0

پنج نکته طلایی (Feb-09)

بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده پس از آخرین مداخله ایلان ماسک، رکورد جدیدی را ثبت کردند، سنا آماده محاکمه دونالد ترامپ برای دومین بار می شود، یک تیم از WHO نظریه ی یک حادثه آزمایشگاهی را به عنوان منبع بیماری همه گیر Covid-19 رد می کند و نفت در ۶۰ دلار ثابت ماند.

 

۱- بیت کوین به ۴۸ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین پس از اعلام تسلا مبنی بر خرید بیتکون به میزان  ۱٫۵ میلیارد دلار از داراییش  به عنوان یک اقدام متنوع، قیمت این ارز رمزنگاری شده را در جهت جریان اصلیش، به ۴۸۲۷۷ دلار افزایش داد.

در ساعت ۱۵:۱۵، بیت کوین در روز ۱۸ درصد رشد داشت و ۴۶۴۸۸ دلار بود.

پاول دونووان، اقتصاددان ارشد مدیریت ثروت جهانی UBS، اظهار داشت: نوسانات ناشی از اخبار مسلماً این ایده را به وجود نمی آورد که این ارزش واقعی  بیت کوین است و می توان آن را ذخیره کرد، بلکه به این معناست که با هوس یک شخص قیمت آن می تواند بسیار تغییر کند.

این خبر باعث افزایش گسترده ارزهای رمزنگاری شده است و Ethereum ، Litecoin و DogeCoin رشد زیادی کردند.

 

۲- دادگاه استیضاح ترامپ

پس از اینکه سناتورهای جمهوری خواه ظاهراً نظم حزب را حفظ کردند، سنا دومین دادگاه استیضاح دونالد ترامپ را آغاز می کند. اما خطر محکومیت رئیس جمهور سابق بسیار کم است. دادگاه برای محکومیت ترامپ، به حمایت ۱۶ سناتور حزب جمهوری خواه نیاز دارد.

پس از اختلاف نظر در مورد موضوع  ترامپ (یا عدم وجود آن) در تحریک شورش به پایتخت در ماه گذشته، حزب دموکرات اتحاد خود را با جمع آوری استدلال هایی مبنی بر غیرقانونی بودن پرونده حفظ کرده است.

به همین ترتیب، دلالت اصلی در بازارها این است که انجام دادگاه تا چه اندازه به رویکرد دو جانبه در سیاست برای دو سال آینده کمک می کند یا مانع آن می شود.

 

۳- سهام کمی پایین تر باز می شود

بعد از ثبت رکورد جدید در روز دوشنبه، بازارهای سهام ایالات متحده قرار است روز سه شنبه با کمی افت باز شود.

تا ساعت ۱۵:۱۵، معاملات آتی داو جونز ۵۰ واحد یا ۰٫۲٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و معاملات آتی NASDAQ هر دو ۰٫۱٪ افت داشتند.

دوباره یک روز آرام برای داده های اقتصادی است. اما تقویم گزارش درآمدها سنگین است، گزارشات قبل از باز شدن بازار شامل Fidelity National Info (NYSE: FIS) ، S&P Global (NYSE: SPGI) و Du Pont de Nemours ، Fox Corp ، Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) و Coty (NYSE: COTY) است.

 

پس از بسته شدن بازار نیز، Cisco (NASDAQ: CSCO) ، Fiserv (NASDAQ: FISV) و Twitter گزارش درامد خود را ارائه می کنند.

 

۴- WHO نظریه مقصر بودن آزمایشگاه ووهان را رد می کند

یک تیم سازمان بهداشت جهانی در چین که در حال بررسی منشا ویروس Covid-19 هستند اعلام کرد که بسیار بعید است منشا آن از آزمایشگاه باشد و به احتمال زیاد از یک میزبان حیوان بوده است.

پیتر بن امبارک، دانشمند ایمنی مواد غذایی در WHO ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “یافته های اولیه ما نشان می دهد که معرفی از طریق یک گونه میزبان واسطه، محتمل ترین مسیر است و نیاز به مطالعات بیشتری دارد.”

این نظرات بر خلاف این نظریه است که Covid-19 از موسسه ویروس شناسی در ووهان، شهری که سال گذشته اولین شیوع عمده در آن رخ داده است، سرچشمه گرفته است.

مبهم بودن نتایج تحقیقات بیشتر از واشنگتن و متحدانش مورد رضایت پکن قرار بود، اما این تحقیقات با حمایت سازمان ملل از همان ابتدا تأکید کرده بود که وظیفه او تعیین مقصر نیست.

 

۵- قیمت نفت ثابت ماند

قیمت نفت خام پس از رسیدن به بالاترین نرخ ۱۳ ماهه، از نفس افتاد و متوقف شد.

در ساعت ۱۵:۱۵، معاملات آتی Brent با ۰٫۲٪ کاهش به ۶۰٫۵۹ دلار در هر بشکه رسید در حالی که معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۱٪ کاهش به ۵۷٫۹۲ دلار در هر بشکه رسید.

محدودیت ساختاری در بازار فیزیکی ناشی از بسته نگه داشتن عرضه توسط اوپک و سایر تولیدکنندگان عمده به طور موقت و با اعتصاب در لیبی که باعث کاهش توان تولید در تأسیسات صادراتی آن شده است، بدتر شده است.

موسسه نفت آمریكا، طبق معمول به روزرسانی هفتگی خود را در مورد موجودی نفت آمریکا در ساعت ۰۱:۰۰ منتشر خواهد كرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.