0

پنج نکته طلایی (Feb-16)

با بازگشایی بازار ایالات متحده بعد از روز رئیس جمهور، اشتیاق به ریس افزایش یافته است، بیت کوین، سهام‌ها و فلزات افزایش یافته‌اند‌، CVS و AIG گزارش درآمد خود را اعلام میکنند و همان سرمایی که باعث تعطیلی بخش انرژی ایالات متحده شد، حال باعث تاخیر در گزارشات شده است.

 

۱- سرمای شدید قطب شمال و تاثیرات آن بر منابع انرژی

کاهش شدید هوای قطب شمال که به ایالات متحده رسیده است، در اپراتور شبکه‌ی تگزاس شده بود، همچنان در حال ضربه زدن به بخش انرژی است.
روز دوشنبه سرمای شدید مجبور به تعطیلی در سراسر تگزاس شد، هم در بالادست مزارع در منطقه پرمین و هم در پایین دست در بسیاری از بزرگترین پالایشگاههای ایالت. اپراتورهای خط لوله Enbridge (NYSE: ENB) و Kinder Morgan (NYSE: KMI) نیز هر دو محدودیت هایی در حمل و نقل را گزارش کردند.
قیمت نفت در حال حاضر از بالاترین سطح خود برخوردار است. در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده ۰٫۵٪ افزایش یافت و به ۵۹٫۸۰ دلار در هر بشکه رسید. اما هنوز بیش از یک دلار با بالاترین قیمت ۱۳ ماه گذشته اش ه روز دوشنبه به آن دست یافته بود فاصله داشت. معاملات آتی برنت با افت ۰٫۳ درصدی به ۶۳٫۱۳ دلار رسید در حالیکه معاملات آتی گاز طبیعی نیز در بالاترین سطح سه ماهه یعنی ۳٫۰۸ دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس به خوبی پشتیبانی می شد.

 

۲- روند قوی در فلزات

با توجه به انتظارات تقاضای جهانی قیمت فلزات روند قوی خود را افزایش دادند. پلاتین به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۴ و مس نیز به بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۲ رسید.

اگرچه تحلیلگران هشدار میدهند که تقاضا در چین بسیار محدود است و روند تحرک الکتریکی که به فلزات صنعتی کمک میکند عواقب منفی طولانی مدتی بر نفت ، زغال سنگ و کالاهای کشاورزی مورد استفاده در سوخت های زیستی دارد، اما برای کالا‌ها احتمال یک چرخه‌ی بزرگ پیش بینی میشود.

احتمال این چرخه به دلیل گزارشات سود عالی BHP Billiton و Glencore افزایش یافت. BHP برای سه ماهه‌ی اول سال مالی بیش از ۵ میلیارد سود پرداخت خواهد کرد.

 

۳- سهام‌ها بالاتر باز میشوند

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده پس از تعطیلات روز رئیس جمهور به طور واضح بالاتر باز شوند.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی داو جونز ۱۸۵ واحد یا ۰.۶٪ رشد کرده بود، S&P500 و نزدک نیز ۰.۵٪ افزایش یافته بودند.

شرکت‌های CVS، Zoetic و Ecolab امروز گزارش درآمد خود را اعلام میکنند، اما Occidental Petroleum به دلیل مشکلاتی که سرما ایجاد کرده است در آینده گزارش خواهد داد.

 

۴- بیت کوین با ضعف دلار به رکورد جدیدی دست یافت

قیمت بیت کوین در میان حدس و گمانهای مداوم مبنی بر اینکه مدیران دارایی جهان به طور فزاینده کسری از دارایی های گسترده خود را تحت مدیریت به ارزهای رمزپایه اختصاص می دهند، طی یک شب به بالاترین رکورد جدیدش ۴۹٫۹۵۱ دلار رسید.

این حرکت با ضعف تازه دلار همراه بود که عوامل دوگانه سیاست‌های پولی و مالی همچنان آن را تحت فشار قرار میدهند. بازده‌ی ۱۰ ساله‌ی خزانه داری ایالات متحده به ۱٫۲۴٪ افزایش یافت و به بالاترین سطح ۱۲ ماه رسید و بازده ۳۰ ساله به بالای ۲٪ رسید. اختلاف بین بازده ۲ و ۱۰ ساله، با بیش از ۱۰۹ واحد پایه، اکنون بیشترین میزان از سال ۲۰۱۷ است.

در همین حال شاخص دلار آمریکا به کف سه هفته‌ای خود در ۹۰.۱۰ رسیده است.

 

۵- رونمایی گلدمن ساکس از محصول جدیدش

امروز گلدمن ساکس از محصول جدید خود، Marcus Invest که به محصول بانکداری مصرف کننده‌ی Marcus آن اضافه خواهد شد، رونمایی خواهد کرد.

برخلاف کارگزاران آنلاین مانند Robinhood و Webull که در دو سال گذشته ظهور کرده‌اند، مشاور روبو گلدمن به مشتریان اجازه خرید و فروش سهام را نمیدهد و برای مشارکت کاربر و تورم جریان سفارش ایجاد نشده است و در عوض بر روی ساخت پورتفوی متنوع تمرکز خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.