0

پنج نکته طلایی (Feb-15)

بیت کوین در میان گزارش های جدید مبنی بر دارا بودن جریان اصلی و ادامه ضعف دلار، به ۵۰ هزار دلار نزدیک می شود. اپل و نیسان برای همکاری به توافق نرسیدند. تبرئه دونالد ترامپ، نشانی از عجله جو بایدن برای انجام لایحه محرک خود است. سهام در حال افزایش است و قیمت نفت نیز بالاتر رفت.

 

۱- بیت کوین با سقوط دلار به ۵۰ هزار دلار نزدیک می شود

قیمت بیت کوین پس از  تحولی جدید که این روایت را تأیید می کند که ارز رمزپایه “جریان اصلی” دارد، آخر هفته نزدیک به ۵۰۰۰۰ دلار بود.

کانادا اولین صندوق معاملات بورس خود را برای بیت کوین تصویب کرد و قابلیت دسترسی آن به سرمایه گذاران خرد را گسترش  بیشتری داد، در حالی که بلومبرگ گزارش داد که Counterpoint Global ، واحدی از مدیریت سرمایه گذاری مورگان استنلی (NYSE: MS) ، اولین سرمایه گذاری در این کلاس دارایی را در نظر گرفته است.

این اخبار کمتر از یک هفته بعد اعلام تسلا (NASDAQ: TSLA) از تصیص ۱٫۵ میلیارد دلار از ذخایر مالی خود به بیت کوین به عنوان اقدامی متنوع، به گوش می رسد. این ها بخشی از روند پیشبینی ها براساس افت دلار به دلیل سست بودن سیاست های پولی و مالی ایالات متحده است. شاخص دلار روز دوشنبه در اروپا کمترین نرخ سه هفته اش را تجربه کرد، در حالی که بازده پولی  ۱۰ ساله خزانه داری به ۱٫۲۱٪ افزایش یافت که بالاترین میزان در یک سال گذشته است.

 

۲-  فشار استرالیا بر فیس بوک (NASDAQ: FB) و گوگل (NASDAQ: GOOGL)

قانونی مبنی بر اینکه که غول های شبکه های اجتماعی را مجبور می کند به ناشران بابت اخباری که می دهند پول بپردازند، واقعیت بود.

جاش فریدنبرگ، خزانه دار استرالیایی به ABC گفت: این کشور طی آخر هفته، گفتگوهای نزدیکی در مورد ” برخی معاملات تجاری بسیار مهم” با مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ و سوندار پیچای مدیر عامل گوگل داشته است.

موسسات رسانه ای و دولت های سراسر جهان با اشتیاق این قانون را دنبال می کنند. گوگل تهدید کرده بود که اگر این قانون تصویب شود، موتور جستجوی خود در استرالیا را خاموش خواهد کرد. مشخص نیست که آیا مذاکرات آخر هفته منجر به این اتفاق می شود یا خیر.

 

۳- پس از تبرئه ترامپ سهام بالاتر می رود

معاملات آتی سهام ایالات متحده روز دوشنبه بالاتر رفت و بازارهای نقدی به دلیل تعطیلات روز رئیس جمهور تا سه شنبه بسته هستند.

تبرئه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق در روز شنبه، منعکس کننده تمایل رئیس جمهور جو بایدن برای اولویت دادن به برنامه های مخارج خود بود تا انتقام سیاسی از رقیب سابقش. به همین ترتیب، این بسته ۱٫۹ تریلیون دلاری نشان می دهد که سریعتر و بدون اتلاف وقت از طریق کنگره عبور می کند.

در خارج از آمریکا، بازارهای چین برای تعطیلات سال نو بسته بود، در حالی که ژاپن پس از گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم، مجدداً بالاتر از حد انتظار باز شد.

سهام ایتالیا پس از انتخاب نخست وزیر جدید ماریو دراگی برای دولت جدید وحدت ملی خود، عملکرد بهتری در اروپا داشت.

 

۴- نیسان (OTC: NSANY) شرایط اپل (NASDAQ: AAPL) را رد می کند

نیسان آخرین خودروساز شد که با اهداف بلند اپل در بخش تحرک ارتباط دارد.

به گزارش فایننشال تایمز اپل چند ماه پیش با هدف مشارکت در پروژه مخفیانه خود برای خودروهای الکتریکی بدون راننده، به غول ژاپنی مراجعه کرده است. با این حال، این نشریه گزارش داد که گفتگوها، به هم خورده است.

سهام نیسان ۲٫۸٪ کاهش را تجربه کرد. در حالی که سهام شرکت مگنا، که با اپل نیز ارتباط برقرار کرده است ، ۳٫۵٪ رشد کرد.

 

۵- افزایش قیمت نفت

تاثیر هوای قطب شمال در سراسر ایالات متحده قیمت نفت را به بالاترین قیمت در ۱۳ ماه گذشته رساند. علاوه بر افزایش تقاضا برای نفت، این جبهه هوا منجر به این شده است که اپراتور شبکه برق تگزاس ERCOT مجبور شود خاموشی هایی را در ایالتی اعمال کند که بیشترین میزان تولید نفت و گاز کشور را تشکیل می دهد. این حادثه احتمالاً جنجال تازه ای در مورد ساخت سریع منابع تجدیدپذیر انرژی ایجاد می کند، تولیدی که هنوز نتوانسته همگام با تقاضا باشد.

در ساعت ۱۵:۳۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲٫۱٪ افزایش به ۶۰٫۷۲ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفتBrent  با ۱٫۵٪ افزایش به ۶۳٫۳۷ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.