0

پنج نکته طلایی (Feb-05)

مجلس سنا لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری رئیس جمهور جو بایدن تصویب می شود. لیست حقوق و دستمزد بخش غیر کشاورزی ارائه می شود، Kuaishou Technology  به بزرگترین عرضه اولیه تبدیل شد و نفت به ۶۰ دلار در هر بشکه رسید.

 

۱- پیگیری سریع محرک توسط مجلس سنا

سنای آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که بر طبق آن، طرح محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری رئیس جمهور جو بایدن بدون حمایت جمهوری خواهان تصویب شود، چیزی که سرعت پیشرفت این بسته در قانون را افزایش می دهد.

سنا پس از یک جلسه که با مخالفت جدی سناتورهای جمهوری خواه با مفاد مختلف این لایحه روبرو شد، در نهایت در ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران رای گیری را تمام کرد.

بایدن صبح جمعه (به وقت آمریکا) با مجلس نمایندگان دیدار خواهد کرد. بسته محرک یکی از بزرگترین عوامل حمایت کننده از بازارها در سال جاری بوده است.

 

۲-  گزارشات مشاغل

دولت ایالات متحده گزارش ماهانه بازار کار خود را در ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت ایران منتشر میکند‌.

پیش بینی‌های انجام شده در ابتدای هفته حاکی از افزایش ۵۰،۰۰۰ شغل غیر کشاورزی در ماه تا اواسط ژانویه است، اما گزارش حقوق و دستمزد بخش خصوصی ADP که سود ۱۷۴،۰۰۰ را نشان میدهد و گزارشات مطالبات بیکاری هفتگی نشان میدهند که بازار کار تا حدودی سریعتر از حد انتظار در حال بهبود است. پیش بینی میشود نرخ بیکاری در ۶٫۷ درصد باقی بماند.

در چند ساعت گذشته، نشانه‌های مختلفی از سایر اقتصادهای بزرگ ارائه شد. سفارشات کارخانه‌های آلمان در ماه دسامبر ۱٫۹٪ کاهش یافت که بیش از حد انتظار بود، در حالی که بانک مرکزی استرالیا به لطف جهش شدید تقاضای چین برای کالاهای خود، از بهبود گفت‌.

 

۳- سهام‌ بالاتر باز میشوند

روز گذشته پس از داده‌های مثبت بازار کار و پیشرفت بسته‌ی حمایتی سهام‌های ایالات متحده به اوج خود رسیدند. امروز نیز بازار سهام به صعود خود ادامه می دهد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۴۵ واحد یا ۰.۵٪ رشد کرد، S&P500  نیز همین اندازه افزایش یافت و نزدک هم شاهد رشد ۰.۳ درصدی بود.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار میگیرند شامل Peloton Interactive است که پس از هشدار در مورد تلاش برای تأمین تقاضا برای دوچرخه‌های ورزشی خود در پیش گشایش بازار ۶٫۸٪ سقوط کرد و Ford Motor که گفت از وانت F-150 بیشتر تولید خواهد کرد، ۰.۶٪ رشد کرد.

گیم استاپ که روز گذشته ۴۲ درصد افت کرده بود در پیش گشایش بازار ۷.۴ درصد افزایش یافته بود و AMC Entertainment نیز ۴‌.۱ درصد رشد کرده بود.

 

۴- عرضه اولیه Kuaishou

شرکت Kuaishou چین که پس از ByteDance محبوب ترین سرویس فیلم کوتاه در چین را اداره میکند، در آغاز کار خود در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ۵٫۴ میلیارد دلاری ۱۹۴٪ افزایش یافت.

عرضه اولیه آن پس از Uber به بزرگترین عرضه اولیه تبدیل شد‌.

این شرکت با پشتیبانی Tencent توسط کارمند سابق گوگل Su Hua و یک شریک در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و از ماه نوامبر به طور متوسط ​​۲۶۴ میلیون کاربر فعال روزانه را در برنامه‌ی Kuaishou ثبت کرد.

 

۵- نفت نزدیک ۶۰ دلار

اطمینان به بهبود اقتصاد جهانی با کاهش ذخایر جهانی همراه شد و باعث رسیدن قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار رسید.

تا ساعت ۳:۱۰ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی برنت با رشد ۰.۸ درصدی به ۵۹.۴۵ دلار در هر بشکه رسیده بود، معاملات آتی نفت خام آمریکا نیز ۱٪ افزایش یافته و به ۵۶.۷۸ دلار رسیده بود.

داده‌های Baker Hughes در مورد سکوهای فعال نفتی ایالات متحده طبق معمول هفته بعد به همراه ارقام کمیسیون معاملات آتی کالاها درباره موقعیت‌های احتکاری خالص در کالاهای خام و سایر کالاها ارائه میشود. جالب ترین داده‌ها غیر از نفت ممکن است مربوط به نقره باشد که هفته را با رشد ۱٫۷٪ و در ۲۶٫۶۸ دلار به پایان میرساند‌.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.