0

پنج نکته طلایی (Jan-28)

جنگ بین صندوق های تامینی وال استریت و ارتشی از تجار خرده فروشی پرشور ادامه دارد. اولین گزارش از تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده و ادعاهای هفتگی بیکاری در این زمینه ارائه می شود. سهام اپل ، تسلا  و فیسبوک علی رغم نتایج قوی، در کشمکش هستند و نفت برای با تحمل سقوط سهام، بازار سختی دارد.

 

۱. کشمکش سرمایه گذاران

Buckle  (NYSE: BKE)  افزایش می یابد. به گفته مورگان استنلی ، روز پر نوسان دیگری در شورش بزرگ استونکس در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. دوشنبه و سه شنبه، در دهه گذشته یکی از بزرگترین کاهش ناخالص در معرض بازار توسط صندوق های تامینی بود.

این به دلیل رفتار سرمایه گذاران خرد و صح‌های آنها در فضا مجازی از جمله ردیت است. معلوم نیست این روند خرید سهام شرکت‌های ضعیف توسط آنها تا کی ادامه خواهد داشت، اما ممکن است این شیوه‌ی کسب سود به زودی از کنترل خارج شود.

 

۲- سررسید تولید ناخالص داخلی و مطالبات بیکاری

برای کسانی که هنوز به این ایده عجیب و غریب وابسته هستند که وضعیت اقتصاد نقشی در شکل گیری قیمت دارایی های مالی دارد، ایالات متحده گزارش مقدماتی تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم را در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام خواهد کرد.

تحلیلگران انتظار دارند که اقتصاد با سرعت سالانه ۴٪ رشد کند که این افت در مقایسه با ۳۳٪ در سه ماهه سوم است. مخارج اصلی مصرف کننده شخصی، معیار مطلوب تورم در فدرال رزرو، رشد ۱٫۵ درصدی از سال گذشته را نشان می دهد.

در همان ساعت، داده هایی در مورد بازار کار منتشر خواهد شد. انتظار می رود مطالبات اولیه بیکاری در هفته گذشته در سطح بالایی از ۸۷۵۰۰۰ نفر باقی بماند. داده های فروش خانه جدید در ماه دسامبر فهرست اطلاعات را تکمیل می کند.

 

۳- سهام به صورت متفاوت باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از شدیدترین افت یک روزه ی هفتگی در روز سه شنبه، متفاوت با هم باز شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۵ معاملات آتی داو جونز با ۱۰ واحد افزایش، کمتر از ۰٫۱ درصد رشد داشت. معاملات آتی S&P 500  ۰٫۲٪ افت داشتند، در حالی که معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۸٪ افت داشتند.

سیل درآمد همچنان با گزارش Mastercard  و Visa  همراه با Comcast (NASDAQ: CMCSA) ، McDonald’s ، Altria  ادامه می یابد. Dow، Stanley Black & Decker و سه تا از بزرگترین شرکت های هواپیمایی آمریکا، JetBlue، Southwest و American نیز گزارش های خود را ارائه می دهند.

 

۴- تسلا و اپل نمی تواند انتظارات زیادی را برآورده کند

تسلا اولین سال درآمد کامل خود را به ثبت رساند و اپل اولین سه ماهه ۱۰۰ میلیارد دلاری درآمد خود را ثبت کرد، اما هیچ یک از آنها نتوانستند انتظارات زیادی را که در قیمت های فعلی سهام آنها وجود دارد برآورده کنند.

سهام تسلا پس از پیش بینی رشد ۵۰ درصدی در هر دو سال آینده، در معاملات پیش از بازار ۴٫۹ درصد کاهش یافت، در حالی که سهام اپل با وجود افزایش متوسط قیمت فروش آیفون از ۸۰۳ دلار به ۸۷۹ دلار در، ۲٫۳ درصد کاهش نشان داد.

فیس بوک، دیگر مگاپیکی که بعد از بازار در روز چهارشنبه گزارش داد، پس از هشدار درباره چالش های نظارتی برای تسلط خود بر بازار تبلیغات آنلاین، همراه با برخی اظهارات انتقادی اپل توسط مدیر عامل آن، مارک زاکربرگ ، ۰٫۵٪ سقوط کرد.

 

۵- نفت علی رغم فشار بر دارایی های خطرناک ثابت است

فشار فروش در بازار سهام تأثیر کمی بر قیمت نفت خام داشت، که با کاهش مداوم موجودی های جهانی به که با کاهش شدید ذخایر ایالات متحده در روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی اعلام شد، خوبی پشتیبانی می شود.

در ساعت ۱۵:۰۵، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۲٪ کاهش به ۵۲٫۷۷ دلار رسید ، در حالی که هر بشکه نفت Brent با به همان اندازه کاهش یافت و به ۵۵٫۴۱ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.