0

پنج نکته طلایی (Feb-22)

در پی ضعیف شدن دلار و اوراق قرضه طولانی مدت، قیمت های فلزات پایه به بالاترین حد ۱۰ ساله رسیده است. سهام قرار است پایین تر باز شود. بوئینگ برخی از هواپیماهای ۷۷۷  خود را زمین گیر کرد و رالی نفت همچنان ادامه دارد.

 

۱- فلزات سنگین

با توجه به انتظاراتی که از بهبود جهانی می رود، با بازگشت قیمت های فلزات اساسی به بالاترین قیمت های چند ساله، بازار فلزات سنگین جان تازه ای گرفت.

معاملات آتی مس در لندن برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ سقف ۹۰۰۰ دلار در هر تن را شکست و به سطح ۹،۲۳۳ دلار افزایش یافت وهمچنان بالاتر از سطح ۹ هزار دلار باقی مانده است. معاملات آتی سنگ آهن، ماده اصلی در ساخت فولاد، در سنگاپور به بالاترین حد در سه هفته گذشته رسید و اکنون کمتر از ۵ درصد از بالاترین رقم ۱۰ ساله خود در ژانویه گذشته است.

معاملات فلزات نقطه اوج فروش دلار و خزانه داری با عمر طولانی تر است. این روند با چشم انداز بسته محرکه ۱٫۹ تریلیون دلاری ایالات متحده در هفته جاری که برای رای گیری در مجلس نمایندگان آماده می شود، تقویت شد.

 

۲- مقدمه سخنرانی پاول

در  تقویم داده ها این هفته، یک شروع آرام را خواهیم داشت که با بررسی های ذخایر فدرال شیکاگو و دالاس به پایان می رسد.

علاوه بر این، میشل بومن، فرماندار بانک فدرال در ساعت ۲۴:۰۰ صحبت خواهد کرد و مقدمه ای برای جروم پاول خواهد بود که دو روز شهادت وی در کنگره یعنی سه شنبه و چهارشنبه یکی از بزرگترین رویدادهای هفته است.

نظرسنجی در ترکیه و آلمان افزایش سطح اعتماد به نفس در تجارت را نشان داد. نظرسنجی Ifo آلمان، هم از نظر شرایط فعلی و هم از انتظارات تجاری، بیش از پیش بینی ها بود که این امر عمدتا به دلیل قدرت در تولید بود.

 

۳- سهام پایین تر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با افت کمی باز شوند، زیرا احتمال افزایش بازده اوراق قرضه باعث افزایش هزینه های مورد انتظار سرمایه برای شرکت ها می شود، چیزی که باعث کاهش بازده سهام می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۸۳ واحد یا ۰٫۶٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۸٪  و معاملات آتی NASDAQ 1.2٪ افت داشتند.

سهامی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می گیرند شامل Berkshire Hathaway (NYSE: BRKa) و Dish است که هر دو درآمد خود را قبل شروع بازار گزارش می دهند. بخش نفت و گاز با ارائه گزارش های ویلیامز (NYSE: WMB) ، Occidental (NYSE: OXY) و Diamondback (NASDAQ: FANG) به کار خود ادامه می دهد.

 

۴- بوئینگ پس از خرابی موتورهواپیمایش، بوئینگ ۷۷۷ را زمین گیر کرد

سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار خواهد گرفت ، بوئینگ است که از شرکتهای هواپیمایی خواسته است هواپیماهای ۷۷۷ با مدل خاصی از موتور پرات و ویتنی را زمین گیر کنند. یکی از موتورهای پرواز یونایتد ایرلاینز به خارج از دنور در آخر هفته منفجر شد و تکه هایی از آن در مناظق مسکونی افتاد. این حادثه تلفاتی نداشت.

این آخرین مشکل برای این شرکت است که به دنبال سوانح مرگبار، از نهادهای نظارتی مجوز آغاز پروازهای ۷۳۷ MAX هواپیمای خود را پس از دو سال از سر گرفته است.

سهام بوئینگ در معاملات پیش از بازار ۳٫۷٪ افت داشت، در حالی که Raytheon (NYSE: RTN)، مالک شرکت پرات و ویتنی، ۲٫۹٪ افت داشت.

 

۵- ادامه افزایش قیمت نفت

نفت خام هفته را مثبت آغاز کرد. مجتمع انرژی تگزاس که پس از اوج گرفتگن سرما در هفته گذشته که باعث شده بود چاه های تولید، خطوط لوله و پالایشگاه ها تعطیل شوند، به حالت عادی بازگشت  .

در ساعت ۱۵:۰۰ هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۰٫۸٪ افزایش به ۵۹٫۷۲ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۸٪ افزایش به ۶۲٫۶۲ دلار رسید.

داده های CFTC که روز جمعه منتشر شد نشان داد که افزایش قیمت هفته گذشته بدون هیچ گونه حمایتی از طرف بازیگران اصلی اتفاق افتاده است، گره ای که به نظر می رسد باز کردن آن سخت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.