0

پنج نکته طلایی (Feb-10)

دموکرات های مجلس نمایندگان تأیید کردند که برنامه های محرک بزرگ انجام می شود، سنا به ادامه دادن دادگاه دونالد ترامپ رای می دهد، داده های تورم در ایالات متحده و چین زیر ذره بین است و با کاهش بیشتر ذخایر جهانی، نفت همچنان رو به افزایش است.

 

۱- جزئیات جدیدی از محرک

قانون گذاران دموکرات جزئیات بیشتری از اقدامات برنامه ریزی شده برای بسته محرک را منتشر کردند، از جمله مقرراتی که ۴۰۰ دلار در هفته مزایای بیکاری را تا پایان ماه آگوست تمدید می کند و آستانه درآمد برای بررسی محرک ها را در سطح قبلی باقی می گذارد.

در صورت تصویب این برنامه ها، گام بزرگی در جهت بسته تسویه حساب ۱٫۹ تریلیون دلاری دولت جدید با تمام تأثیرات برجسته آن بر تقاضای داخلی و انتشار اوراق خزانه داری ایالات متحده است.

این خبر در حالی منتشر شد که مجلس سنا قانونی بودن دادگاه استیضاح دوم دونالد ترامپ را تصویب کرد و یک ششمین سناتورهای حزب جمهوری خواه برای لغو دادگاه رأی دادند.

 

۲- پاول بعد از داده های CPI صحبت کند

اطلاعات قیمت مصرف کننده در ایالات متحده برای ژانویه در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود. اگرچه این گزارش مهمترین معیار تورم برای فدرال رزرو نیست، اما زمینه سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را تشکیل می دهند.

اطلاعات قیمتی منتشر شده در چین نشان داد که تورم مصرف کننده در ژانویه تضعیف شده است زیرا مناطق مختلف قرنطینه شده اند و حاوی شیوع ویروس Covid-19 هستند. نرخ تورم به زیر صفر کاهش یافت و به -۰٫۳ درصد رسید و اگر به دلیل قیمت های نسبتاً بالای مواد غذایی نبود، نرخ تورم کمتر بود. در همین حال، تورم قیمت تولیدکننده برای اولین بار از زمان شیوع همه گیر، نسبت به سال گذشته مثبت شد.

علاوه بر سخنرانی پاول، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس نیز سخنرانی را در خانه عمارت لندن در ساعت ۲۰:۳۰ انجام خواهد داد.

 

۳- سهام قرار است بعد از به روزرسانی Lyft بالاتر باز شوند

بازار سهام ایالات متحده قرار است پس از افت کمی در روز سه شنبه، به روال قبلی خود  بازمی گردد. با پیشرفت بسته محرک و احتمال سیاست پولی آسان از سوی فدرال رزرو، هنوز فضایی خوب برای دارایی های خطرناک فراهم می کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز ۱۰۸ واحد یا ۰٫۳٪ صعود کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۴٪ و معاملات آتی Nasdaq 0.4٪ رشد داشتند.

سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد شامل Lyft و Uber (NYSE: UBER) است. Lyft که پس از پایان بازار در روز سه شنبه اعلام کرد که در سال جاری سود خوبی کسب می کند در معاملات پیش از بازار در بالاترین سطح خود از زمان کرونا، ۱۳ درصد رشد کرده است. چشم انداز صعودی Lyft همچنین به سهام Uber کمک کرد تا در بازار اول به بالاترین حد خود برسد. اوبر پس از بسته شدن بازار در روز چهارشنبه گزارش می دهد.

 

۴- تویوتا خوشحال است

تویوتا سود خود را برای سال تا مارس افزایش داد، که منعکس کننده بازگشت سریعتر از حد انتظار برای سودآورترین خودروساز جهان است.

این شرکت روز چهارشنبه گفت که اکنون انتظار دارد در سال مالی حدود ۲۵۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند که این میزان نسبت به قبل بیشتر است، اما تخمین می زند که درآمد آن بیش از ۵۰ درصد باشد و به ۱۹ میلیارد دلار برسد.

این ارقام نوعی الگو برای جنرال موتورز است که قرار است قبل از شروع بازار گزارش دهد. سایر گزارش هایی که در روز چهارشنبه منتشر می شود شامل کوکا کولا، CME (NASDAQ: CME) و Under Armour (NYSE: UA) است. در اروپا ، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان Maersk اعلام کرد که انتظار می رود سود در سه ماهه اول به اوج خود برسد ، زیرا روند جهانی ذخیره سازی پس از همه گیری کرونا روند خوبی را در پیش می گیرد.

 

۵- با كاهش ذخایر نفتی، نفت به بالاترین قیمت در ۱۳ ماه اخیر رسید

پس از آنكه موسسه نفت آمریكا در هفته گذشته افت غافلگیركننده و بزرگ موجودی نفت خام آمریكا را اعلام كرد، قیمت نفت خام به بالاترین سطح ۱۳ ماهه خود رسید. این ارقام ممکن است در ساعت ۱۹:۰۰ تأیید شود، زمانی که اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده گزارش خود را منتشر می کند.

شبکه های خبری اعلام کردند که سهام تأسیسات مهم فجیره در عربستان سعودی نیز هفته گذشته به پایین ترین سطح دو ماهه سقوط کرد. در همین حال، Royal Dutch Shell (LON: RDSa) پیش بینی های خود را در مورد تقاضای جهانی نفت به روز کرد و خاطرنشان کرد که ممکن است تا سال ۲۰۳۷ به اوج نرسد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶ دلار و ۶ سنت، ۰٫۶٪ افزایش یافت و به ۵۸٫۶۷ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۰٫۵٪ افزایش به ۶۱٫۵۱ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.