0

پنج نکته طلایی (Jan-13)

دونالد ترامپ قرار است اولین رئیس جمهور ایالات متحده در تاریخ شود که دو بار استیضاح شد. اصلاح روند صعودی دلار پس از حراج قوی خزانه داری و صحبت های مقامات فدرال رزرو.

Couche-Tard  در حال مذاکره برای خرید France’s Carrefour (PA: CARR) است. گزارش  CPI برای ماه دسامبر و تخمین موجودی رسمی نفت خام را خواهیم داشت.

 

۱- ترامپ دوباره استیضاح می شود

استیضاح بیش از یک بار ممکن است خیلی بد تلقی شود. همانطور که ممکن است اسکار وایلد گفته باشد دو بار استیضاح شدن به نظر می رسد بی احتیاطی است. دونالد ترامپ قرار است روز چهارشنبه، خود را در تاریخ ثبت کند. تنها یک هفته قبل از انقضای دوره ریاست جمهوری وی، مجلس نمایندگان برای دومین بار او را استیضاح می کند. با افزایش تعداد سناتورهای جمهوری خواه پس از مصاحبه محرمانه دیگر در روز سه شنبه، به نظر می رسد که احتمال محکومیت در مجلس سنا زیاد است. بر اساس گزارش های مختلف، میک مک کانل، رهبر سابق اکثریت سنا و همچنین “لیز چنی” که نفوذ زیادی دارد، برای رأی دادن مجاز هستند.

 

۲- کاهش نرخ دلار پس از حراج اوراق قرضه، اظهار نظرهای بانک مرکزی فدرال

بازده دلار و اوراق قرضه ۱۰ ساله پس از تمایل شدید خزانه داری به حراج در روز سه شنبه، همراه با اظهارات مقامات فدرال رزرو، کاهش یافت .رئیس فدرال کانزاس سیتی، استر جورج، اظهار داشت خیلی زود است که در مورد کاهش محرک های پولی صحبت شود، در حالی که اریک روزنگنر رئیس فدرال بوستون از هرگونه بحث در مورد کاهش تولید خودداری کرد .حرکت در بازده اوراق قرضه در این هفته، کمی چاشنی داده های تورم مصرف کننده را اضافه می کند که قرار است در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام شود. تحلیلگران انتظار دارند نرخ سالانه ۱٫۳٪ باشد، که هنوز بسیار پایین تر از هدف ۲٪ بانک فدرال است. در حالی که نرخ اصلی CPI در ۱٫۶٪ باقی مانده است، پیش بینی می شود تغییر ماهانه ۰٫۴٪ باشد.

 

۳- سهام تقریبا ثابت خواهد بود

سهام ایالات پس از یک بازگشت کاملاً آرام در روز سه شنبه که تحت الشعاع جنگ سیاسی در واشنگتن قرار گرفت، قرار است امروز با تلفیقی از رنگ هایی سبز و قرمز باز شود .

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز، معاملات آتی S&P 500 و معاملات آتی Nasdaq همه ثابت بودند.

سهامی که مورد توجه قرار می گیرد شامل  IHSMarkit است که در مرحله خرید توسط (S&P Global (NYSE: SPGI و Visa  است که اواخر روز سه شنبه اعلام کرد به دلیل نگرانی های ضد انحصاری، خرید  Plaid را رها کرده است. سهام تسلا (NASDAQ: TSLA) همچنین ممکن است با اخباری که در مورد تأسیس یک شرکت حقوقی در هند منتشر کرده است، مورد توجه باشد.

 

 ۴-  Couche-Tard در حال مذاکره برای خرید Carrefour است

Couche-Tard کانادایی، صاحب فروشگاه های مختلف فروشگاهی از جمله K Circle ، در حال مذاکره برای خرید Carrefour مستقر در فرانسه در معامله ای به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد دلارو بدهی هایش است. این خرید حضور جهانی شرکت کانادایی را در بازارهای در حال ظهور، به ویژه برزیل و آرژانتین، که کارفور در دو دهه گذشته در آنها سرمایه گذاری زیادی کرده است، افزایش می دهد .سهام کارفور که در سال گذشته عملکرد بسیاری از خرده فروشان مواد غذایی در اروپا را نداشت، با این اخبار در پاریس بیش از ۱۳ درصد رشد کرد

 

۵- افت موجودی نفت ایالات متحده

پس از آنکه اطلاعات موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه، کاهش شدیدتر از حد انتظار در ذخایر نفت خام ایالات متحده را برای دومین هفته متوالی نشان داد، رشد قیمت نفت خام کند شد اما دست نخورده باقی مانده است. اطلاعات دولت طبق معمول در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می شود و انتظار می رود ۲٫۲۷ میلیون بشکه کاهش داشته باشد. برآورد API بیش از ۵٫۶ میلیون بشکه کاهش یافته است. در ساعت ۱۵:۰۵، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۲٪ افزایش به ۵۳٫۳۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت بدون تغییر بود و ۵۶٫۵۹ دلار بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.