0

پنج نکته طلایی (Dec-29)

مجلس سنا مجدداً تشکیل جلسه می دهد و ممکن است در مورد افزایش پرداخت های مستقیم در لایحه محرک اخیر از  ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار رأی دهد. مجلس نمایندگان این طرح را روز دوشنبه تصویب کرد. سهام ایالات متحده قرار است از بالاترین رکورد دیروز باز هم رشد کند و سهام انگلیس با شروع مجدد لندن برای اولین بار از زمان انعقاد معامله Brexit، بالاتر رفت. API اطلاعات موجودی نفت ایالات متحده را منتشر می کند.

 

۱- سنا در میان حدس و گمان بررسی محرک

یک روز پس از تصویب مجلس نمایندگان برای افزایش پرداخت های مستقیم به خانوارهای پیش بینی شده در لایحه محرک ۹۰۰ میلیارد دلاری از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار، مجلس سنای آمریکا قرار است دوباره تشکیل جلسه دهد.

تاکنون سنا رای گیری در مورد این موضوع را تعیین نکرده است، اما سناتور برنی سندرز تهدید کرده است که با طرح واکشی جداگانه بر وتو رئیس جمهور ترامپ در لایحه اخیر هزینه های دفاعی، مگر اینکه رأی گیری در مورد بررسی های محرک بالاتر نیز زمان بندی شود.

برخی از جمهوری خواهان سنا از افزایش پرداخت ها ابراز حمایت کرده اند، زیرا بیم آن را دارند که امتناع از انجام این کار برای حزب منجر به انتخابات دور دوم در گرجستان در ۵ ژانویه شود. این آرا کنترل سنا را برای دو سال آینده تعیین می کند.

 

Nikkei -2 به بالاترین سطح ۳۰ ساله رسید، Kosdaq به بالاترین سطح خود می رسد

سهام ژاپن به بالاترین سطح ۳۰ ساله و شاخص فناوری کره جنوبی KOSDAQ به رکورد جدیدی رسید  که عمدتا در واکنش به حرکت سهام ایالات متحده در روز دوشنبه بود.

با این حال، نشانه هایی از چرخش پول از سهام فناوری چین نیز وجود داشت که به دنبال آخرین اقدامات نظارتی علیه  Ant صورت گرفت. شاخص Hang Seng Tech روز دوشنبه از ترس اینکه سرکوب امپراطوری علی بابا (NYSE: BABA) جک ما نیز ممکن است به بقیه بخش های دیگر جهان در سال ۲۰۲۰ سرایت کند، ۴٫۳٪ سقوط کرده بود.

بلومبرگ پیش از این گزارش داده بود که Ant Group در حال تأسیس یک هلدینگ است که مانند یک بانک تنظیم شود، اقدامی که پس از سالها بهره برداری از خلا های موجود در قوانین چین، برای رشد برخی از بزرگترین مشاغل مدیریت ثروت و بیمه کشور، عقب نشینی بزرگی را نشان می دهد.

 

۳- سهام ایالات متحده قرار است در سقف جدیدی باز شود

سهام ایالات متحده قرار است در بالاترین رکورد جدید باز شود، زیرا حجم کم اخبار تأثیرگذار، این جریان را تقویت می کند که باعث تشویق حدس و گمان در مورد افزایش محرک های مالی می شود.

در ساعت ۱۴:۴۵ معاملات آتی داو جونز ۱۴۰ واحد یا ۰٫۵ درصد رشد داشتند، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 و قرارداد آتی Nasdaq هر دو ۰٫۴ درصد رشد داشتند. هر سه شاخص در روز دوشنبه رکورد جدیدی را ثبت کرده بودند.

بازده اوراق قرضه خزانه داری ۱۰ ساله در ۰٫۹۴٪ ثابت بود، در حالی که شاخص دلار، که ارزش دلار در برابر سبد ارزهای پیشرفته اقتصادی را دنبال می کند، ۰٫۴٪ کاهش یافت و به ۸۹٫۹۶۳ رسید و دوباره کمترین نرخ ۳۲ ماه گذشته را آزمایش کرد.

 

۴- افزایش سهام انگلیس ؛ واکسن AstraZeneca / Oxford ممکن است تأیید شود

سهام انگلیس با شروع مجدد بازار لندن برای اولین بار از زمان توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر معامله تجارت آزاد خود درست قبل از تعطیلات کریسمس، انگلیس افزایش یافت.

تا ساعت ۱۴:۴۵، شاخص های FTSE 100 و midcap FTSE 250 هر دو بیش از ۲٪ افزایش یافتند، در حالی که پوند نیز با نشانه هایی از سرمایه گذاران خارجی که شروع به تعادل مجدد موقعیتی می کنند که بیش از چهار سال است کم وزن است، افزایش یافت.

گزارشات مبنی بر اینكه تنظیم كنندگان بهداشت انگلیس ممكن است واكسن Covid-19 را كه توسط AstraZeneca (NASDAQ: AZN) و دانشگاه آكسفورد تولید شده است تصویب خواهد کرد، به جو مثبت بازار می افزاید. این تصویب در زمانی صورت می گیرد که ویروس با سرعت بیشتری در انگلیس در حال شیوع است و همین امر باعث گمانه زنی در رسانه های محلی مبنی بر اینکه دولت برای کنترل آن باید سطح جدید و حتی شدیدتری از اقدامات قرنطینه را تدوین کند به گوش می رسد.

 

۵- افزایش قیمت نفت

قیمت های نفت خام در برابر داده های کمیسیون معاملات آتی کالاها که افزایش گسترده ای در موقعیت های طولانی سوداگرانه در کالاها، اعم از کشاورزی و صنعتی دارد، برخی از جنبش های خود را بدست آوردند.

سطح خالص موقعیت های سوداگرانه طولانی مدت نفت در هفته گذشته با نزدیک به ۵۲۶۰۰۰ قرارداد و به بالاترین سطح از ماه آگوست افزایش یافت.

انستیتوی نفت آمریکا برآورد هفتگی موجودی نفت خام ایالات متحده را طبق معمول در ساعت ۱ بامداد منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.