0

پنج نکته طلایی (Jan-19)

وزیر خزانه داری منصوب شده، جانت یلن، جلسه تاییدیه خود در سنا را برگذار می کند. گلدمن ساکس و نتفلیکس گزارش درآمد خود را اعلام میکنند، به نظر می رسد موج کرونا در ایالات متحده از اوج خود نیز گذشته است، اما آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای مصرف نفت در سال ۲۰۲۱ دوباره کاهش داده است.

 

۱- صحبت های یلن درباره نیاز به “اقدامی بزرگ” 

جانت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو که اکنون نامزد انتخابی جو بایدن برای وزیر خزانه داری است، دادرسی تأیید خود را در کمیته مالی سنا برگزار خواهد کرد.

متقاعد کردن کنگره برای تصویب بسته‌ی حمایتی ۱٫۹ تریلیون دلاری بایدن برای کاهش فشار همه‌گیری در خانواده‌ها و مشاغل ضعیف اولین کار او است.

یلن در اظهارات خود که روز دوشنبه منتشر شد گفت: “نه رئیس جمهور منتخب و نه من از این بسته بدون در نظر گرفتن بار بدهی كشور، پیشنهاد نمی كنیم. اما در حال حاضر، با نرخ بهره در پایین ترین سطح تاریخی، هوشمندانه ‌ترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که درست عمل کنیم. من معتقدم که در طولانی مدت مزایای آن بسیار بیشتر از هزینه‌ها خواهد بود، به خصوص اگر به کسانی که مدت زیادی است مشکل دارند، اهمیت دهیم.”

 

۲- Goldman و Bank of America گزارش می دهند

بانک‌های دیگری امروز گزارش می دهند که می تواند وضعیت اقتصاد در فصل گزارش درآمد را روشن‌تر کند. موج قبلی بروزرسانی‌ها متعلق به جی پی مورگان، سیتی گروپ و ولز فارگو در روز جمعه بود که با استقبال سرمایه گذاران همراه شد.

امروز نیز بانک‌هایی مانند، گلدمن ساکس، بنک او امریکا، استیت استریت و زیونز از وال استریت و مین استریت گزارش‌های خود را اعلام خواهند کرد. ارقام چارلز شواب (NYSE: SCHW) نیز نگاهی اجمالی به وضعیت صنعت کارگزاری دارد.

 

۳- سهام‌ها بالاتر باز می شوند، نگاه ها به صحبت های یلن

سهام‌های ایالات متحده امروز، پس از تعطیلات روز مارتین لوتر کینگ در روز دوشنبه، با اظهارات یلن که یادآوری خوشایند اقدامات بسته‌ی حمایتی اقتصادی است، بالاتر باز میشوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۲۰۵ واحد یا ۰.۷٪ رشد داشت، S&P500 نیز ۰.۸٪ افزایش یافت و نزدک هم شاهد رشد یک درصدی بود. هر سه در پاسخ به گزارش ضعیف فروش بخش خرده فروشی در روز جمعه سقوط کرده بودند.

گزارشات درآمد امروز شامل Carnival، Halliburton، JB Hunt و Netflix نیز میشود.

 

۴- آلمان قرنطینه را افزایش می دهد  و اوج کرونا در آمریکا تمام شده است

به نظر می رسد افزایش موج کرونا در پایان سال ۲۰۲۰ رو به افت است. پذیرش بیمارستان‌ها که به ویروس مرتبط است برای ششمین روز متوالی در ایالات متحده به کمترین میزان از ابتدای سال کاهش یافت، اگرچه امکان تحریف به دلیل گزارش دیررس ناشی از تعطیلات وجود دارد.

میانگین هفت روزه برای تلفات روزانه در ایالات متحده نیز به ثبات رسیده است و به مدت یک هفته است که نتوانسته اوج جدیدی ثبت کند. حتی در این شرایط نیز متوسط ​​تلفات روزانه هنوز بیش از ۳۰۰۰ نفر است.

به گفته‌ی اشپیگل، در بزرگترین اقتصاد اروپا، آلمان، مقامات دولت فدرال و ایالتی قرار است اقدامات فعلی قرنطینه را تا ۱۵ فوریه  تمدید کنند.

 

۵- آژانس بین المللی انرژی پیش بینی تقاضای نفت را کاهش می دهد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را از تقاضای جهانی نفت در سال جاری کاهش داد که نشان دهنده‌ی مصرف ضعیف‌تر از حد انتظار در اوایل سال ۲۰۲۱ به دلیل همه‌گیری است.

این مرکز مستقر در پاریس اعلام کرد که تقاضای جهانی امسال ۵٫۴۵ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد و به طور متوسط ​​۹۶٫۶۴ میلیون بشکه در روز خواهد بود. این حدود ۳۰۰,۰۰۰ بشکه در روز کمتر از آنچه در ماه دسامبر پیش بینی شده بود، است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۰.۲٪ رشد کرده و به ۵۲.۵۰ دلار در هر بشکه رسیده بود و معاملات آتی برنت نیز ۱.۴٪ افزایش یافته و به ۵۵.۴۹ دلار در هر بشکه رسیده بود.

داده های موجودی ایالات متحده از موسسه نفت(API) و اداره اطلاعات انرژی آمریکا(EIA) به دلیل تعطیلات دوشنبه و مراسم تحلیف در این هفته به تأخیر می‌افتند. داده‌های API چهارشنبه و داده‌های EIA روز جمعه در ساعت ۱۹:۳۰ منتشر می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.