0

پنج نکته طلایی (Jan-26)

بورس پس از درگیری انفجاری بین سرمایه گذاران خرده فروشی و فروشندگان کوتاه مدت حرفه ای، نفس می گیرد. گزارش درآمد بسیار زیادی از جمله مایکروسافت، جنرال الکتریک، ۳M و AMD وجود دارد. رئیس جمهور بایدن اظهار داشت كه مایل است در برنامه های محرك خود تلاش كند و قیمت های نفت قبل از انتشار موجودی API دوباره شتاب می گیرند.

 

۱- Gamestop

جنگ طولانی مدت بین معامله گران خرده فروشی و فروشندگان کوتاه مدت وال استریت در روز دوشنبه به اوج خود رسید.

سهام GameStop (NYSE: GME) پس از افزایش ۱۴۱ درصدی در روز گذشته، با ۱۸ درصد افزایش روز کار خود را به پایان رساند، اما گزاف گویی سرمایه گذاران حرفه ای تر را تشویق کرده است تا منابع خود را در برابر تجارت خرده فروشی قرار دهند. ارتشی که طی سال گذشته به بازار تسلط یافته است.

به گفته بلومبرگ، غول های صندوق های تامینی، Ken Griffin  از Citadel و استیو کوهن از Point72 برای نجات Gabe Plotkin’s Melvin Capital ، یکی از تعدادی از فروشندگان کوتاه که تحت فشار کوتاه قرار نگرفته است، سوار شده اند. آنها پس از ضررحدود ۳۰٪ در سال جاری، در کل ۲٫۷۵ میلیارد دلار به Melvin  تزریق کرده اند.

سهام GameStop در تجارت پیش از بازار ۱۶ درصد رشد داشت. سهام Blackberry  ۱۸٪  افزایش یافت اما Express  ۸٫۴٪  کاهش داشت.

 

۲- آمادگی صندوق بین المللی پول برای به روزرسانی پیش بینی های رشد؛ تجارت جهانی در بالای سطح قبل از همه گیری کرونا قرار دارد

صندوق بین المللی پول پیش بینی های رشد خود را برای جهان در سال جاری در ساعت ۱۶:۳۰ به روز می کند. انتظار می رود با توجه به گسترش انواع جدید کرونا، تخمین های خود را اصلاح کند که دولت های سراسر جهان را وادار کرده است قرنطینه هایی را که در اواخر سال گذشته اعمال می کنند، تمدید و تشدید کنند.

با این حال، داده های دیگر حاکی از آن است که حداقل بخشی از اقتصاد جهان در حال رونق است. بر اساس داده های اداره تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصادی هلند، حجم کالاهای معامله شده در ماه نوامبر ۲٫۱٪ افزایش یافت و این برای اولین بار از زمان  همه گیری کرونا در فوریه، بالاتر از سطح دسامبر ۲۰۱۹ بود.

 

۳- بازار سهام. داده های اعتماد مصرف کننده و داده های قیمت خانه منتشر می شود

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده به صورت تلفیقی از سبز ها و قرمزها باز شود، در حالی که سرمایه گذاران در ابتدای فصل درآمد علائم نگرانی خود را در برخی سهام خاص نشان می دهند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۶ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با همان مقدار و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۲ درصد افت داشت.

نظرات رئیس جمهور جو بایدن در روز دوشنبه، مبنی بر اینکه مایل است در مورد برنامه های محرک ۱٫۹ تریلیون دلاری خود مصالحه کند، اعتماد به نفس بازار را کاهش داده و سرمایه گذاران را برای هرگونه تغییر در اظهارات جروم پاول، که آخرین تصمیمات سیاست فدرال رزرو را در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز چهارشنبه توضیح داد، تحت مراقبت قرار داده است.

تقویم داده ها با داده های قیمت خانه در داده های قیمت خانه در  ۱۷:۳۰ و شاخص اطمینان مصرف کننده کنفرانس در ۱۸:۳۰ منتشر می شود. نظرسنجی های منطقه ای از بانک فدرال ریچموند (تولید) و دالاس (خدمات) نیز اعلام می شود.

تولید صنعتی جهانی نیز به لطف اینکه مصرف کنندگان در سال گذشته هزینه های خود را از خدمات و به سمت کالاها سوق داده اند، به سطح قبل از همه گیری کرونا بهبود یافته است.

 

۴- ارنینگ های مایکروسافت ، AMD ، GE و J&J

فصل درآمدها با به روزرسانی قبل از بازار غول های صنعتی ادامه دارد، در حالی که مایکروسافت و AMD از Silicon Valley  پس از بسته شدن بازار گزارش میدهند.

جنرال الکتریک قبلاً سود سه سنت برای هر سه ماهه گزارش کرده است که حدود ۱۰ درصد کمتر از پیش بینی ها است. با این حال، به گفته این شرکت، با نزدیک شدن به اعلام نتایج مهم آزمایش برای داروی Covid-19، بازار علاقه بیشتری به Johnson & Johnson داشته باشد. اخبار ناامیدکننده مرک و انستیتو پاستور فرانسه در مورد واکسن های آزمایشی آنها در روز دوشنبه سهم سایر نامزدهای واکسن را افزایش داده است.

همچنین گزارشات NextEra Energy (NYSE: NEE) ، Verizon (NYSE: VZ) ، ۳M و غول های دفاعی Lockheed Martin (NYSE: LMT) و Raytheon (NYSE: RTN) به همراه صاحب رستوران DR Horton (NYSE: DHI) گزارش شده اند.

اواخر این لیست شامل استارباکس و Texas Instruments است.

 

۵- نفت و سررسید داده های API

نفت خام پس از آنكه روز دوشنبه در مورد انعطاف پذیری عمومی در دارایی های پرریسک احتیاط كرد، مقداری رشد کرد، زیرا داده های هلند در مورد تجارت جهانی، امید های بیشتری به بهبودی تقاقضای جهانی داده است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام ایالات متحده با ۰٫۶٪ افزایش به ۵۳٫۰۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت با ۰٫۵٪ رشد  به ۵۵٫۹۴ دلار در هر بشکه رسید.

موسسه نفت آمریكا، طبق معمول اطلاعات هفتگی خود را در مورد ذخایر نفتی ایالات متحده در ساعت ۲۴:۰۰ گزارش خواهد كرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.