0

پنج نکته طلایی (Jan-25)

تعداد مبتلایان کرونا و پذیرش در بیمارستان‌ها در آمریکا به پایین ترین سطح پس از هفته‌ها گذشته رسیده است. کالیفرنیا قرنطینه را برمی دارد. استیضاح دوم دونالد ترامپ به مجلس سنا می رسد و بایدن در حال تنظیم سیاست‌های خود است. سرمایه گذاران خرد چین حباب ایجاد کرده‌اند و رقیب تیک تاک برنامه‌ی عرضه اولیه ۵ میلیارد دلاری دارد.

 

۱. لغو قرنطینه ها در کالیفرنیا با کاهش موارد مبتلا به کرونا

فرماندار کالیفرنیا قرنطینه این ایالت را برمی دارد. این خبر باعث باز شدن رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی در این ایالت خواهد شد.

این خبر در حالی منتشر شد که میانگین هفت روزه برای مبتلایان جدید کرونا در سراسر آمریکا به کمترین میزان از ابتدای دسامبر رسیده است و تعداد افرادی که با این ویروس در بیمارستان بستری شده‌اند به کمترین میزان در شش هفته‌ گذشته رسیده است.

اخبار مرتبط به کرونادر همه‌جا خوب نیست.  فرانسه که تا کنون ۱۲ ساعت منع تردد را اعمال کرده بود، ممکن است در آخر هفته وارد قرنطینه‌ی کامل شود. انگلستان در تلاش است ممنوعیت ورود و خروج به کشور را بیشتر کند. نتیجه‌ی آزمایش کرونا رئیس جمهور مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، نیز مثبت شد.

 

۲. شروع دستورات بایدن

جو بایدن دستور حمایت از کالاهای آمریکایی را با تأکید بر تداوم ضروری سیاست تجاری ایالات متحده امضا خواهد کرد.

طبق گفته‌ی وال استریت ژورنال، سیاست‌های این دستور شامل تدابیر شدید دولت در زمینه‌ ارائه تسهیلات در خرید کالاهای وارداتی برای آژانس‌های فدرال و تجدید نظر در تعریف محصولات ساخت آمریکا خواهد بود.

ابتکارات سیاسی بایدن در حالی ادامه می‌‌یابد که مجلس نمایندگان اسناد استیضاح دوم دونالد ترامپ را به مجلس سنا ارسال کرد. برخی حدس می زنند که دادرسی استیضاح تازه، تصویب بسته‌ی حمایتی ۱٫۹ تریلیون دلاری را برای بایدن سخت تر خواهد کرد.

 

۳. سهام‌ بالاتر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است هفته را با اخبار خوبی از کرونا و امید به نقدینگی بالا و پایدار، با توجه به وضعیت ضعیف سیاست های مالی و پولی ایالات متحده، بالاتر باز کنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۸ واحد یا کمتر از ۰.۱٪ رشد کرده بود، S&P500 نیز ۰٫۳٪ افزایش یافته بود و نزدک توانسته بود ۱٪ رشد کند.

تنها شرکتی که امروز گزارش درآمد خود را اعلام می کند شرکت Kimberly-Clark است و بررسی‌های منطقه‌ای فدرال‌های شیکاگو و دالاس به ترتیب در ساعت ۱۷:۰۰ و ۱۹:۰۰ انجام میشوند.

 

۴. حباب‌ها در چین

هیجان سرمایه گذاران خرد همچنان زنده و سالم است. سهام Tencent Holdings Ltd در هنگ کنگ با حرکتی که با اقدام سرمایه گذاران خرد در بازارهای آتی و اختیارات صورت گرفته، بیش از ۱۰ درصد رشد کرد.

این حرکت هیچ دلیل مشخصی ندارد، اما نگرانی در مورد نگرش پکن به غول‌ های بسیار ثروتمند و تأثیرگذار تکنولوژی در چین از زمان ظهور مجدد “جک ما” برای اولین بار در بیش از دو ماه گذشته کاهش یافته است. سهام Tencent اکنون طی دو هفته ۳۰٪ افزایش یافته است و در این روند ۲۳۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود افزوده است.

اعلام خبر احتمال عرضه اولیه شرکت Kuaishou Technology که امید است بتواند ۵ میلیارد دلار جمع کند و ارزش بازار خود را به بالای ۶۰ میلیارد دلار برساند نیز در این حباب‌ها تاثیر گذار است.

 

۵. نفت علیرغم نگرانی در مورد قرنطینه ها در چین ، دوباره شتاب بالا می رود

قیمت‌های نفت خام پس از افت هفته‌ی گذشته در حال بهبود است. تا ساعت ۱۵:۱۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۰٫۸٪ رشد کرده و به ۵۲٫۶۷ دلار در هر بشکه رسیده بود و نفت برنت نیز با رشد ۰٫۵ درصدی به ۵۵٫۵۵ دلار در هر بشکه رسیده بود.

با توجه به قرنطینه در مناطق مختلف چین، ترس از زیان به تقاضای چین رو به افزایش است.

پس از آنکه داده‌های CFTC کاهش در قرارداد های خرید در معاملات آتی را به کمترین میزان خود از ماه نوامبر نشان داد، معاملات در بازار کمی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.