0

پنج نکته طلایی (Jan-20)

یک روز پس از رسیدن آمار مرگ و میر ناشی از کرونا به عدد ۴۰۰۰۰۰، جو بایدن به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد می کند. سهام Netflix قرار است پس از گزارش سه ماهه چهارم عالی رشد کند، در حالی کهProcter & Gamble ، UnitedHealth (NYSE: UNH)  و United Airlines  نیز گزارش درآمد می دهند. جک ما دوباره ظاهر می شود و API، گزارش موجودی های نفت ایالات متحده  را منتشر می کند.

 

۱- شماره ۴۶

جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد می کند و به شورش چهار ساله این کشور علیه نظم جهانی که پس از جنگ جهانی دوم ایجاد کرد و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، پایان می دهد

حضور گسترده امنیتی با هدف جلوگیری از تکرار خشونت تحریک شده توسط حامیان دونالد ترامپ و تلاش رئیس جمهور مستعفی برای متقاعد کردن کنگره به لغو نتیجه انتخابات در ماه نوامبر ، تحلیف تحت الشعاع قرار خواهد داد.

همچنین به دلیل ویروس کرونا، جمعیت معمول برای این مراسم که همیشه حضور داشت، حضور ندارند. تعداد جان باختگان ایالات متحده از Covid-19 در روز سه شنبه به ۴۰۰۰۰۰ نفر رسید.  در حالی که به نظر می رسد موج فعلی به بالاترین حد (پیک) رسیده است، آمار همچنان در حال افزایش است.

 

۲- Netflix  پس از گزارش سه ماهه اش، اوج گرفت

Netflix  موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگترین برندگان بیماری همه گیر تثبیت کرد، زیرا با اضافه شدن بیش از ۳۷ میلیون مشترک در طول سال ، تعداد مشترکان خود را تا پایان دسامبر به بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر رساند. سهام نتفلیکس در معاملات بعد از این خبر بیش از ۱۲ درصد افزایش یافت.

در سه ماهه اخیر، این شرکت مجموعه ای از سریال های جدید موفق را نقد کرده است، از جمله The Queen’s Gambit ، آخرین سری The Crown و سریال فرانسوی Lupine

 

۳- سهام برای شروع بالاتر باز می شوند، نگاه ها به گزارش درآمد P&G و  United

فصل درآمد چهارشنبه با بخش مقطعی گزارش ها ادامه دارد. UnitedHealth توپ را با ضرب و شتم متوسطی در دو خط بالا و پایین قرار داد ، در حالی که تمرکز احتمالاً روی غول مصرف کننده Procter & Gamble خواهد بود که مانند Netflix در سال گذشته از تغییر الگوی هزینه های مصرف کننده بهره برده است. همچنین گزارش هایی از اپراتور خط لوله Kinder Morgan ، Morgan Stanley  ، US Bancorp و United    Airlines  وجود دارد. ASML، سازنده تجهیزات تراشه مستقر در هلند، انتظارات را برای سه ماهه چهارم شکست و اعلام کرد که طی سه سال آینده ۶ میلیارد یورو سهام خریداری خواهد کرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۷۸ واحد یا ۰٫۳٪ رشد کردند، در حالی که معاملات آتی     S&P 500  ۰٫۴٪ و معاملات آتی نزدک ۰٫۸٪ رشد داشتند.

 

۴- جک ما دوباره ظاهر می شود

بنیانگذار Alibaba ، جک ما، اولین حضور عمومی خود را از زمان اختلاف با نهادهای نظارتی چین انجام داد تا برنامه های خود را برای شنیدن امپراتوری غول پیکر خدمات مالی خود به نام  Ant Group  کنار بگذارد. به گزارش رسانه های دولت محلی، این میلیاردر از طریق یک جلسه ویدیویی روز چهارشنبه با ۱۰۰ معلم روستایی در چین ملاقات کرد. های علی بابا  در معاملات پیش از بازار ۷٫۳٪ افزایش داشت.

 

۵- گزارش API

همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی چین نرخ وام اصلی خود را بدون تغییر در ۳٫۸۵٪ حفظ کرد. انتظار می رود که بانک کانادا نیز طی جلسه ای که هیئت سیاستگذاری خود تشکیل می دهد، نرخ اصلی خود را ۰٫۲۵٪ قرار دهد. ممکن است واکنش بیشتری در بازار نسبت به انتشار ارزیابی هفتگی انستیتوی نفت آمریکا از موجودی های نفتی ایالات متحده وجود داشته باشد، زیرا قیمت های خام مجدداً اوج های ۱۱ ماهه هفته گذشته را لمس کرد.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ افزایش به ۵۳٫۶۱ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۸٪ افزایش به ۵۶٫۳۳ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.