0

پنج نکته طلایی (Jan-27)

جنگ بین معامله گران خرده فروشی Reddit  و فروشندگان کوتاه مدت  وال استریت همچنان ادامه دارد و گیم استاپ در آغاز بازار دو برابر می شود. جروم پاول اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را از زمان سوگند خوردن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور برگزار می کند و اکنون جانت یلن به عنوان وزیر خزانه داری تأیید می شود. درآمد مایکروسافت، اپل ، تسلا و فیس بوک یک حد مجاز تعیین کرده است که همه پس از بسته شدن گزارش می شوند و سازمان اطلاعات انرژی اطلاعات موجودی نفت ایالات متحده را منتشر می کند.

 

۱- رالی Reddit ادامه دارد

نوسانات شدید ناشی از کشمکش بین فروشندگان کوتاه مدت وال استریت و جامعه خرده فروشی که حول گفتگوی Reddit r / wallstreetbets جمع شده اند، هیچ نشانی از کاهش سرعت ندارد.

سهام GameStop (NYSE: GME) که در مرکز توجه قرار گرفته است، پس از سود روزانه ۲۲٪ در روز دوشنبه و ۹۳٪ در روز سه شنبه، در معاملات پیش از بازار ۱۰۷٪ افزایش نشان می دهد. این ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار به فروشنده بازی های ویدیویی، کنسول ها و لوازم جانبی می دهد.

اپراتور سینما AMC Entertainment (NYSE: AMC) نیز بیش از ۱۱۰٪ رشد رانشان می دهد، در حالی که خرده فروشی پوشاک Express (NYSE: EXPR)  ۳۵٪  و Blackberry (TSX: BB)  ۱۰٪ افزایش یافته است.

 

۲- بانک فدرال تصمیم گرفت مسیر خود را تغییر دهد

فدرال رزرو آخرین جلسه کمیته بازارهای آزاد فدرال خود را به پایان می رساند. از آنجا که هیچ تغییری در نرخ بهره یا سرعت خرید دارایی پیش بینی نمی شود، تمرکز بر روی کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول خواهد بود که از ساعت ۲۳:۰۰ آغاز می شود.

اعتماد به تعهد بانک فدرال برای ادامه روند کاهش کمی در روزهای اخیر برگشته است. بازده  ۱۰ ساله اسکناس خزانه داری نسبت به بالاترین رقم ۱٫۱۶ درصدی در هفته گذشته، به ۱٫۰۴٪ کاهش یافته است.

 

۳- سهام متفاوت با یکدیگر باز می شوند. سررسید گزارش کالاهای بادوام

سهام ایالات متحده قرار است متفاوت با یکدیگر باز شوند و عملکرد فناوری در پشت مجموعه بسیار قوی دیگری از گزارش سه ماهه مایکروسافت  NASDAQ  بهتر باشد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۴۹ واحد یا ۰٫۵٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۴٪ افت داشت. معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۳٪ افزایش داشت و مایکروسافت در بالاترین سطح جدید ۲٫۷٪ رشد را نشان می دهد.

گذشته از بانک فدرال رزرو، درآمد احتمالاً بر تحولات کلان اولویت خواهد داشت، زیرا بازار عمدتاً اخبار مربوط به روند استیضاح دونالد ترامپ را نادیده می گیرد. سفارشات کالاهای با دوام برای دسامبر تنها گزارشی است که در ساعت ۱۷:۰۰ ارائه می شود.

اعتماد به نفس مصرف کننده در فرانسه و آلمان به شدت تحت فشار اقدامات گسترش قرنطینه کاهش یافت، در حالی که رشد سود صنعتی چین سرعت گرفته است.

 

۴- مایکروسافت زمینه را برای درآمد قوی فناوری فراهم می کند

میزبانی ابری، خرید رایانه شخصی، کار از راه دور و بازی های ویدئویی یک ریزه کاری قوی برای مایکروسافت در سه ماهه آخر ایجاد کرده است که باعث شد از افزایش سود ۳۰ درصدی برای سه ماهه دوم سال مالی خود خبر دهد. فروش خیره کننده ی ۱۷٪ به ۴۳٫۱ میلیارد دلار افزایش یافت.

این اعداد زمینه را برای بیشتر موارد مشابه Big Tech طی ۲۴ ساعت آینده فراهم می کنند. اپل، فیس بوک  و تسلا  همه پس از بسته شدن  بازار گزارش خود را اعلام می کنند.

برای قبل از بازار نیز، به روزرسانی هایی از جمله AT&T (NYSE: T) ، آزمایشگاه های ابوت(NYSE: ABT) ، بوئینگ (NYSE: BA) ، General Dynamics (NYSE: GD) ، Corning (NYSE: GLW) و Hess (NYSE) وجود دارد.

 

۵- نفت با افزایش تنش های خلیج فارس ثابت است

قیمت نفت خام پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر آمادگی ایالات متحده برای افزایش حضور نظامی خود در عربستان سعودی برای افزایش تنش با ایران، در سطح بالایی باقی ماند. این گزارش ها یک روز پس از انفجارهایی در ریاض، پایتخت عربستان سعودی شنیده می شود و منشأ آن هنوز به درستی مشخص نشده است.

جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای آشکار کردن موقعیت مذاکره خود پیش از تعامل مجدد مورد انتظار دولت بایدن با برنامه اقدام مشترک مشترک که توسط دونالد ترامپ کنار گذاشته شد، غنی سازی اورانیوم را دوباره آغاز کرده است.

تا ساعت ۱۵:۱۵، قیمت نفت خام ایالات متحده در هر بشکه ۵۲٫۶۳ دلار ثابت بود، در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۰٫۱٪ افزایش به ۵۵٫۷۰ دلار رسید. سازمان اطلاعات انرژی، طبق معمول، آخرین اطلاعات خود را در مورد موجودی نفتی ایالات متحده در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.