0

پنج نکته طلایی (Feb-01)

با عبور سرمایه گذاران خرده فروشی از GameStop به سمت نقره، هر اونس نقره به ۳۰ دلار می رسد. گزارش ها در مورد در مورد ادغام مذاکرات Exxon و Chevron ادامه دارد، سهام در ابتدای بازار، با رشد روبرو می شود و PMI تولید چین با بازگشت قرنطینه ها به کمترین میزان خود از ماه ژوئیه رسیده است.

 

۱- بشتابید به سوی نقره

به نظر می رسد که شور و اشتیاق در برخی از سهم ها در حال کاهش است، زیرا سرمایه گذاران خرده فروشی که در رسانه های اجتماعی جمع شده اند، بر روی هدف جدید (نقره) تمرکز می کنند.

هر اونس نقره تا ساعت ۱۵:۰۰ با ۱۱٪ افزایش به ۲۹٫۸۹ دلار رسید، که پیش از این، مدت کوتاهی بالای ۳۰ دلار معامله شده بود. گاوها یک تز سرمایه گذاری چند وجهی دارند: همه فلزات صنعتی از رشدهای سالم بهره مند می شوند زیرا بخش تولید جهان از تغییر الگوی هزینه های تحت اپیدمی سود می برد، در حالی که صنایع فتوولتائیک و الکترونیک که روی تقاضای نقره تاثیر دارند نیز پر رونق است.

با این حال، سیستم مالی کوتاه  مدت تنها روی نقره متمرکز نیست (یک تفاوت مهم بین این بازار و سهامی که هفته گذشته افزایش یافت) و یکی از بازیگران وال استریت که نقشش بیشتر از دیگران پررنگ است، کسی نیست جز Ken Griffin’s Citadel ، که هفته گذشته مورد خشم بازرگانان خرده فروشی قرار گرفته بود.

 

۲- اکسون

وال استریت ژورنال در آخر هفته گزارش داد، مدیران Exxon Mobil (NYSE: XOM) و Chevron (NYSE: CVX) گفتگوهای مقدماتی درباره ادغام شرکت های خود را در سال ۲۰۲۰ انجام دادند.

این دو شرکت گفتند که مذاکرات آزمایشی بوده و در حال حاضر هیچ بحثی ادامه ندارد.

سهام اکسون موبیل در خبرها ۲٫۱٪ در بازار پیش فروش رشد کرد، در حالی که سهام شورون ۱٫۷٪ رشد کرد. در پی نتایج ناامید کننده سه ماهه هفته گذشته، هر دو سهام به پایین ترین سطح سه هفته سقوط کرده بودند.

 

۳- سهام آماده باز شدن در نقاط بالاتر هستند

سهام ایالات متحده قرار است پس از متحمل شدن بدترین زیان هفتگی طی سه ماه گذشته ، بالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز فیوچرز ۲۱۶ واحد یا ۰٫۷٪ رشد کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۱٫۰٪ افزایش همراه بود.

فصل درآمد در اواخر هفته معمول خود است، و Thermo Fisher ، Vertex (NASDAQ: VRTX) و NXP (NASDAQ: NXPI) تنها انتشار و بعد از زنگ بسته شدن گزارش می دهند.

فشار هفته گذشته هنوز به نظر می رسد باقی مانده است: سهام GameStop در بازار پیش فروش ۵٫۴٪ افزایش یافت، در حالی که سهام AMC Entertainment (NYSE: AMC)  ۲۲٪ افزایش داشت. سهام Koss  ۷٫۸٪ و سهام، Bath & Beyond سهام ۶٫۷٪ افزایش یافت.

 

۴- PMI چین کمترین میزان را از ژوئیه داشته است. افزایش نرخ پوند در پی موفقیت در واکسن

رونق نقره درست در شرایطی اتفاق می افتد که اقتصاد چین که بیش از هر چیز دیگری را خریداری می کند، نشانه هایی از سرد شدن دارد. Caixin Manufacturing PMI  در این ماه به کمترین میزان خود از ژوئیه یعنی ۵۱٫۷ کاهش یافت، زیرا شیوع Covid-19 منجر به قرنطینه شدن ده ها میلیون نفر و محدودیت مشاغل شد.

در اروپا، PMI های تولید IHS Markit مختلف بود، آلمان و اسپانیا ضعف بودند، در حالی که فرانسه و ایتالیا مانند انگلیس قوی تر از حد انتظار بودند. PMI منطقه یورو کمی رشد کرد و انتظارات برای افت را رد کرد.

پس از انتشار این خبر، پوند در برابر یورو بالاترین سطح پنج ماهه را تجربه کرد، همچنین پس از حمایت کمیسیون اتحادیه اروپا از تهدید برای اعمال بازرسی های گمرکی در مرز ایرلند، با حل اختلاف در مورد توزیع واکسن نیز پشتیبانی شد.

 

۵- نفت با نشانه های از توافقات اوپک، پشتیبانی می شود

قیمت های نفت پس از گزارش های شبکه خبری جدید که نشان داد اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت به اهداف توافق شده برای تولید خود پایبند هستند و در معرض وسوسه پمپاژ بیشتر در تلاش برای تأمین قیمت های مطلوب فعلی نیستند ، یک شبه افزایش یافت.

در۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۱ درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۱٫۴ درصد افزایش در هر بشکه مواجه شد.

با توجه به فشار زیاد بودجه ای که بسیاری از اعضای اوپک متحمل می شوند، این نظم بیشتر قابل توجه است. عراق، دومین تولید کننده بزرگ این سازمان، هفته گذشته با صندوق بین المللی پول در مورد کمک مالی گفتگو کرد. شبکه های خبری آخر هفته گزارش دادند که دولت این کشور ۲۰ میلیارد دلار برای هزینه های امسال پیش بینی کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.