0

پنج نکته طلایی (Feb-04)

تنظیم کنندگان مالی ایالات متحده ممکن است برای بحث در مورد هیجانات سهام خرده فروشی روزهای اخیر ملاقات کنند، سیل درآمد با Merck و BMS شروع می شود و با Peloton و Ford پایان می یابد، ادعاهای بیکاری هفتگی در موعد مقرر اعلام می شود و با توجه به چشم انداز روشن تر برای ایالات متحده اقتصاد دلار به بالاترین سطح دو ماهه می رسد.

 

۱- ملاقات یلن با ناظران برای صحبت در موردهیجانات تجارت

وزیر خزانه داری جانت یلن ممکن است با تنظیم کنندگان مالی ایالات متحده ملاقات کند تا در مورد پیامدهای تجارت هیجانی در تعدادی از سهم ها طی چند هفته گذشته گفتکو کند.

به گزارش رویترز، در این جلسه که روز سه شنبه  تصمیم به برگزاری آن گرفته شد، روسای کمیسیون بورس و اوراق بهادار، فدرال رزرو، فدرال رزرو نیویورک و کمیسیون معاملات آتی کالاها حضور خواهند داشت. هنوز دقیقاً زمان شروع جلسه مشخص نیست.

این جلسه پس از خسارات سنگین در سهم هایی مانند GameStop (NYSE: GME) و AMC Entertainment (NYSE: AMC) برگزار می شود که بیش از ۵۰٪ نسبت به بالاترین قیمت هفته گذشته افت داشته است.

یلن با توجه به پذیرش ۷۰۰۰۰۰ دلار هزینه سخنرانی Citadel در گذشته، برای ریاست جلسه درخواست و مجوز دریافت كرده است. Citadel یکی از صندوق های تامینی است که در قلب نبرد بین معامله گران خرده فروشی و صندوق های حفاظتی وال استریت است و با تجارت آنلاین Robinhood که سفارشات خود را از طریق Citadel هدایت می کند، رابطه تجاری گسترده ای دارد.

 

۲- دلار  به بالاترین سطح دو ماهه رسیده است

دلار به بالاترین سطح در دو ماه گذشته رسید زیرا چشم انداز روشن اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش بازده اوراق قرضه شد.

دلار بیشترین رشد را در برابر یورو بدست آورد که با توجه به تصور اینکه واکسن های دو منطقه و میزان قرنطینه آنها هر دو نشان دهنده عملکرد بهتر ایالات متحده در چند ماه آینده است، به زیر ۱٫۲۰ دلار رسید.

دلار در برابر استرلینگ نیز بالاتر بود، که قبل از جلسه کمیته سیاست پولی بانک انگلیس، سود را کاهش داد. انتظار نمی رفت که BoE سیاستش را تغییر دهد، به این معنی که تمرکز اصلی بازار بر روی آنچه MPC در مورد احتمال نرخ بهره منفی در سال جاری می گوید، خواهد بود.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود، نگاه ها به گزارش نرخ بیکاری

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است در آغاز کار قبل از دیدار یلن با تنظیم کننده ها، روند صعودی بیشتری داشته باشند و تمرکز اولیه احتمالاً بر روی آمار مربوط به مطالبات بیکاری در ساعت  ۱۷:۰۰ خواهد بود.

این اعداد و ارقام لحظه به لحظه در بازار کار نسبت به گزارش استخدام بخش خصوصی ADP در ژانویه که فقط تا اواسط ماه ادامه دارد، یک عکس لحظه ای از بازار هستند. تحلیلگران انتظار دارند ادعاهای بیکاری اولیه به ۸۳۰،۰۰۰ کاهش یابد که کمترین میزان در یک ماه گذشته خواهد بود. گزارش سفارش کالاهای بادوام برای دسامبر و داده های مربوط به هزینه های کارگری و بهره وری واحد نیز اعلام می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۵، معاملات آتی داو جونز ۲۹ واحد یا ۰٫۱ درصد رشد داشتند، معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq نیز با همین میزان افزایش داشتند.

 

۴- سیل ارنینگ ها، کوالکام ناامید کننده

امروز  یک روز سنگین دیگر برای گزارش درآمد شرکت ها است. Merck  و Bristol Myers-Squibb به همراه Beckton Dickinson و Amerisource Bergen ، Cigna (NYSE: CI) ، Air Products (NYSE: APD) و Tapestry  و Ralph Lauren  گزارش درآمد خود را اعلام می کنند.

شرکت هایی که پس از بسته شدن باز گزارش می دهند نیز زیاد هستند، T-Mobile ، Gilead (NASDAQ: GILD) ، Ford Motor (NYSE: F) ، Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI) و Peloton Interactive (NASDAQ: PTON) از این دسته هستند.

PayPal و Qualcomm گزارش های کاملاً متفاوتی را اواخر روز چهارشنبه ارائه کردند. به طوری که سازنده تراشه پس از از دست دادن انتظارات درآمد، ۶٫۷٪ افت قیمت داشت و شرکت های پرداخت پیپال بیش از ۵٪ در بازار پیش فروش رشد داشتند.

 

۵- رشد قیمت نفت پس از نشست اوپک

در پی نشست اوپک، قیمت های نفت اوج های جدید را به خود دید.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۵:۱۰ با ۰٫۸٪ افزایش به ۵۶٫۸۳ دلار در هر بشکه رسید در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۳٪ افزایش به ۵۸٫۸۴ دلار رسید.

Royal Dutch Shell (LON: RDSa) ضرر سنگین برای سال و افزایش بیشتر در سه ماهه چهارم را گزارش کرد. این شرکت همچنین در حال نزدیک شدن به نقطه ای است که بدهی  خالص آن به اندازه کافی پایین است تا سیاست جدیدی را در مورد بازده سهامداران ایجاد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.