0

پنج نکته طلایی (Feb-18)

قطع برق تگزاس همچنان به تولید نفت در این ایالت و خانوارها ضربه میزند. مطالبات بیکاری و داده‌های بازار مسکن اعلام می شوند و مجلس نمایندگان برای گیم استاپ جلسه برگزار میکند. سهام‌ها پایین‌تر باز می شوند و فیس بوک با استرالیا درگیر حواشی بیشتری شده است.

 

۱- نفت کمی پایین آمد، اما تگزاس هنوز منجمد است

قیمت نفت خام از بالاترین سطح ۱۳ ماهه کمی پایین آمد، در حالی که شرایط تگزاس در حدود ۴۰٪ از تولید نفت ایالات متحده را تعطیل نگه داشت.

با توجه از موجودی هایی که هنوز بالاتر از میانگین تاریخی نیستند، هنوز می توان خاموشی ها را تا حد زیادی جبران کرد، اگرچه این موجودی ها در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است. اطلاعات موسسه نفت آمریکا از موجودی ۵٫۸ میلیون بشکه‌ای نفت خام آمریکا در هفته‌ی گذشته خبر داد که بسیار بیشتر از ۲٫۱ میلیون بشکه‌ی پیش بینی شده است. داده های موجودی دولت در ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

اپراتور شبکه ERCoT میگوید که خاموشی‌ها احتمالاً تا پایان امروز نیز ادامه خواهد داشت. این خاموشی‌ها نه تنها میادین نفت و گاز و خطوط لوله ایالت، بلکه همچنین پالایشگاه‌های فرآوری نفت خام این ایالت را تحت تأثیر قرار داده است.

 

۲- جلسه‌ی گیم استاپ

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده امروز شهادت رئیسان Robinhood ، Citadel ، Melvin Capital و Reddit را میشنود، زیرا مقامات در تلاشند به آنچه باعث رشد شدید GameStop ، AMC Entertainment و سایر سهام‌ها شد برسند.

این کمیته به دنبال نشانه‌هایی از دستکاری در بازار تعداد اندکی سهام است که ظاهراً توسط کاربران Reddit، در بخش r / wallstreetbets انجام شده است.

یکی از کسانی که شهادت میدهد کیت گیل است که در بین کاربران Reddit به Roaring Kitty معروف است. گیل مضمون دعوای قضایی طبق ادعای کلاهبرداری در اوراق بهادار بود که روز چهارشنبه تشکیل شد. بلومبرگ گزارش داد که این شکایت توسط شرکتHagens Berman Sobol Shapiro به نمایندگی از Christian Iovin از ایالت واشنگتن و افراد مشابه انجام شده است.

 

۳- سهام پایین تر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با افت کمتری مواجه شوند.

در ساعت ۱۵:۰۵، معاملات آتی داو جونز ۸۴ واحد یا ۰٫۳٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۴٪  و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۸٪ افت داشت.

پس از آنکه برکشایر سرمایه‌ی خود را از اپل خارج کرد، اکنون نگرانی در نزدک در مورد خروج سرمایه گذاران از سهام‌های گران به سمت سهام‌های ارزش دار است.

پس از اجرایی شدن قانون جدید استرالیا که فیس بوک را مجبور به پرداخت به ناشران میکند، سهام دیگری که امروز مورد توجه قرار می گیرد، فیس بوک خواهد بود.

والمارت گزارش درآمد خود را اعلام کرد که از انتظارات نیز پایین‌تر بود. او سود هر سهم را ۱.۳۹ دلار اعلام کرد، در حالی که سود ۱.۵۱ دلاری برای آن پیش بینی شده بود.

 

۴- گزارش ادعای بیکاری و مسکن

بازار کار ایالات متحده بررسی هفتگی خود را انجام میدهد. اکثر تحلیلگران کاهش مجدد تعداد مطالبات اولیه بیکاری را پیش بینی کرده‌اند. مجموع ۷۶۵,۰۰۰ پیش بینی شده کمترین میزان در دو ماهه گذشته است.

علاوه بر این، داده های مسکن و مجوز ساخت در ژانویه نیز ارائه می شود که در ساعت ۱۷:۰۰ همراه با نظرسنجی ماهانه تجارت فدرال رزرو فیلادلفیا اعلام می شوند.

این ارقام یک روز پس از داده های خرده فروشی که بیش از حد انتظار برای ژانویه اعلام می شود به  بازار را نسبت به قدرت تقاضای مصرف کننده اطمینان می دهد ارائه می شوند.

رئیس فدرال آتلانتا، رافائل بوستیک قرار است ساعت ۱۸:۳۰ سخنرانی کند.

 

۵- روند تحویل هواپیماهای ایرباس و کناره گیری اعضای هیئت مدیره بوئینگ

ایرباس گفت پس از افت بی سابقه در سال ۲۰۲۰ انتظار دارد امسال روند تحویل هواپیما ثابت بماند.

درآمد غول هوافضای اروپا در سال گذشته ۳۰٪ کاهش یافت و به زیان عملیاتی ۵۱۰ میلیون یورویی (۶۱۲ میلیون دلار) رسید.

رقیب بزرگ ایرباس بوئینگ به دلیل مشکلات خاص شرکت با برنامه ۷۳۷ MAX ضررهای بسیار بیشتری متحمل شده بود. بوئینگ روز چهارشنبه گفت که سوزان شواب و آرتور کالینز از هیئت مدیره کناره گیری می کنند.

در جای دیگر ، Air France-KLM اعلام کرد که انتظار دارد حمایت بیشتری از دولت پس از کاهش خالص بیش از ۷ میلیارد یورو در سال گذشته انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.