0

پنج نکته طلایی (Jan-29)

در حالی که کارگزاران محدودیت های خرید و فروش را برطرف می کنند، GameStop  و سایر سهم های کوتاه مدت افزایش می یابند. الان ماسک به بیت کوین انگیزه دیگری می بخشد. Caterpillar (NYSE: CAT) ، الی لیلی (NYSE: LLY) و شورون (NYSE: CVX) گزارش درآمد می دهند؛ تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو بهتر از آنچه که انتظار می رفت بود و نفت قرار است هفته را با همان قیمت ابتدای هفته به پایان برساند.

 

۱- انتقام سهام Meme

سهام Meme  پس از اینکه رابینهود و سایر کارگزاران گفتند محدودیت های تجارت سهام را لغو می کنند، تعداد معدودی از اسامی دیگر که برای فشرده سازی هزاران خرده فروش هدف آنها قرار گرفته است  در معاملات پیش از بازار افزایش یافت.

Robinhood تمام خرید GameStop (NYSE: GME) را در روز پنجشنبه متوقف کرده بود، در حالی که تعداد معدودی از کارگزاران به شدت نیاز مارجین مورد نیاز را افزایش دادند و یا گزینه های مختلف برای خرید در GameStop را محدود کردند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، GameStop  ۹۸٪ افزایش یافت در حالی که AMC Entertainment   ۵۳٪  و سهام Blackberry (TSX: BB)  ۱۷٪ افزایش یافت. هر سه در روز پنجشنبه پس از محدود شدن توسط  کارگزاران، ضرر بزرگی متحمل شدند.

 

۲- ماسک بیت کوین را تقویت می کند

بیت کوین از ساعت ۳بامداد، ۱۶ درصد افزایش یافت و به ۳۶۹۰۵ دلار رسید. الان ماسک این کلمه را به بیوگرافی توییتر خود اضافه کرد.

این کارآفرین در ماه های اخیر بارها و بارها در مورد ارز دیجیتال توئیت کرده است و اغلب ابراز علاقه فکری به مفهوم محافظت شده می کند. در یک توییت، او خود را به عنوان یک راهب هنگام نماز نشان می داد که تلاش می کند تا فکر بیت کوین را که به عنوان یک وسوسه جنسی به تصویر کشیده شده است، از بین ببرد.

 

۳- سهام پایین تر باز می شوند

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده بار دیگر به وضوح پایین تر باز شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۷۷ واحد یا ۰٫۶٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۷٪  و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۹٪ افت داشت.

امروز جدول گزارش درآمد و تقویم های اقتصادی هر دو پربار هستند، الی لیلی و کاترپیلار قبلاً در برابر انتظارات گزارش کرده اند. Chevron ، Honeywell (NYSE: HON) ، Charter Communications (NASDAQ: CHTR) و Colgate-Palmolive (NYSE: CL) همه قرار است در طول روز گزارش شوند.

تمرکز اصلی بر روی گزارش درآمد شخصی و داده های هزینه شخصی در ماه دسامبر در ساعت ۱۷:۰۰ خواهد بود، در حالی که نظرسنجی مصرف کنندگان میشیگان درساعت ۱۸:۳۰ انجام می شود.

 

۴- کشورهای منطقه یورو داده های خوشبینانه تولید ناخالص داخلی را منتشر می کنند

براساس نتایج منتشر شده در روز جمعه از برخی کشورها، اقتصاد منطقه یورو ممکن است کمتر از آنچه در سه ماهه چهارم تخمین زده شده کاهش یافته باشد.

تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه گذشته ۰٫۱٪ افزایش یافت، کمی بهتر از رکود ضمنی در برآورد قبلی این کشور برای کل سال ۲۰۲۰ است. تولید ناخالص داخلی فرانسه ۱٫۳ درصد کاهش یافت، بسیار کمتر از افت ۴ درصدی پیش بینی شده، در حالی که تولید ناخالص داخلی اسپانیا ۰٫۶ درصد رشد کرد ، و انتظارات گسترده برای انقباض را نادیده گرفت. تولید ناخالص داخلی اتریش مطابق انتظارات عمل کرد و  با برهم خوردن  فصل اسکی منجر به کاهش ۴٫۳ درصدی شد.

همچنین در ماه ژانویه گزارشی بهتر از حد انتظار برای بیکاری آلمان منتشر شد که ۴۱۰۰۰ کاهش یافت.

 

۵- نفت ثابت ماند

قیمت نفت خام قرار است هفته را تقریباً همان نرخ ابتدای هفته به پایان برساند، زیرا معیارهای اصلی در انتظار کاهش تولید عربستان از ماه آینده افزایش یافت.

سعودی متعهد شده است تا دو ماه آینده ۱ میلیون بشکه در روز از تولید خود کاهش دهد. بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود که پس از افزایش شدید قیمت فروش رسمی خود در ماه فوریه، قیمت آنها را برای ماه مارس کاهش دهد.

در ساعت ۱۵:۱۵، نفت خام آمریکا با ۰٫۶٪ افزایش به ۵۲٫۶۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که Brent با ۰٫۹٪ افزایش به ۵۵٫۶۱ دلار در هر بشکه رسید.

بیکر هیوز آخرین شمارش دکل هفتگی خود را منتشر می کند، در حالی که CFTC نیز آمار هفتگی تعهدات خالص معامله گران را اعلام می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.