0

پنج نکته طلایی (Feb-02)

جنجال بر سر سهام‌ها و نقره کاهش یافته است، رابینهود ۲‌.۴ میلیارد دلار دیگر از سهامداران برای تأمین اعتبار وثیقه‌های خود جمع کرده است، آمازون و گوگل پس از بسته شدن بازار گزارش درآمد خود را اعلام می کنند، در حالی که Exxon و BP قبل از بازار گزارش خواهند داد. در میان صحبت‌ها در مورد بسته‌ی حمایتی ایالات متحده و ضعف اقتصادی ناحیه یورو، دلار رشد کرد و کارشناسان اوپک اطلاعات مربوط به بازار نفت را بررسی می کنند. 

 

۱. کاهش جنجال 

جنجال در بعضی سهام‌های مورد علاقه‌ی سرمایه گذاران خرد در پیش گشایش بازار در حال کاهش است، زیرا داده‌ها حاکی از کاهش سود بعضی از این سهام‌ها هستند.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، سهام گیم استاپ ۲۴٪ افت کرده بود. این سهام روز گذشته نیز ۳۱٪ کاهش یافته بود‌. در حال حاضر قیمت این سهام از اوج خود بسیار فاصله گرفته است.

سهام AMC Entertainment نیز ۲۲٪ افت کرده است و سهام Blackberry نیز با افت ۶.۸ درصدی روبرو شده است. در همین حال، معاملات آتی نقره که روز گذشته به اوج هشت ساله رسیده بود اکنون ۵.۷٪ کاهش یافته و به ۲۷.۸۳ دلار در هر اونس رسیده است. در جای دیگر، کارگزاری آنلاین رابینهود اعلام کرد که ۲٫۴ میلیارد دلار دیگر از سهامداران برای کمک به تأمین نیازهای وثیقه جمع کرده است.

 

۲٫ دلار با افزایش مذاکرات محرک افزایش می یابد، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو بر تفاوت های رشد تأکید می کند

رئیس جمهور جو بایدن گفت که  برنامه ۱٫۹ تریلیون دلاری خود را پس از یک جلسه بی‌نتیجه اما “سازنده” با سناتورهای جمهوری خواه که می خواهند این بسته را اصلاح کنند، ادامه خواهد داد. این مذاکرات باعث این شد که یک لایحه‌ی بزرگتر با حمایت دو حزب به تصویب برسد و این نگرانی را کاهش داد که بسته به دلیل مقاومت در جمهوریخواهان به تأخیر بیافتد.

دفتر بودجه کنگره روز دوشنبه گفته بود انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده تا اواسط سال جاری به اوج خود قبل از همه‌گیری بازگردد.

پس از بیانیه بانک مرکزی استرالیا، سرمایه گذاران نسبت به آینده‌ی رو به رشد بازارهای ایالات متحده در مقابل اروپا امیدوار شده‌اند و این باعث رسیدن شاخص دلار آمریکا به اوج هفت هفته اش شد. تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو در سه ماهه چهارم ۰٫۷٪ کاهش یافت، زیرا بازگشت قرنطینه‌ها به جان منطقه افتاده است. نسبت به سال گذشته، تولید ناخالص داخلی ۵٫۱٪ کاهش یافته که بیشتر از ۴٫۳٪ پیش بینی شده است.

 

۳‌. سهام‌ها بالاتر باز میشوند

با توجه به پیش بینی از رشد ایالات متحده و امید به بسته‌ی حمایتی، سهام‌ها امروز بالاتر باز می شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۲۶۶ واحد یا ۰.۹٪ رشد کرده بود، S&P500 نیز همین مقدار افزایش یافته بود و نزدک که روز گذشته بیش از ۲٪ افزایش یافته بود، شاهد رشد ۰.۸ درصدی بود.

شرکت Exxon Mobil امروز گزارش درآمد خود را اعلام می کند. شرکت BP پیش از این گزارش داده است و سود اساسی آن در سه ماهه چهارم فقط به ۱۱۵ میلیون دلار رسیده است. Pfizer ، United Parcel Service ، ConocoPhillips ، McKesson و Harley-Davidson نام‌های بزرگی هستند که قبل از باز شدن بازار گزارش می دهند.

 

۴. انتظار رشد از گوگل و آمازون 

گزارشاتی که همه منتظرشان هستند پس از بسته شدن بازار اعلام می شوند‌.

پیش بینی میشود آمازون، بزرگترین برنده‌ی همه‌گیری در نتیجه تسریع روند خرید آنلاین و کار از راه دور رشد ۳۷٪ به ۱۱۶ میلیارد دلار را گزارش کند. هزینه‌های عملیاتی آن نیز که با استخدام بیشتر شرکت برای کنار آمدن با تقاضای بالاتر، افزایش یافته نیز از نزدیک بررسی می شود.

گوگل نیز گزارش خواهد داد. انتظار می رود رشد سه ماهه‌ی قدرتمند دیگری برای تجارت میزبانی کلود خود و YouTube داشته باشد. برای درآمد آن رشد ۱۵ درصدی و رسیدن به ۵۲.۹ میلیارد دلار پیش بینی شده است، اما برای درآمد بر هر سهم تنها رشد ۲‌.۳ درصدی پیش بینی شده است.

 

۵٫ دیدار  کارشناسان اوپک

کارشناسان فنی سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای بررسی وضعیت بازار جهانی نفت تشکیل جلسه خواهند داد و قرار است توصیه‌ای به وزیران در مورد تنظیم یا عدم تنظیم تولید بلوک ارائه دهند. با توجه به اینکه عربستان سعودی، بزرگترین تولید کننده اتحادیه، قبلاً به طور یک جانبه متعهد به کاهش ۱ میلیون بشکه در روز برای دو ماه آینده شده است، هیچ تغییری پیش بینی نمی شود.

با این حال، ممکن است که این گروه برخی از اصلاحات را برای سهمیه بندی اعضای مختلف توصیه کند.

امروز موسسه نفت آمریکا تخمین هفتگی ذخایر نفت خام ایالات متحده را منتشر میکند. تحلیلگران انتظار دارند كه این موجودی در حدود ۳۶۷،۰۰۰ بشكه باشد.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با افزایش ۲٫۴ درصدی به ۵۴٫۸۳ دلار رسید که عملکرد خوبی با توجه به افزایش دلار است و معاملات آتی نفت برنت با افزایش ۲٫۳ درصدی به ۵۷.۶۲ در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.