعث فروش شدید اوراق قرضه شده است، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، دو روز شهادت در کنگره در مورد وضعیت اقتصاد را آغاز می کند.

ظاهرا پاول قول داده است که برجسته ترین هفته بازارهای جهانی باشد و به طور واضح نشان می دهد که آیا فدرال رزرو متعهد خواهد بود که اقتصاد را به منظور تسریع و تکمیل بهبود اقتصادی متحول کند یا خیر.

تضمین های مکرر فدرال رزرو مبنی بر عدم حفظ سیاست های خود در سال جاری یکی از عوامل افزایش شدید دارایی ها مانند کالاها و همچنین دارایی های دیگر، از شرط های ضمنی کاهش ارزش دلار بوده است.

 

۲- ارزهای رمزنگاری شده

اولین و مهمترین تاثیر کاهش ارزش دلار، بر ارزهای رمزپایه بوده است. سود حاصل از خریدهای سه ماه گذشته به شدت اصلاح شد.

قیمت بیت کوین یک شبه ۱۳٫۶٪  کاهش یافت و به ۴۷،۴۱۰ دلار رسید. بیت کوین اکنون ۲۰٪ از اوج خود در دو روز قبل سقوط کرده است، اگرچه از ابتدای سال هنوز بیش از دو سوم افزایش دارد.

این فروش در آخر هفته با توییت مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، آغاز شد، وی خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین و اتریوم پس از دوره های اخیر “بسیار بالا” به نظر می رسد. اتریوم با افت ۱۹٫۵ درصدی یک شبه به ۱۴۶۳ دلار رسید.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

سهام فناوری قرار است بازارهای ایالات متحده را برای دومین روز متوالی با یک شروع ضعیف به پایین بکشد، زیرا نگرانی در مورد کاهش سرعت چاپ پول توسط بانک فدرال باعث ایجاد انگیزه برای کسب برخی سودها می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز ۶۰ واحد یا ۰٫۲٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۶٪ افت داشت، اما معاملات آتی Nasdaq 100 با افت ۱٫۵٪ مواجه شد.

از جمله سهام هایی که احتمالاً مورد توجه قرار خواهند گرفت، تسلا و Churchill Capital IV هستند که به طور رسمی شرایط ادغام خود با رقیب تسلا، لوچید موتورز را اعلام کردند. تسلا روز دوشنبه با ظهور اولین رقیب واقعی مستقر در ایالات متحده در بخش وسایل نقلیه الکتریکی لوکس، ۸٫۶٪ از افت داشت.

همچنین Home Depot (NYSE: HD) نیز که اعلام کرد نمی تواند آیا سال ۲۰۲۱ نیز به اندازه سال ۲۰۲۰ قوی خواهد بود یا خیر، سهامش ۱٫۵٪ در معاملات پیش از بازار سقوط کرد و سازنده تجهیزات پزشکی Medtronic (NYSE: MDT) نیز به دلیل گزارش قبل از بازارش مورد توجه است.

 

۴- افزایش نرخ دارایی های انگلیس با صحبت های جانسون برای خروج از قرنطینه

در حالی که نخست وزیر بوریس جانسون  لغو کامل قرنطینه تا جولای را “محتاطانه و برگشت ناپذیر” عنوان کرد، پوند به بالاترین نرخ خود در برابر یورو از سال ۲۰۱۸ رسید.

سهام انگلیس نیز در پاسخ به مصاحبه تلویزیونی جانسون، که اواخر روز دوشنبه انجام شد، افزایش یافت. FTSE 250، یک شاخص میان سرمایه ای است که بر سهام متمرکز در داخل متمرکز است، تقریباً ۱٪ افزایش یافت، در حالی که FTSE 100 نیز از سایر بازارهای اروپا پیشی گرفت.

نشانه های خوش بینی جانسون صبح روز سه شنبه داده های بازار کار را تحت الشعاع قرار داد که نشان می داد بیکاری در ماه دسامبر به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته رسیده است.

 

۵- قیمت نفت و کالاهای اساسی

کالاهای کشاورزی در معاملات با کالاهای صنعتی مطابقت داشتند.

قهوه، جو دوسر، برنج خام و سویای ایالات متحده با اعتماد به افزایش گسترده مصرف انرژی در مس، آلومینیوم و روی عملکرد بهتری داشتند.

در همین حال، معاملات آتی نفت خام از بالاترین رقم ۱۳ ماهه گذشته عقب نشینی کردند. هر بشکه نفت خام برنت با ۶/۹ درصد رشد به ۶۲٫۲۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با رشد ۰٫۸ درصدی به ۶۴٫۸۹ دلار رسید. انستیتوی نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از ذخایر ایالات متحده را در ساعت ۱ بامداد منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.