0

پنج نکته طلایی (Jan-08)

وقتی دموکرات ها خواستار برکناری فوری او از قدرت هستند، دونالد ترامپ از خشونت طرفدارانش چشم پوشی می کند. لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در بدترین رقم از ماه می قرار دارد، هیوندای در اعلام گفتگو با اپل در مورد ساخت ماشین از اپل پیشی می گیرد و بیت کوین کمتر از یک ماه پس از رسیدن به ۲۰ هزار دلار،  به ۴۰ هزار دلار می رسد.

 

۱- ترامپ تغییر روند داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با پذیرش قانون و عقبگرد از خشونت روز چهارشنبه در پایتخت، که مستقیماً از تظاهراتی که او در همان روز سخنرانی کرد سرچشمه گرفت، طرفداران خود را آرام کرد. در جریان شورش پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

سیاستمداران حزب دموکرات از جمله چاک شومر رهبر اکثریت مجلس سنا و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان هر دو خواستار برکناری فوری ترامپ شدند و تهدید کردند که اگر معاون رئیس جمهور مایک پنس به بیست و پنجمین متمم برای محرومیت از دفتر ترامپ متوسل نشود، روند استیضاح جدید را شروع می کند.

رسانه های مختلف گزارش کردند که پنس مخالف استفاده از متمم ۲۵ است، در حالی که استیضاح همچنان به حمایت ۱۶ سناتور جمهوری خواه احتیاج دارد.

 

۲- بیت کوین به ۴۰ هزار دلار رسید، مس به بالاترین سطح ۸ سال رسیده است

روند رو به رشد گسترده دارایی های خطرناک جهانی ادامه دارد، سهام اروپا و آسیا هم به دنبال  ایالات متحده رشد کردند و مس با بالاترین قیمت در هشت سال گذشته روبرو شدند.

با این وجود، پس از آنکه پاتریک هارکر، رئیس فدرال فیلادلفیا گفت فدرال رزرو ممکن است در اواخر سال جاری به دنبال کاهش خرید اوراق قرضه خود باشد، دلار نسبتاً اصلاح شده و بازده اوراق قرضه خزانه به بالاترین میزان در ۱۱ ماه گذشته رسید. لورتا مستر، رئیس فدرال کلیولند، با اظهارات وی مخالفت کرد.

شاخص دلار تا ساعت ۱۵:۰۰ با ۰٫۱٪ افزایش به ۸۹٫۸۸ رسیده است، در حالی که بازده خزانه داری ۱۰ ساله ۱٫۰۸٪ بود، که قبلاً به ۱٫۱۰٪ رسیده بود. در همین حال، بیت کوین در کمتر از یک ماه پس از فروش ۲۰ هزار دلار برای اولین با، بالاتر از ۴۰،۰۰۰ دلار قرار گرفت.

 

۳- سهام برای شروع، بالاتر باز می شوند

سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شود که این رشد هنوز هم با انتظارات بیشتر برای هزینه های دولت و ادامه استقراض از بانک فدرال پشتیبانی می شود.

تا ساعت ۱۵:۱۰، معاملات آتی داو جونز ۹۷ واحد یا ۰٫۳٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۴٪  و معاملات آتی Nasdaq Composite  ۰٫۵٪ افزایش داشتند.

از جمله سهام هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار خواهد گرفت، بوئینگ (NYSE: BA) است که گفته می شود برای حل و فصل ادعاهای گمراه کردن مقامات ایالات متحده در مورد برنامه ۷۳۷ MAX خود، ۲٫۵ میلیارد دلار ضرر برای درآمد در نظر گرفته و اپل (NASDAQ: AAPL)  که یک سری اخبار عجیب و غریب از شرکت خودروسازی کره جنوبی هیوندای بیرون آمد، سهام هیوندای پس از اینکه این شرکت اعلام کرد در ابتدای مذاکره در مورد تولید یک ماشین برای اپل است، ۱۹ درصد در افزایش یافت. با این حال، این شرکت بیانیه خود را دو بار اصلاح کرد و در نهایت سازنده آیفون را به طور کامل از این نسخه حذف کرد.

 

۴- حقوق و دستمزد برای کمترین سود از ماه می تعیین شده است

بازار کار ایالات متحده احتمالاً ضعیف ترین ماه خود را از زمان فاجعه بهار، در ماه دسامبر داشته است. انتظار می رود که لیست حقوق غیرکشاورزی تا اواسط ماه گذشته به دلیل گسترش محدودیت ها در بخش خدمات، فقط ۷۱،۰۰۰ افزایش داشته باشد.

ADP (پردازنده لیست حقوق و دستمزد) تخمین زد که اشتغال خصوصی در این دوره ۱۲۳،۰۰۰ کاهش یافته است.

دولت به طور معمول گزارش را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر خواهد کرد.

 

۵- نفت در بالاترین سطح

قیمت نفت خام مجدداً افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از اواسط ماه فوریه رسید، زیرا اطمینان داشت که اقدام یک جانبه عربستان سعودی برای تعادل در بازار، قیمت ها را تا زمان بدترین تأثیر فصلی از همه گیر پشتیبانی خواهد کرد.

تا ساعت ۱۵:۱۰، هر بشکه قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۳٪ افزایش به ۵۱٫۵۲ دلار رسید در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۱٫۵٪ افزایش به ۵۵٫۲۰ دلار رسید.

گزارش ها مبنی بر خرید سنگین در بازار بازار توسط یونیپک است که قیمت ها را پشتیبانی می کرد، در حالی که یک ضربه سریع در آسیا قیمت گاز مایع را نیز به بالاترین حد رسانده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.