0

پنج نکته طلایی (Dec-30)

رهبر سنا، میک مک کانل، طرح دونالد ترامپ برای پرداخت محرک های بالاتر را ناکام گذاشت. انگلیس واکسن آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد را تأیید کرد و بیت کوین به سقف جدید دیگری رسید.

 

۱- مک کانل تماس ترامپدر مورد  محرک را رد کرد

تلاش رئیس جمهور دونالد ترامپ برای افزایش بخشی از بسته محرک ۹۰۰ میلیارد دلاری اخیر که مستقیماً به خانوارها پرداخت می شود تلاش می کند، اما میک مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا از تعیین رای سریع در مورد پیشنهادی که توسط مجلس نمایندگان قبلاً تصویب شد، خودداری کرد.

مک کانل اکنون این ابتکار را به عنوان لایحه جدیدی ترکیب کرده است که افزایش پرداختها را با سایر مقرراتی که دموکرات های مجلس نمایندگان مطمئناً آنها را رد می کنند، از جمله لغو بند ۲۳۰ قانون ارتباطات (که محتوای ارسال شده توسط کاربران سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را در برابر مسئولیت قانونی محافظت می کند) ترکیب می کند و کمیسیونی برای بررسی ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات که تاکنون توسط بیش از ۵۰ دادگاه در سراسر ایالات متحده اعلام شده است.

بدین ترتیب، سطح پرداخت های مستقیم به جای ۲۰۰۰ دلار درخواستی ترامپ و تأیید شده توسط مجلس، ۶۰۰ دلار باقی خواهد ماند.

 

۲- واکسن AstraZeneca  اولین تأیید را دریافت می کند

آژانس تنظیم کننده محصولات دارویی و بهداشتی انگلستان استفاده از واکسن Covid-19 را که توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است، تأیید کرد.

این اولین تصویب رسمی برای واکسنی است که به نظر می رسد در مقایسه با آنهایی که توسط Pfizer-BioNTech و Moderna (NASDAQ: MRNA) تولید شده اند، کمی در برابر بیماری موثرتر است. اما با توجه به این شرکت در حالی که بیماری همه گیر ادامه دارد آن را با قیمت تمام شده می فروشد و می تواند در دمای معمولی یخچال نگهداری شود، چالش توزیع انبوه را کاهش می دهد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که بیمارستان های انگلیس در حال کمبود ظرفیت برای بیماران Covid-19 هستند. در همین حال، آلمان برای اولین بار بیش از ۱۰۰۰ مرگ در یک روز از Covid-19 را ثبت کرد.

 

۳- سهام شروع به بازگشت می کنند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است در اواخر روز سه شنبه در پاسخ به مانع شدن رهبر سنا برای پرداخت محرک های بالاتر، باالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داوجونز ۱۱۱ واحد یا ۰٫۴٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۳٪ رشد داشتند.

جریان اخبار شرکتها همچنان مشکل دارد، اما داده های ایالات متحده به شکل فهرست مدیران شیکاگو در ساعت ۱۷:۱۵ و آمار فروش خانه های موجود در نوامبر در ۱۸:۳۰ وجود دارد.

 

۴- ارزهای دیجیتال اوج های تازه ای را ثبت می کنند

بیت کوین به مارس پیروزمندانه خود ادامه داد و برای اولین بار در برابر کمرنگ شدن اعتماد به دلار، که کاهش ارزش طولانی مدت آن از طریق حساب جاری و کسری بودجه پایدار ایالات متحده تسریع می شود برای ۲۸۰۰۰ دلار به سر می برد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، بیت کوین با ۲۷،۹۲۱ دلار معامله شد که در روز ۴٫۷ درصد رشد داشت، در حالی که پیش از این با قیمت ۲۸،۵۸۷ دلار معامله شده بود.

اصول اساسی دارایی دیجیتال ثابت است، هیچ کشوری قبول نمی کند مالیات با آن پرداخت شود و بازرگانان با قاطعیت از تعیین قیمت در چیزی با چنین قیمت ناپایدار خودداری می کنند. با این وجود، با تمایل گسترده تر از سوی مدیران پول موسسه برای حدس و گمان درباره آن، عدم اطمینان از کاربردهای عملی آن تحت الشعاع قرار گرفته است.

بیت کوین تنها دارایی دیجیتالی نیست که در حال حاضر از بالا و بالاتر می رود. Ethereum امسال بیش از ۵ برابر رشد کرده است، اگرچه در روز چهارشنبه در ۷۲۸٫۸۱ دلار ثابت بود.

 

۵- آخرین گزارش موجودی های نفتی ایالات متحده در سال

قیمت نفت خام، که دارای کاربردهای عملی بسیاری است و توسط داده های صنعت نفت آمریکا پشتیبانی می شود و نشان دهنده ی کاهش چشمگیر ذخایر نفت خام ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای است، کاهش یافت.

اطلاعات موجودی دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۸٪ افزایش به ۴۸٫۳۸ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت ۰٫۷٪ یا ۵۱٫۵۹ دلار افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.